Zondag achternoen Even nazien a. u. fc>. Onze lepersche Missionarissen 't Was Zondag in den achternoen, 'k Had post gevat ginder op de Neermarkt, aan den ingang van de Boter- straat... Was me dat een geweld van gaande en komende menschcn, alleen of met tween of in groepen, van velos .autos en autobussen. En alles zoo haastig, zoo gejaagd Die arme politieagenthoe hij er zijn hoofd niet bij verloor om dat alles in orde te houden en de onge lukken te vermijden. Hé! Agent! Wat is er gaande? Waar loopt dat al naartoe 'kEn weet het nietZwijgenVraag het huider zelf! Waar naartoe? Halt!-Waar loopt gij zoo rap naartoe? 't Is vottbal-match En gij Waar naartoe Laat mij door't is velokoersZe gaan beginnen I Hola, vent, wat scheelt er dan Iemand ziek of zuch tig. van de lamilie Niet te doen'k Loop naar de cinema 1 Zeg! Is er een ongeluk gebeurd? Waar loopen al die menschen 't Is groote stoet met spandoeken en wagens! En gij Een heele compagnie Jonkheden, jonge dochters al dooreen Waar naartoe Gaan dansen! 't Is groot bal! Zoo haastig r Gij loopt u in 't schuim en in 't zweet 1 'k Geloof het welEen uitstapke naar de zee! En trein gaat gaan vertrekken 1 Mijn kameraden zijn al voren En gij, waar rijdt ge met dien autobus Naar d'expositie van Brussel! En zoo voortEn zoo voort Maar zegt eens... Maar zegt eens, menschen al; gauw, tusschen vier oogen'k en zal 't aan niemand voortzeggen: Zijt gij van den nuchten naar de Misse geweest Of telt dat misschien niet meer mede in uw leven Weet ge niet dat voetbal en velokoers en cinema en stoeten en dans en bal en uitstapjes naar de zee of naar de expositie en zoo voort, weet ge niet dat aan dat alles een einde komt En toen nog rap en zee- re En dat er maar een dingen is dat blijfthetgeeni ge doet voor uwe ziel, voor den hemel En hoe staat het met uwe rekening bij Onzen Lieven Heer Is 't lang geleden dat gij u in regel gesteld hebt,door Biecht en Communie? Hebt gij uwen Pa- schen gehouden En, zijt gij in regel niet, hoe durft ge, hoe durft ge alzoo feesten en kermisvieren en dansen en springen Om de liefde Gods en uit liefde tot uw eigen zelf, loop toch niet al dansen en springen in uw eeuwig verderf en ongeluk! Wie kan ons de nr« 4 en 9 van 't jaar 1933 der Tuinklokke bezorgen? Die twee nummers ontbreken, om een collectie of verzameling te volledigen. A. u. b. ziet eens na of gij ons niet helpen kunt. Bij voorbaat, beste dank. Niet alle Ieperlingen zijn van leper, Wie te leper een tijd lang woont, wordt Ieperling soms meer en beter dan «geboren» Ieperlingen die vroegtijdig de stad verlieten... Vandaag brengt de Tuinklokke een eere-groet aan drie kloosterzusters-zendelingen, die weliswaar te leper niet geboren werden, maar toch vermeld en gehul digd moeten worden, omdat hun familie te leper woont en hier gekend is Marg Gallens - Moeder woont in de St-Jacobs- slraat, 51. Maria Kaekelboom Oudste dochter v. Hen Vr. Raekelboom-Verbeke. Oude Houtmarktstraat. Heeft hier haar broer de Lange Thouroutstraat. Marg. Callens E.Z. Marie-Valérie Kanunnikes v. d. H. A ugustinus Geboren te Zonnebeke, 30 April 1897; Naar het klooster 3 Maart 1921. Geprofest 7 Sept. 1922. Naar de Missie van En- gelsch-Indië, 24 April 1923 Adres: St-Ignatius' Cou- vent. Palamcottah Tinne- velly District, British-In dia. Maria Raekelboom E. Z. M.-Gonzagua Geboren te Desselghem 25 Dec. 1894. Naar 't klooster van O. L. Vrouw van Bijstand te Kortrijk, 10 Feb. 1914; geprofest 28 Sept. 1915; Naar de Missie van Ceylan 3 April 1929 Adres Hospitaal van Ragama, Ceylan. M.-Louise De Vriese E. Z. Maria-José Witte zuster van Afrika. Geboren te Breedene, 25 October 1891 In 't klooster getreden 14 Jan. 1916; geprofest I Mei 1918; naar Algerie, I Mei 1918; terug in 't land in 1924; opnieuw naar de Missie in 1926. Adres Les Attafs, Algerie. M-L ouise De vriese den II Devricse-Forrier, in

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 3