Goddelijke Diensten Maandintentie Zielmissen 's Zondag-s M e i. Zondag 12.Onder de H. Mis van 7 u. alg. Com munie voor de Congreganisten. Te 4 u. stipt Tertrekt uit Sl-Maartens de Bedevaart der Congreganisten naar de kapel van O. L. Vrouw van Thuyne, te Brielen- Wateimeulendaar zal een aanspraak gehouden worden. Dinsdag 14, te 9 V2 11. huwelijksmis v. dh. Maurice Maes Zonnebeke) en Jw. Yvonne BerlamontDe Haer- nestraatte 10 1/4 u., huwelijksmis v. dh. Fernand Coffyn en Jw. Léonie Clarysse, Pennestraat. Woensdag 15, te 9V2U, huwelijksmis v. dh. Urbain Desmui en Jw. Marguerite De Groote, O. L. V rouwstraat. Zondag 19.Onder de H. Mis van 7 u. alg Commu nie voor de schoolkinderen. Zondag 26.Onder de H. Mis van 6 en 7 u. alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrou wen e n jonge dochters. Kw. vóór 4 u vergadering der Congegatie. Maandag 27, Dinsdag 28 en Woensdag 29 zijn de «Kruisdagen»: ingesteld om Gods zegen te bekomen, inzonderheid voor de vruchten der aarde. Telkens vertrekt de Kruisprocessie te 7 i/2 u. uit de hoofdkerk en de sol. Kruismis wordt gecelebreerd om 8 uden Maandag in St-Jacobs, den Dinsdag in St-Niklaas, den Woensdag in St-Maartens. Dinsdag 28, te 10 u, huwelijksmis v. dh. Leon Beirnaert en Jw. Agn£s Nop.pe, Veurnesteenweg. Te 5 u. vertrekt uit St-Niklaaskerk de bedevaart der Con- greganisten naar de kerk van de EE. PP. Capucijnen, alwaar O. L. Vrouw Middelares aller genaden vereerd wordt. Donderdag 30, Hemelvéart van O. L. Heer Al de goddelijke diensten gelijk 's Zondags. Gen. Ab solutie voor de Derde-Ordelingen ln St-Maartens, plechtige herdenking van den wereldbrief Rerum No varum ronder de Hoogmis (iou) feestpredikatie. Vrijdag 31.Eerste der vijf Vrijdagen welke het hoogfeest van het H. Hart voorafgaan: men viere die Vrijdagen met H. Mis en Communie. Op Vrijdag 31 begint de noveen ter eere van God den H. Geest het «Veni Creator» wordt luidop gelezen vóór iedere H. Mis en het «Veni Sancte Spi ritus» gezongen 's avonds onder het Lof. Die noveen is verrijkt met bijzondere aflaten. Juni. Zondag 2. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Dinsdag 4.Te 7 u., zielmis voor de HH. Ar- mand en Roger Persyn. Donderdag 6. 's Avonds te 6 V2u- 'n St- Maartens zegenrijke oefening van het Heilig Uur. Vrijdag 7, eerste Vrijdag der Junimaand. Te 7 u. Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus; 's avonds te 6 1/2 u. plechtig Lof en Kruisweg. Zaterdag 8.Vigilie of vooravond van Sinxen: geboden vasten en vleeschderving.Te 6 1/2 u. Plech tige wijding der Doopvont, en te 7 u. Sol. Mis. Zondag 9 Hoogdag van Sinxen. Volle aflaat te verdienen op de gewone voorwaarden, mits een paro chiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doopsel te vernieuwendeze beloften zullen van op den predikstoel onder al de HH. Missen voorgelezen worden. Generale absolutie voor de Derde-Ordelin gen. Te 7 u. H. Mis en alg. Communie voor de Congreganisten. 's Namiddags te 3 1/2 u. Sol. Vespers en Plechtig Lof, daarna vergadering der Congregatie. Maandag 10, tweede SLnxendag.Te u. Hoogmis. Te 6 l/j u. Sol. Vespers en Lof. Op Woensdag 12 en Donderdag 13 wordt O. L. Heer thuis gedragen ter gelegenheid van den. Hoogdag van Sinxen naar de zieken en kranken der parochie: Woensdag binnen stad en Donderdag buiten stad. Woensdag 12, Vrijdag 14 en Zaterdag 15 zijn Quatertemperdagen: geboden vasten en vleesch derving voor het Apostolaat des Gebeds Meimaand.Alg. intentie: De godsvrucht tot Maria als Eerherstelster of Weergoedmaakster. Missie-intentie: De bekeering van Japan. Junimaand.Alg- intentie: Het veelvuldig bij wonen der H. Mis. Missie-intentie: De bekeering van Rusland. ln Sl-Maartens 12 Mei, te 8 '/j uv. Vr. Celina Verlcure-Hubert Te 11 Lu. v. dh. en Vr. Jonckheere-Boulanger et» kinderen. 19 Mei, te 8 1/2 uv. Vr. We. Victor Allaer-Leroy. Te 11 t,2 u., v. dh. en Vr. Arthur Messiaen. 26 Mei, te 8 1/2 u- v. dh. Emile Braem-Borra, Penne straatTe 11 1/2 tl. v. dh. Jules Decrock. 2 Juni, te 8 I/2 u v. dh. Achille Covemacker; Te 11I/2U. v. dh. Emiel Hollebeke-Boudry. 9 Juni, te 8 1/2 u v. dh. Joseph DeschodtTe 11 12 u. voor de gesneuvelden van het 3de Liniere giment. In SI-Jacobs 12 Mei, te 7 1/2 u v. Maria Clinckemaille, hsvr See- tente 8 1/2 u. v. Edward Beun. 19 Mei, te 7 1/2 u., v. Emile Vanhee en huisvr te 8 1/2 u. v. Georges Pauwels, echtg. Van Raes 26 Mei, te 8 1/2 u., v. Mevr. Devos-Dewanckel.. 30 Mei, te 7 1/2 u v. Alois Verfaille, hsvr. en dochter Mariate 8 1/2 u., v. Gerard Vandeputte. 2 Juni, te 7 1/2 u., v, Marie-Louise VanEenoo wed. Priem: te 81/2 u., v. Elie Vandermeersch. 9 Juni, te 8 1/2 u., v. Robert Rondelez. In St-Pielers te 8 1/2 u. 12 Mei, v. Jean Vollebout. Te 10 u. v. Isidore Maschelein en huisvrouw. 14 Mei. (Woensdag) te 11 u. jaargetijde voor de familien Vandewynckel en Worme. 19 Mei, v. Joseph Logier-Windels. Te 10 u. v. Emile Santy. 26 Mei, v. Stephanie Velghe. 30 Mei, v. Stephanie Velghe. 2 Juni, v. Jules Hollevoet en zijne hsvr. Stephanie Aernoudt. 9 Juni, v. Suzanne en Lucienne Landerwnjn. Drukk. Boekb. Boudry-Temperman, leper Tel. 247

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 4