Aflaten van Portluncula Uit onze Kerkregisters Prijsuitdeeling In den trein Voor de aflaten van Portiuncula of toties quoties» (die menigmaal op een zelfden dag kunnen verdiend worden) moet men bij ieder kerkbezoek, zesmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader bidden. Een kerk bezoeken of een openbare bidplaats, dat wil zeggen: die plaats binnengaan, ofindien ze gesloten is ofwel indien om een of andere reden het ingaan onmogelijk is die plaats benaderen tot aan de trappen of tot aan de deur, met het inzicht God of zijr heiligen te eeren,en dan de voorge schreven gebeder. bidden... In de kerken van leper komen vooral de volgende aflaten loties quoties in aanmerking. t.) Op 16 Juli, feestdag van O. L. Vrouw van den berg Carinel.Bezoek eener kerk van de Carmelie- tenorde. 2.) Op 2 Augustus, Franciskaansche Portiuncula.Be zoek van de Capucienenkerk of van de kapel der arme Claren of ook van St-Maartenskerk. 3.) Op den derden Zondag van Septemberter gelegenheid van den feestdag van O. L. Vrouw van de zeven Weeën.Bezoek van St-Pieterskerk, waar de Broederschap der zeven Weecn is ingesteld. 4.) Op den eersten Zondag van Octobermaand, plechtigheid van den H. Rozenkrans.Bezoek van St-Jacobskerk, waar de Broederschap van den H. Rozenkrans is ingesteld. 5.) Op Allerzielendag.Volle aflaat te verdienen voor de zieltjes van 't vagevuur, bij ieder kerkbezoek in gelijk welke kerk of openbare bidplaats Om de Portiuncula-aflaten welke wij komen te ver melden, te verdienen, mogen de kerkbezoeken gedaan worden vanaf 's noens van den voorgaanden dag tot middernacht van den gestelden dag. Door hef doopsel herboren 9 Juni, Gustave Candeel, z. v. Daniel en Martha Lutin, Dixmudestr.15 Juni, Paul Billiet, z. v. Charles en Maria Rosseel, Kaaistraat; 23 Juni, André Heylen, z. v Francois en Silvie Demol, Boterstraat24 Juni, Ginette Wackenier, d. v. André en Antonia Riem, Car- tonstr.30 Juni, Jacqueline Verleure, d v. Louis en Anna Lefever, Dixmudesteenweg14 Juli, Godelieve Catry, d v. Paul enYvonne Lamoot, Pennestr. Door het huwelijk verbonden 22 Juni, Raphael Versavel en Leopoldine Scrive, Blauwe Leliestraat. 15 Juli, Leon Titeca en Suzanna Desramault, Veemarkt. In den Heer ontslapen 23 Juni, Charles-Louis Vandeputte-Vermeersch (1858) Bruggesteenweg26 Juni, Charles de Neygert (1855), De Haernestr.12 Juli, Pierre Victoor-Malbrancke (1913) Vanden Peereboomplaats13 Juli, Victorine Ossieur (1864), Noordlaan; 14 Juli, Bruno Roose-de Grave, (1862), Veemarkt. Einde Juli brengt de prijsuitdeeling in onze jon gens-en meisjesscholen, 't Is als de bekroning van het schooljaar. We vertrouwen dat al onze kinderen mogen zeggen Ik heb dit jaar flink mijn best gedaan, en de prijs uitdeeling zal het wel uitwijzenProficiat dus aan al die vlijtige, deugdzame kinderen, alsook aan Vader en Moeder. De plechtige prijsuitdeeling zal plaats hebben Bij de Rousbrugge Damen, Malouiaan. Zaterdag 20 Juli. In de H. Familie, de Stuerstraat. Woensdag 24 Juli, te 9 u. De jongere leer lingen gaan nog ter school tot den 1 Augustus. St Vincentiuscollege, Bollingstraat. Donderdag 25 Juli, te 9 i/ï u., in de feest zaal van 't College, Bollingstraat. St Aloysiusschool, Hondstraat, Maandag 29 Juli, te 2 V» u„ in de feestzaal van het Christen Volkshuis, St-Jacobsstraat. St Michielsschool, Elverdingestraat. Dinsdag 30 Juli, te 2 u-> 'n do feestzaal van het Christen Volkshuis, St-Jacobsstraat. Bij de Zusters Lamotte, Dinsdag 30 J u 1 i., te 9 u., voor de bewaar- klassen der Mariaschool in de feestzaal der Wen- ninckstraat Woensdag 31 Juli, te 2 u, voor de Maria school, de Bcrocpschool en Huishoudklas in den Schouwburg Donderdag 1 A u g te 2 u voor de leerlingen der H. Harteschool Capucienestr. in 't lokaal «Fa miliekring Bij de Zusters van St. Jozef Dinsdag 30 Juli, te 9 u., voor de bcwair- klassen en l»1® en 2d' studiejaar van de Mcerionsteen- weg, Potijze en Kalfvaart in de zaal van de Meen- nensteenweg. Donderdag t Aug., te 9 u voor de andere lagere en vierde graadklassen der St-Jozefscholcn in de zaal van de Meenensteenweg. In O. L. Vrouw van Tuine, Beluikstraat. Donderdag t Aug., te 10 u., voor de bewaar- klassen en lagere school. Een Capucijnenpater zat in den trein tusschen leper en Brussel met twee anticlericale opgeschoten jongens. Terwijl hij zijn brevier las, spraken die jonge heer- kens vuile praat, terwijl ze zich hoonend aanstelden tegenover den pater. Toen deze nu zijn officieboek sloot, vroeg hem een der jonge lieden: «Pater hoe is uw naam Pater Antonius, was het antwoord. Jamaar er zijn twee Antoniussende eene met zijn zwijntje en de andere met zijn ezel... Welken der twee zijt gij 't Is volgens ik mij omwende: als ik naar U kijk ben ik Antonius met zijn ezel; en als ik naar uwen maat kijk, ben ik Antonius met zijn zwijntje I

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 2