Opnieuw beginnen... Volle* aflaten bij de H. Communie Uit onze Kerkregisters i Januari 1936. Voor een hcop menschen wil dat zeggen 'n Ongewoon gevoel bij het dateeren hunner brieven. 'n Likeurtje, met de gewone heilwensch. 'n Nieuwe mantel of jas. 'n Handdruk. Maar de zaak wordt op dezelfde voet voortgezet. En dan bedoel ik vooralde groote zaak van hun ziel, de zaak der eeuwigheid. Dié zaak wordt op dezelf de voet voortgezet. Ze denken er niet aan, dat er weer een heel jaar is afgesneden van hun levensduur; dat ze alweer een heel jaar dichter staan bij dood en eeuwigheiddat dit misschien het laatste volle jaar geweest is, hun door Gods onveranderlijke raadsbesluiten toegekend. De zaak wordt op dezelfde voet voortgezet. Geen onderzoek, of het afgeloopen jaar ook aan zijn eenig ware bestemming beantwoord heeft: Geen verandering dus van levenskoers, om het scheep je veiliger te richten naar de goede haven der eeuwig heid. Geen Te D e u m van dankbaarheid voor de ont vanger. weldaden in het afgeloopen jaar. Geen Miserere van berouw en boete voor be gane fouten of misdaden. Geen vurige smeeking om nieuwe genaden en bijstand, welke we moeten vragen en die we niet kunnen missen. Niets van dal alles... Zalig NieuwjaarEn de zaak wordt op dezelfde voet doorgezet. Is dat verstandig Is dat goed Nee. Nee! Net^l Dat is onverantwoordelijke lichtzinnigheidonzin nige roekeloosheid. Want: Het jaar 1935 is wél afgeloopen voor den tijd maar niet voor de eeuwigheid. Die verdiensten kun nen vermeerdert, die schuld kan uitgeboet. Het nieuwe jaar 1936 is ons geschonken niet voor den tijd, maar voor de eeuwigheid. Het brengt mede gelegenheid om verdienste te winnenplichten om te vervullen. Elk oogenblik, elk werk moet ten slotte God en de eeuwigheid tot einddoel hebben. Anders is 't een mislukking. Beste lezers, hoe doet gij Franciscus van Assisie heeft het u voorgedaan. Toen hij op zijn sterfbed lag, sprak hij tot zijn broeders «We willen opnieuw beginnen; wat we tot nü toe de den, was niets Hij wilde opnieuw beginnenOpnieuw beginnen met de eerste ijver van den beginneling. Opnieuw beginnen met al het vuur, dat een .nieuw idee instort. Opnieuw beginnen, alsof er nog niets gedaan was O God, wij danken U voor de groote gave van het nieuwe jaar 1936. We willen opnieuw beginnen. Met ijver. Met nederige smeeking. Voor U. Voor den hemel. Al wie gecommuniceerd heeft, kan eiken dag verschillende volle aflaten winnen, nl 1Als men het gebedZie mij hier, o goede en allerzoetste Jesus...» bidt vóór een Kruisbeeld of eer. prentje van den Gekruisigde daarbij voe gende éénmaal Onze Vader, Wees Gegroet, Glorie zij den Vader. enz. Pius IX, 31 Juli 1858). 2). Als men het gebed ter eere van Christus-Ko ningschap bidt: «Heer Jesus-Christus, ik erken U als Koning van geheel de werelden een kerkbe zoek doet, met gebed voor de inzichten van Z. H. den Paus, te wetenéénmaal O. V., W. G. en Glorie zij den Vader Pius XI, 21 Febr. 1923 3). Telkens als men het Rozenhoedje bidt vóór het Allerheiligste, al is Het ook niet uitgesteld Pius XI, 4 Sept. 1927 4). Telkens als men de Kruisweg-oefening doet: twee volle aflaten Pius XI, 20 Oct. 1931 5Zij die de heldhaftige akte van liefde ver richt hebben, als zij een kerkbezoek doen en aldaar eenigen tijd bidden voor de inzichten van Z. H. den Paus Pius IX, 10 Sept. 1854). <1 Vergeefs kerken gebouwd, Missies gepreekt, scholen opgericht, goede werken gedaanzoo ge niet tevens het wapen der Katholieke pers weet te hanteeren. Voor de goede pers kunt ge nooit genoeg doen Door het doopsel herboren 23 Nov., Mirjam Lamoral, d. v. Herman en Marie- José Rommens, Dixmudesteenweg1 Dec., Gaston Van- robaeys, z. v. Raoul en Bertha Lagrou, Boterstraat 9 Dec., Willy Odent, z. v. Marcel en Maria Saelen, Bruggesteenweg. Door het huwelijk verbonden 28 Nov., Henri Roosebeke, wedr v. Julie Pauwels en Justine Fasseel, wed. v. Ch. Lams, Dixmudestr. In den Heer ontslapen 6 Nov., Juste Courouble-Lievens, 1850 Korte Thouroutstr 11 Nov., Rosalie Cloet-Gouwy 1855 Korte Meerschstr.; 18 Nov., Irma Vancappel-Debrock (1868), Oude Houtmarktstr.20 Nov., Marie De- fever-De Caestecker (1867), Slachthuisstr.23 Nov., Hélène Platteau-Deconinck 1877 Kloosterpoort26 Nov., Pelagie Odou-Leperck (2864), Kalfvaart; 26 Nov., Jeannette Covemaeker-Lefebure (1857), Brug- gesteenw. 3 Dec., Alphonse Masschelein-Vanderhaege, 1862 'Cartonstraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1935 | | pagina 2