Ons Heilig Uur Schoonheidsmiddelen Uit onze Kerkregisters De bezemsteel Meer dan ooit past het «Heilig Uur» in het kader van den vastentijd. Die stichtelijke overweging, die godvruchtige aan bidding van het Allerheiligste, die gezamenlijke ge zangen en gebedenalles wekt onze harten op tot devotie en medelijden met den lijdenden Jesus die voortleeft in het Tabernakel. De oefening van het «Heilig Uur» werkt wonderen van liefde uitzij deelt een geest mede van uitboe ting en eerherstel voor eigen zonden en voor die van anderen. Z. H. Paus Pius XI heeft onlangs (decreet van 21 Maart 1933 de godvruchtige oefening van het «Heilig Uur» verijkt met een vollen aflaat, te verdienen -onder de gewone voorwaarden van Biecht en Com munie door al wie deel neemt aan het Heilig Uur, er. bidt tot de inzichten van Z. H. den Paus (bijv. éénmaal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader Dit weze een aansporing te meer om die voortref felijke oefening zoo dierbaar aan het H. Hart van Jesus regelmatig bij te wonen. Het «Heilig Uur» wordt elke maand gehouden, in de stemmige Sacra- kapel van St Maartens, daags vóór den eersten Vrij dag, te 61/2 u. Door het doopsel herboren. 23 Jan., Elisa Talon, d. v. Valère en Bertha Prum, Surmontstraat27 Jan., Maria Allegaert, d. v. Omer en Godelieve Watrenborg, Rijselstraat5 Febr., Mia Watcrblee, d. v. Pieter en Godelieve Vandenbulcke, Dixmudcstraat13 Febr., Emile Vansevenant, z. v. Joseph en Julienne De Wilde, Veurnesteenweg. Door het huwelijk verbonden. 8 Febr., Frans Desmet en Agnès Milleville, El- verdingestr. 8 Febr., Victor Deman (Wervick) en Bertha Labarde, Kaaistr. In den Heer ontslapen. 30 Jan., Elie Goudenhooft (1877), Rijselstraat; 3 Febr., René Synave-Durant 1863 Lange Meersch- Straat, (overleden te Brugge); 7 Febr., Adolphine Souxdorf-Christiaens (1832), Seminari'straat7 Febr., Benedicta Vanderghote 1928 dochtertje van Pierre en Bertha Cuvelier, Korte Meerschstraat11 Febr., André Tant 1921 Elverdingestraat16 Febr., Mó- dard Dtbever-Vandamme (1869), Kalf vaart22 Febr., Sylvie Rossev-Van Ryckeghem (1889), Hondstraat; 23 Febr., Achille Dehem, 1858 Mondstraat. Als een engeltje ten hemel opgenomen. den dag van zijn geboorte en H. Doopsel, 15 Febr., Roland Develter, z. v. André en Julia Beun, Blauwe leliestraat. Wilt ge schoon zijn Ziehier eenige middeltjes welke in ieders bereik lig gen en daarenboven dit groot voordeel hebben dat ze r.iets kosten... en onfeilbaar zijn. Het eerste middel om schoon te zijn, als ge 18 of 25 jaar oud zijt, is te blijven gelijk ge zijtgeen zwarte kringen om de oogen, geen rood op de lippen., geen crème op de wangen. Laat de jeugd haar gang gaandeze toovergodin vraagt alleen dat ge zoudt eenvoudig zijn... Al de potjes zalf, crème of schminck, geven u de blozende frischheid niet van uw twintigjarige jeugd. Het tweede recept, is altijd den glimlach op de lippen te hebben, den oprechten, vriendelijken, altijd jongen, glimlach die uit het hart komt. Geen gemaakte glimlach. Derde schoonheidsmiddelwees zoo weinig mogelijk met uzelven bezig, d e n k aan de anderen, zoek hun plezier te doen, tracht hun dienst te be wijzen. Dan ligt op uw aangezicht een liefelijke glans, dien ge met alle kunstmiddeltjes niet kunt nabootsen. Vierde en laatste recept, het voornaamstezorg er voor dat u vv e ziel wit en uw geweten zui ver is... De oogen zijn de spiegel van de ziel. Op het gelaal straalt de vrede des harten. En daarmee zijt gij hemelsch-schoon. Een vader gaf aan z'n oudsten zoon den volgenden wijzen raad Jongen, als ge wilt trouwen, wees dan vootal verstandig in de keuze van uw vrouw. Kies 'n echte huisvrouw, en geen sierpop die haar beenen breekt over een bezemsteel. De zoon was nog een van die kinderen welke gaarne luisteren naar'de raadgevingen van vader en moeder. Op zekeren dag gaf men thuis een feestje, waarbij ook verschillende natuurlijk trouwlustige meisjes uitgenoodigd waren. Gedurende het feestmaal, verwijderde de zoon zich even ets legde den huisbezem dwars over de trap, die toegang gaf tot den tuin. Na tafel ging het heele gezelschap even een luchtje scheppen. De meeste juffrouwen... stapten heel voorzichtig over den bezem heen, eenige struikelden er bijna over. Eén meisje bukte zich, raapte den bezem op en plaatste hem in den hoek. Met haar maakte den jongen nader kennis. En van kennismaking kwam het verder, zooals het gewoonlijk gaat. Nooit heeft de zoon er spijt van gehad, dat hij den bezemsteel heeft laten beslissen over de keuze van zijn vrouw en hij was vader dankbaar om den gegeven raad.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 2