Leering Eeremis O. L. V. van de Vesten Tentoonstelling- Prachtvrouw Om toegelaten te worden tot de plechtige Communie, moeten de kinderen gedurende twee jaar de leering volgen, die wekelijks door de parochiale, geestelijkheid gegeven wordt. Tot de «Kleine leering» wo:den opgeroepen die kin deren die geboren zijn in 't jaar 1927. Zij zullen dan. hun plechtige Communie mogen dom in 1938. De opteekening zal plaats hebben op Dinsdag 16 Juni, van 8 tot 9 u., in de Sacristij. De ouders ge lieven hun trouw boekske mee te brengen. Op Woensdag 1 Juli begint de octaaf in St Ntcolaaskerk. Eiken morgen na de H. Mis van 6 uur is er eene korte onderrichting en eiken avond, den Zaterdag uitgezonderd, te 8 uur, groot Sermoen, ge predikt door een Eerw. Pater Redemptorist. Zondag 12 Juli, te 4 u., parochiale processie met de beelden en groepen ter eere van de heiligen vereerd op de parochie. Het «Werk van de arme kerken» houdt expositie van de liturgische gewaden en voorwerpen bestemd voor de Missies en voor arme kerken onzer streek, in 't Gesticht der Zw arte Zusters, Rijselstraat Op Dinsdag 7 en Woensdag 8en Juli, telkens van 10 tot 12 u. en van 2 tot 4 u. Alwie belang stelt in den luister van Gods huis zal de inrichters met een bezoek aanmoedigen. Uit onze Kerkregisters Door het doopsel herboren. 10 Mei, Rosanne Voet. d. v. Henri en Alice Pannen- tier, Veurnesteenweg17 Mei, Fernande Laconte. d. v. Fernand en Germaine Dewilde, Cartonstraat31 Mei, Gilberte Vtrmeersch. z. v. André en Maria Matton, Veurnesteenw. 31 Mei. Rent-e Hollebeke, d. v. Charles en Margareta Lepercq. Dixmudestraat1 Juni, Monique Dochy. d. v. André <11 Lucie Vermast. Elverdingestraat 7 Juni. Nicole Vandtnbulcke, d. v. Herman en Irène Bavart Rijselstraat. Door hel huwelijk verbonden. 20 Mei. André Vandamme en Marie-Louise Six, Pad- devijverstraat20 Mei, Evariste Verleure en Berthat Neysens. Lange Meersch-traat 23 Mei, Georges Hco- relbekc en Bertha Delrancq, Boesingestr. 27 Mei, Jos. Luypaert 1 Kortrijk en Bertha Braem, Boesingestr.; 30 Mei. Daniel Bouchaert en Madeleine Ververken. Pad- devijverstr. 30 Mei, Jules Morel en Adrienne Devos, Kaai straat. In den Heer ontslapen. 16 Mei. Marguerite Desramault (1903 1, Veemarkt; 8 Juni. Georges Flamant (1891 echtg. v. Agrippcne Jacques, Boterstraat9 Juni, Robert Milleville (1882), echtg. v. Maria Legley, Oude Veurnestraat. Op IQ Mei werd. als een engeltje, ten hemd op genomen, Marie-Thérèse Lalue, 18 December 1933 dochtertje van Jules en Lucie Terr.ier, Kaaistr. Op Donderdag 2 Juli, feest van O. L. Vr. Bezoeking, zal Eerwaarde Pater Louis Pien, van de Witte Paters van O.L.Vr. van Afrika, zoon van Heer Karei Pien hoofdgreffier bij de Rechtbank van eersten aanleg ter stede, en van Mevrouw Celina Verrue, zijne eeremis opdragen, te 10 uur in St Nicolaaskerk, Eerw. Pater Pien heeft zijn noviciaat gedaan in Maison Carrée in Algiers, Noord Afrika en hij wordt priester gewijd op St Pieters en St Paulus-dag te Heverlee-bij-Leuven, door Z. Excellentie Mgr Ooman, Apostolisch Vicaris in Midden-Afrika, lid van de Con gregatie der Witte Paters. Op voorhand wenschen wij den toekomstigen mis sionaris van harte geluk, en bieden tevens onze geluk- wenschen aan zijne achtbare ouders. Op 7 Juli, te 11 1/2 u„ zal de nieuwe priester het huwelijk inzegenen van zijn zuster, Juffrouw Jeanne Pien, ieveraarster der goede werken en raadslid der Congregatie, op St Nicolaas parochie. Vraagt iemand wat ik voor een vrouw Tot uw geluk u wenschen zou? Niet al te zoet, niet al te zuur, Niet al te zacht, niet al te stuur: Niet al te wijs, niet al te gek, Niet al te mild, niet al te vrek. N'ict al te vlug, niet al te traag, Niet al te prcutsch, niet al te laag. Niet al te kort, niet al te lang, Niet al te dik, niet al te slank. Niet al te droef, niet al te blij. Niet al te bloo, niet al te vrij. Niet al te arm, niet al te rijk, Maar U in goed en bloed gelijk. Een vrouw- tot alle deugd gewend, Maar die haar gaven niet en kent. Een vrouw die nimmer grolt of bast Al -noodt haar man een vriend te gast. Een vrouw, de vreugde van haar man Die bidden en die werken kan. J Een vrouw bezorgd om haren staat, Geen slons in huis, geen pop op straat. Een vrouw- die haar geburen eert, Maar weinig buiten huis verkeert. Een vrouw die nooit den vrtde breekt. En nimmer 't eerste en 't laatste spreekt Die met veel liefde en wijs beleid Haar huishouding en kinders leidt. Zoo Lier of daar een christen leeft Die zulk een vrouw bekomen heeft, Of voor zijn deel nog hebben kan, Dat is een zeer gelukkig manl Naar CATS

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 2