PAROCHIEBLAD VAN IEPER ZONDAG 30 AUGUSTUS Vrome herdenking Mobilisatie Onze deelname ZEVENDE JAARGANG 1936 NUMMER 7 DE TUINKLOKKE De Tuinklokke Inzonderheid van SintMaartens Administratie verschijnt tienmaal jaars Janseniusstraat. 29e" Oogst... Eerste verjaardag van het zoo droe vig afsterven van onze geliefde Koningin Astrid. Wij dragen haar minzame beeld in ons gemoed meer nog, de gedachtenis vin haar hoogstaande deugd. Wij bidden voor Haar, voor den Koning, voor de Koning-kinderen, Op Zondag 30 Oogst, zal in St Maartenskerk de H. Mis te 7 u. opgedragen worden tot zielerust van de doorluchtige Overledene, en alle geloovigen worden dringend uitgenoodigd om tot de H. Tafel te naderen. Zij die belet zijn deze Mis bij te wonen, gelieven onder een andere Mis te cotnmuniceeren. Een gebeurtenis van overgroot belang is in aantocht: het VIC Katholiek Congres van Mechelen. Het vergadert van Donderdag 10 tot Zondag 13 September aanstaande. Studiedagen. Wij verhopen dat het Congres van Mechelen treffend zal doen uitschijnen hoe onuitputtelijk rijk, hoe wonder baar lenig, hoe eeuwig jeugdig de katholieke leering is. Het zal de oplossing nasporen en ook treffen, welke passen bij de buitengewone toestanden waarin wij leven. Het zal een katholiek Congres zijn in den ruimen en vollen zin des woordshet zal al de zijden van het katholiek leven overschouwen en uit negen secties bestaan, waarin de meest hedendaagsche vragen zullen ingestudeerd worden. Op de algemeene vergaderingen, des avonds, zullen befaamde redenaars uit ons land en uit het buitenland de plichten der katholieken op alle gebieden uiteen zetten. Massale geloofsbelijdenis. Het .Congres wordt des Zondags 13 September besloten met een grootsche betooging van geloof, in den voormiddag op de hoogvlakte van Koekelberg, tegenover de Basiliek van het H. Hart, en 's namid dags in het stadion van den Heysel. Deze gezamen lijke en nationale betooging zal geheel in het teeken van den godsdienst staan. Benevens uw Bisschoppen zullen meerdere Kardinalen, Aartsbisschoppen en Bis schoppen uit den vreemde eraan deelnemende Kar dinaal var. Polen zal de Pontificale Mis opdragen. Wij verhopen dat gansch België er zal vertegen woordigd zijn door duizenden en nog duizenden ge loovigen, van allen leeftijd en uit alle standen, samen gestroomd ui' al de parochiën van ons land. Op onze parochiën. Zij die belet zijn zelf te komen, zullen met geest en hart er bij aansluiten, door 's morgens de H. Com munie te ontvangen ter intentie van het Congres en door aanwezig te zijn in de kerkelijke diensten welke in hun parochie zullen gevierd worden. Derwijze zal onze katholieke bevolking, dien Zondag, eendrachtig staan ten aanschijn van- den God van barmhartigheid, in een aandoenlijke belijdenis van geloof en godsvrucht. Congresbloempje. Wij verzoeken de Eerw. Heeren Pastoors den ver koop aan te kondigen en aan te moedigen van het Congresbloempje, waarvoor de meisjes der ver schillende afdeelingen van de Katholieke Actie zullen gelieven te zorgen in al de parochiën, op Zondag 6 September, om eenigzins de zware onkosten door het inrichten van het Congres medegebracht, te bestrijden. Ge waardige zich het H. Hart van Jesus, aan Wien ons vaderland werd toegewijd bij een gedenkwaardige- gelegenheid, het groote werk te zegenen, ontworpen en ondernomen uit liefde tot Hem, tot behoud en uitbreiding van zijn goddelijk Rijk I (Uit den Herderlijken Brief van onze Bisschoppen We vernemen dat een twintigtal Ieperlingen de stu diedagen zullen volgen van het aanstaande Congres van Mechelen,. En dat leper, op den Massadag (Zondag 13 Sept.), door meer dan 200 deelnemers zal vertegenwoordigd zijn te Brussel: daar zullen zij, in christelijke broeder schap, getuigenis afleggen van hun onvoorwaardelijke trouw aan de Kerk. Alle gewenschte inlichtingen, alsook inschrijvings- kaarten, kunnen verkregen worden bij den E. H. Van Ryckeghem, onderpastor op St-Jacobs, G. Gezelleplein.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 1