DE TUINKLOKKE PAROCHIEBLAD VAN IEPER Mijn Rozenkrans H. hartebonden Christus>Konln^hulde Allerheiligen Allerzielen ZEVENDE JAARGANG 1936 NUMMER 8 De Tuinklokke Inzonderheid van Sint-Maartens Administratie verichijnt tienmaal jaars Janseniusstraat. 5 Kom hier, mijn Rozenkrans, het is mij al ontvlogen waaraan ik troost weleer en lavenis vragen dorst het is mij al ontgaan, het heeft mij al bedrogen, 't is ijdcl, en het gloeit in mijn gepijnde borst. Geen bronne meer die spruit, geen dauwdrop's helpend leken, geen bladeren aan den boom, geen water in de beken niets dan een bittre traan die langs mijn kaken glijdt. En Gij I mijn Rozenkrans, die mij gebleven zijt I O beieren des gebeds... G. Gezelle. Het is een heerlijk opzet, van wege het Secreta riaat der Bonden van het H. Hart, al de leden op te roepen tot een buitengewonen Kruistocht van gebeden. We beleven benarde tijden en tragische dagen. Tot de volgende intenties wordt de gebedsactie der H. Har tebonden ingezet i Opdat het Katholiek Kongres van Mechelen overvloedige vruchten afwerpe. 2). Opdat de radikale veroordeeling van het kom- munisme door Z. H. den Paus de oogen van regee ringen en volkeren zou openen 3). Tot plechtig eerherstel aan het H. Hart voor al hetgeen tegen Gods geboden in Spanje wordt mis daan en tot leniging der smart onzer Spaansche broe ders. Als practische uitvoering volgens uit drukkelijk verlangen van ons doorluchtig Episcopaat verzoeken wij dringend al de Bondsleden van leper •net bijzondere vurigheid de Communiemissen van Octo ber, November en December bij te wonen en de eer herstellende H. Communie op te dragen tot de zeer belangrijke intenties die ons voorgesteld worden. Op Zondag 25 October wordt Christus Koning ge vierd. Niet alleen in de kerk met Hoogmis en plech tig Lof maar ook in een openbaar huldebetoon ingericht door ons V. J. V. K. A. (Vrouwelijk Jeugd- verbond voor Katholieke Actie Onze Christus - Koningviering zal doorgaan, op 25 October, te 5 u. in den Stadsschouwburg. Eer. flink programma met liederen en spreek koor, toespraak en film zal uitgevoerd worden door de verschillende vertakkingen van het V. J. V. K. A. De toegang is kosteloos, en iedereen wordt uitge- noodigd. Wat echter de kinderen betreft, zij alleen die door familie vergezeld zijn zullen toegelaten wor den. Een blijde vooruitzicht opent ons het feest van A1- lerheiligen: 't vooruitzicht van de rust na den arbeid, de vreugde na de beproeving, het volkomen geluk naar hetwelk onze ziele smacht. De H. Kerkj toont ons dit alles reeds bereikt door onze broeders en zusters die den Hemel zijn binnengetreden. Zij die het tijdelijke met de gelukzalige eeuwigheid verwis seld hebben, vergeten ons niet; wij ook moeten hunne liefde voor ons en hunnen invloed op Gods Hart be nuttigen. Medelijden verwekt ondertusschen de H. Kerk voor hare afgestorvene kinderen, die nog niet volkomen aan de Goddelijke Rcchtveerdigheid voldaan hebben en nog boeten moeten in het vagevuur. Daarom volgt Allerzielen op Allerheiligen Zij ook, de lijdende zielen, vergeten ons niet, maar rekenen op ons gebed en onze tusschenkomst om aan de Goddelijke Rechtveerdigheid te helpen voldoen. De dood breekt de banden niet die Christene harten aan elkander verbinden. Vele dooden zijn ons meer nabij als levenden. Zij beboeren voort tot onze fa milie, tot onze vrienden, en weldra zullen wij met hen en. voor eeuwig vereenigd zijn.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 1