Moest het donker zijn Zeispreuken Uit onze Kerkregisters Moest het donkei zijn op de wereld... Er. dcnket zou het zijn, als Jcsus niet op de wereld gckomi n was, en verkondigd had, hoe wij moeien leven, waar wij naartoe moeten. Dan zou hfet donker zijn, maar nu is het licht. Jesus-Christus, geboren in 't stalleke van Bethlecm, heeft het licht doen schijnen over de wereld. Nu zien wij den weg. langs waar wij gaan moeten. Nu zien wij, dat wij 'eerst moeten gedoopt worden, om Gods aangenomen kind te worden. Dat wij geen buitensprongen mogen leggen, niet üegen of bediiegen of andere dwaasheden uitzetten. Want dat die dingen door God verboden zijn, en wij daardoor hals over kop den dieperik in geraken. Dat die zonden met vetten inkt in ons schuldboek opgeschreven worden: maar dat zij, na de biecht, toch uitgeveegd worden. En eindelijk, als wij er voor geboet hebben, dat het vet geschreven blad uit ons boek uitgescheurd wordt. Nu zien wij dat alle goed dat wij doen, in ons renteboek opgeschreven wordt. Dat er ge n kruimel van ons leven verloren gaat Als wij ziek zijn of in nood zitten... Als wij werken voor ons dagelijksch brood... Als wij er zwaar voor staan met familie en kinderen... Als wij onze kinderen grootbrengen, niet veoi ons eigen vcordecl, maar voor 't hunne, opdat zij treffelijk door 't leven zouden geraken... Dat zijn allemaal verdiensten, die in ons rente boek opgeschreven staan, tegen hoogen interest. Maar bovenaan, als wij op tijd en stond ons mor gen- en avondgebed doen, lezen vóór en na het eten, naat de Mis gaan, qnzen Lieven Heer ontvangen in de Communie. Eu dwarsdoor, bij regen en zonneschijn, bij le:d en blijdschap, onzen kop recht houden en opzien naar den hemel. Want God is onze Vader, en Hij ziet ons gaarne, gelijk een vader zijn kinderen gaarne ziet. Dat is onze weg, in 't licht. Moest het nu donkei zijn op de wereld Moesten wij den weg niet zien loop en, en 't uit einde van den weg den Hemel, de gelukzalige eeuwigheid. Dat zou zijn, als Jesus-Christus niet op de wereld gekomen was Dan zouden wij allemaal lijk blinden zijn. Gelijk sommige menschen, die misschien iu dezelfde straat wonen als wij. Maar die niet zien. Omdat hun oogen toe zijn. Omdat ze niet weten, wat Jesus-Christus gezegd heeft. Of er niet op na denken Of het niet gelooven. Voor die, ja, is 't donker op de wereld- Die zien den weg niet liggen. Die leven er triaar op aajtlijk honden die wakker worden, zoeken zij ont plezier te maken en om hun lijf deugd te doen. Als die last of tegenslag hebben, gaan zij aan 't mjp- 'peren en vloeken en duiveleh. Want dagen met last en tegenslag zijn verloren dagen voor hen. Daar wordt geen woord of geen cijfer voor opgeschreven. Als die doodgaan, blijft het pikdonker voor hen Wat komt er daarachter Dood is dood, brommen zij. Maar dat meenen ze niet Ze zouden 't liever anders hebben. Donker is 't voor die sukkelaars. Maarszij weten van niets. Zoo zou heel de wereld zijn. en al de menschen. Moest God niet gekomen zijn. Moest het donker zijn op de wereld. Ir. dankbare vieugde gaan wij Kerstdag vieren, de komst van Hem die midden ons verschenen is als Licht in de duisternis T. V. T. 't Heeft ailes een einde, zei den boer, buiten 't ser moen van onzen pastor. 'k En kan niet allcene! zei Mietje, als ze haar vroegen waarom ze niet cn trouwde. M'hebben vandage schoonc gespeeld! zei de blazer tegen den orgelist. Wat den duivel nu nog gelezenzei de jongen bij zijn avondgebed. Door het doopsel herboren. 11 Nov, Willem Samyn, z. v. Joris cn Esiella Ghey- sen, Oude Houtmarktstraat; 15 Nov., Jacques Coffyn, z. v. Frans en Ivonne Mulle, Bruggcstccnwcg22 Nov., Walter Goethais, z. v. Gentil en Maria Thiteca, Brugge- steenweg22 Nov., Nadine Bossue, d. v. Roland en Ghislaine Wetjes, Dixmudestraat26 Nov., Etienue Peel, zGv. Joseph en Heleqc Vandewalle, Rijselstraat 29 Nov., Cecile Prietn, d. v. Marcel en Magdaleaa Bos- tyu. Korte Meerschstraat6 Dec., Joseph Goethais, z. v. Benjamin en Juliana Vandevoorde, Bruggesteenw; 10 Dec., Oswald Pannekoucke, z. v. Roger en Elisa beth Soenen, Mondstraat13 Dec.' Gabriel Verburgh, z. v. Marcel en Maria Vandenhende, Pcnnestraat Door het huwelijk verbonden S Dec., Gerard Degrendel Brischote en Martha Van Imschoot, Lange Thouroutstraat8 Dec., I.ouis Gaucquje en Andrea Keignaert, Boterstraat; 19 Dec., Lurien Vgn Gampelaere en Celina Capellc, Cartonstr; 19 Dec., Georges Odou cn Suzanne Maerten, Kalfvaart. In den Heer nnblapen. 8 Nov.. Clementine Vandenbriele-Cornillie 1883 Vischmarkt; 17 Nov., Ernest Wenes-Rotiers 1866 Dixmudestraat30 Nov., Barbara Theresia Denturck- Muylle 1856 Paddevijverstraat-; 1 Dec., Sidonie Van Wontetghem-Bostyn 1861 Boterstraat; 6 Dec., Emi- le Caenen-Vanden Berghe (1858), Surmontstraat7 Dec., Louise Platevoet-Gekiere (1867), Bruggesteenw;

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 2