"KE RSTDAQ Een Voorstel Gazetten Maand intentie Een der schoonste schildctijen van onze St-Maar- ten- kerk. Dr Brugsche kunstschilder Joseph Suvéc 1743- 1807 behaalde, met dat werk, den eersten prijs te Rome. in 1776. Tweemaal moest deze Kerstnacht uit haar kader gesneden, om te kunnen gered worden r). In «794, tijdens de bezetting der stad leper door de Pransche Revolutionnairen. i). In 1914, tijdens den oorlog, toen de Kathedraal ledereen kent de groote belofte van het Ff. Hart van Jezus: de genade Oer rindvolharding voor al diegenen welke op neger, opeenvolgende eerste Vrijdagen ter Heilige Tafel zoude» genaderd hebben. £0© sprak het H- Hart tot de Heilige Margaretha MariaIk beloof hun dat zij niet zullen sterven in pttgrtiade met 'Mij. noch zonder de Heilige Sakrainenten ontvangen te hebben, en dat mijn goddelijk Hart, in uiterste uur, voor hen een vrilig toevluchtsoord zal zijn». Willen wij eens. met den eersten Vrijdag van het jaar, allen samen, deze reeks Communiën beginnen De gelegenheid is wonderwel gepast om thans meê te doen: de eerste Vrijdag der maand Januari valt juist op Nieuwjaardag. Welk een voortreffelijke inzet voor het jaar 1937 1 Meedoen, nietwaar op Nieuwjaardag, naderen al onze lezers ter H. TaJel I beschoten werd. Met veel andere kunstvoorwerpen van St-Maartens werd onze opgerolde en beschadigde schilderij naar Frankrijk vervoerd, den 23CI> November 1914 zij bleef er bewaard, in de abdij van Wisques. Na den oorlog werd de Kerstnacht van Suvée her steld door den bekenden vakkundige Jos. Leegenhoek, uit Brugge. Thans prijkt zij aan den muur van de kruisbeuk, en wordt bewonderd door alle kunstliefhebbers. Er zijn drie soorten van gazetten I). Slechte gazetten zijn die welke Christus en zijn Kerk aanvallen. Een christen zal die gazetten bestrijden. 2V «Onzijdige» gazetten zijn die welke Christus en zijn Kerk niet kennen. Een christen zal die gazetten niet kennen. 3). Goede gazetten zijn die welke Christus ver dedigen. Een christen zal die gazetten steunen. VOOR HET POSTOLAAT DES GEBEDS Januari. Alg. Intentie: Voor de algemeene en bijzondere inzichten van Z. H. den Paus.

Tuinklokke (1930-1940) | 1936 | | pagina 3