Kom, H. Qeest Uit onze Kerkregisters Lachkruid In memoriam We vieren, op Sinxen, of Pinksteren, het hoogfeest van den Geest des Heeren... Als de Kerk den H. Geest aanspreekt, gebruikt Ze steeds de formuleV e n i, komt 1 Zoo aanroept Ze Hem in de Sequentia Veni Sancte Spiritus... Zoo zingt Ze nogmaals in de Veni Creator Spi ritus... Zoo bidt Ze dagelijks over de offergaven in de H. Mis, Veni Santificator... We kunnen geen beter schietgebed verrichten om den H. Geest in ons op te wekken: Kom, H. Ge e s tl Het weze onze dringende smeekbede in alle noodwen digheden. Kom, H. Geest! Hij verlichte ons ver stand Hij versterke onzen wil; Hij doorstrale ons le ven met dien bovennatuurlijken speurzin der kinderen Gods Een warme devotie tot den Goddelijken Zielengast doet ons alle klippen omzeilen en leidt ons veilig in eeuwige haven binnen Door het doopsel herboren. 14 Maart, Rosette Platevoet, d. v. Roger en Jeanne Marie Gekiere, Bruggesteenweg16 Maart Lena Alle- gaert, d. v. Omer en Godelieve Waerenborg, Rijselstr 17 Maart, Pierre Durnez, z. v. Achille en Lucienne Muylle, Dehaemestraat20 Maart, Georgette De Rid der d. v. Firmin en Maria Mabilde, Cartonstraat29 Maart. Jeat Molein, z. v. Georges en A'lida Van Damme, Boomgaaidstiaat3 April, Hedwige De Vos, d. v. Gus- taaf en Maria Comelis, Groote Markt4 April, Phi lippe Deroo, z. v Gabriel en Julia Raepsaet, Carton- stiaat- Door het huwelijk verbonden 27 Maart, Albert Sonneville en Martha Vermeulen, Elverdingestraat23 Maart, Hector Noorenberghe en Celina Vandenbroucke, Paddevijverstraat6 April, Wil liam De Gryse Woluwe-St Lambert en Maria De- thoor, Oude Houtmarktstraat7 April, Camille Rossey, wr van Sylvie Van Ryckeghem, en Rachel Werrebrouck, Hondstraat In den Heer ontslapen. 10 Maart, Julie Van Lerbeirghe-De Laere (1857), Dixmudesteenweg17 Maart, Henri Sobry - Beesau 1861 Surmontstraat22 Maart, Emile Donche-Du- thoy (1865), Korte Thouroutstraat25 Maart, Maria Callewaert (1857), Deken De Brouwerstraat Onderwijzer Fritsje, wat haalt de mensch van het schaap af Fritsje De wol, meester. Goed en wat doet men met de wol?... Nu, weet ge het niet Kom, waar is uw broek van gemaakt Van vader's ouden frak. Ik geloof dokter, dat m'n man een ernstige ziekte heeft. Dikwijls kan ik urenlang met hem praten en dan merk ik opeens dat hij geen woord heeft ge hoord Dat is geen ziekte, madame, dat is een gavel De Tuinklokke luidt over dood 1 Op 17 Maart 1. 1 is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen, in den ouderdom van 76 jaar, onze vooraan staande en verdienstelijke medeburger Heer Advocaat Henri Sobry-Becsau, gewezen burgemeest-r van leper. Hier dient vooral hulde gebracht -aan zijn christen overtuiging die alles overstraalde, aan zijn stichtende godvruchtigheid en voorbeel Jigen levenswandel, aan zijn onbaatzuchtigen ijver en toewijding ten dienste van zijn volk. De nederigen en de noodlijdenden droeg hij een minzaam harte toeals trouwe Vincentiaan, vijftig jaren lang, ging hij iedere week zijn armen ten huize bezoeken en bijstaan. Gedurende lange jaren is hij kerkheer geweest van de Kathedraal. In de eerste vergadering die na den oorlog gehouden werd, op 19 December 1920, werd hij tot Voorzitter verkozen in vervanging van den Heer Louis Biebuyck, in 1916 overleden. En dit ambt bekleed de hij, in de moeilijke jaren van den heropbouw, met stipte en kommervolle bezorgdheid, tot einde 1927, wanneer hij als Burgemeester van leper werd aange steld. Op Maandag 22 Maart werden de grootsche begrafe nisplechtigheden bijgewoond door een buitengewoon talrijke menigte. Onder de voorname aanwezigen be merkte men, in het koor, z. Exc. Mgr Lamiroy, oud deken van leper, die er aan gehouden had een laatsten blijk van waardeering en genegenheid te geven aan den dierbaren afgestorvene. Roerende lijkreden werden uitgesprokennamens de Balie, door dh. adv. Waterblee; namens de stad, door dh. burgemeester Vander Ghotenamens het Davids- fondsdoor den E. H. Principaal van 't College, die getuigen mocht«Uw afsterven is geen keerpunt, maar een binnengaan in het huis van uw Vader, in Wien gij geloofd hebt als een kind, en daarom zijt gij gestorven als een heilige

Tuinklokke (1930-1940) | 1937 | | pagina 2