Ons Kerkelijk Leven Op St Maartensparochie leper: I. Geestelijkheid Z. EH. Pastor-Deken: J. Vermaut, Janseniusstraat, 5. Is te spreken van 9 tot 10 u. ■EE. HH OnderpastorsM. Huyghe, Janseniusstraat, 3. M. Deconinck, Wallestraat, 1. Ons Parocl iebhd «De Tuinklokke» tienmaal 's jaars Aanvragen bij Jw Biebuyck, Dixmudestraat, 46. II. Kerkelijke Diensten Zon- en Feestdagen Missen te 6 u., 7, 8 i/j, 10 (Hoogmis) en 11V2U. Vespers en Lof. te 3 u. In de Vasten te 3*1/» u- Op de Hoogdagen, alsook op H. Sacramentsdag en Tuindag, te 4 u. Weekdagen Missen te 6 u., 61/2 7 7-45 u. Daarenboven op de afgestelde Heiligdagen: Hoogmis te 9 u. Lof: In de wintermaanden, te 5 u; in de zomer maanden, te 6 t/s u. Bijzondere Oefeningen Eiken Donderdag, na de Mis van 7 u., zegen met het Allerheiligste. Op den vooravond van de 1 »lc Vrijdagen: te 6 V« u., «Heilig Uur». Eerste Vrijdag der maand: Te 7 u., Sol. Mis ter eere van het H.Hart; 's avonds, plechtig Lof en Kruis wegoefening. Op de Zondagen van de Vasten: te 3 1/2 u., Vespers en Lof, waaronder meditatie over het bitter Lijden van O. L. Heer Veertig urengebedde drie dagen vóór Aschsvoens- dag. Tlechtige Communie den Zondag na Sinxen (H. Drievuldigheid szondag Eerste Communie der lieve kleinen op H. Sacra mentsdag Bloemenhulde der schoolkinderendaags vóór den feestdag van het H.Hart van Jesus. Processie ter eere van O. L. Vrouw van Tuine: op Tuindag, (eersten Zondag van Augustus). Veertiendaagsche plechtigheid ter eere van O. I.. Vrouw van Tuine opening daags vóór Tuindag. Gedurige aanbidding 21 Augustus. Plechtige Octaaf ter eere van de H.Barbara, Pa trones van den goeden dood vopening, op den Zon dag die den feestdag 4 Decembervoorafgaat. III. H. Sacramenten Biechtgelegenheid lederen morgen, van 6 tot 7 V» u. 's Avonds, den Zaterdag, alsook daags vóór feest dagen in de wintel maanden van 4 i/t tot 7 u.in de zomermaanden, van 5 tot 7 t/j u- Daags vóór eersten Vrijdag 's avonds, van 6 tot 6 t/ï u- Gelegenheid tot Communieeren 's Zondags, van 6 tot 9 u. in de week, van 6 tot 8 t/t u. Algemeene Communiën Onder de H. Mis van 7 u: Den eersten Zondag van de maand voor de mannen en jongelingen van den H. Hartebond. Den tweeden Zondag voor de Congreganisten. Den derden Zondag voor de schoolkinderen. Den laatsten Zondag voor de christene vrouwen en jonge dochters van den H. Hartebond (H.Mis van 6 of 7 u. Voorbereiding tot de Plechtige Communie De «leering» duurt twee jaar. Leering voor de jongens iederen Don- deidag te 8 u. Leering voor de meisjes iederen Za terdag te 8 u. Na het Paaschverlof, voor de kinderen van het tweede jaar: den Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Huwelijken. V001 den ondertrouw zich aanbieden in de Dekenij, vier weken vóór het huwelijk best den Vrijdag avond. Het huwelijk a. u. b. niet aangaan in de" Vasten noch op een dag waarop het door de H. Kerk ver boden is vleesch te eten. Doopen Doopen 's Zondags te uu. In de week op aanvraag. A u. b. het H. Doopsel niet uitstellen. Kerkgangmissen: te 7 u., en te 7.45 u., op aanvraag. IV. Godsdienstige inrichtingen 1.H. Hartebond voor mannen en jongelingen. Bestuurder: E. H. Deconinck. 2.— H. Hartebond voor christene vrouwen en jonge dochters. Bestuurder E. H. Huyghe. 3.Maria-CongregatieBestuurderZ. E. H. Deken. Oefeningen 2" en 411 Zondag der maand, na het Lof, in de Sacrakapel. 4. Kleine Congregatie voor schoolgaande meis jes Oefeningen den 2n en 4n Zondag, na de de Hoogmis, in de kapel van St-Niklaaspatronaat. 5.Broederschappen van: het H. Sacrament. O. L Vrouw van Tuine. de H. Barbara, de gcloovige zielen. Inschrijvingen bij Mej. Marg. Lemouid, Boesingestr. 6. F auselijke Missiewerken Voortplanting des Geloofs, St-Petrus' Liefdewerk, H. Kindsheid. Bestuurder: Z.E.H. Deken. 7.Eucharistische Kruistocht. Bestuurder: E. H. Huyghe. 8. Apostolaat des Gebeds. Ijveraarster, Jw Donck, Meenenstraat. 9 Goede werkenSt-PieterspenningGenoot schap van St-F ranciscus van Sales; Werk der arme kerken.

Tuinklokke (1930-1940) | 1937 | | pagina 3