MaHndintentie In memoriam Uit onze Kerkregisters Ter gedachtenis van Z.E.H. Deken de Brouwer Levensschet s Zegenrijke dagen 1. H. Sacramentsprocessie, die uitgaat op Zondag 30 Mei, te 10 u., met vernieuwde groepen en deelneming van ons christen volk. 2. Bloemenhulde van de schoolkinderen aan 'tH. Hart van Jesus, (Donderdag 3 Jur.i, te 6 u. een der aandoenlijkste bctoogingen die men droomen kan 3. Feest van het H. H art, op Vrijdag 4 Juni, met algemeene Comnunie, en bevlagg.n van onze hui zen, Christus-Koning ter eere VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS Juni. Alg. intentie Voor het dcord ingen der der H. Hart-devolic in het onmetelijke Rusland. Missie-intentie Opdat onze liefdewerken en onze scholen aan de Mahomedanen de waarheid van van onzen godsdienst zouden openbaren. Op i8cn Mei, is alhier godvruchtig overleden, in den ouderdom van 75 jaar, Eerw. Motder Theresia, de zeer verdienstelijke en alom geachte Overste der Zus ters van Ma-ia Lamotte In de Tuinklokke van 1934 n" 8 en 9) ver scheen haar levensbeschrijving en portret, ter gelegen heid van de vijftigste verja ing, of «Gouden Jubi leum van haar kloosterprofessie. Duizende meisjes heeft zij onderwezen en opgevoed. Allen hielden veel van haar. Zij was zoo minzaam en zoo goed In hun dankbare gebeden zullen zij Eerw, Moeder Theresia indachtig blijven. Door het doopsel herboren. 2 Mei, Georgette Odou, d. v. Georges en Suzanne Maerten, Kalfvaart9 Mei, Gerard Deltombe, z. v. Gas ton en Martha Bouw, Veurnesteenweg9 Mei, Roger Wouters z. v. Joseph en Jeanne Peeters, Veemarkt; 16 Mei, Diane Vandcnbulcke, d. v. Jules en Hélène Vandenbroucke, Veurnesteenweg. Door het huwelijk verbonden 27 April, Theophiie Vangheluwe Brielcn en An toinette Berten. Veurncsteenweg; 5 Mei, Hubert Car- pentier en Alice Morel, Noordlaan; 5 Mei, Arthur Milleville en Marguerite Adam, Korte Thouroutstraat 12 Mei, Jean Brysse en Esther Barthier, Dixmude- steenweg 15 Mei, Armand Mahieu, wr v. Juliana Lief- ooghe, en Marie-Louise Deseure, w« v. Placide Glorie, Oude Houtmarktstraat; 15 Mei, Albert Turck en Jeanne Vercruysse, Pilkemstraat. In den Heer ontslapen. 19 April, René Coene-Messiaen 1874 Bruggesteen- weg29 April, Camille Casier-Steverlynck (1889), Bo- terstiaat, 30 April, Henri Jacques-Devos 1870), Veur nesteenweg; 3 Mei, Joseph Moulaert-Martin (1863), Korte Meerschstraat13 Mei, Eugeen Claeys-Platteuw (1879), O..L. Vrouwstraat; 16 Mei, Gaston Prum-Gillis 1872 Surmontstraat. gewezen pastor-deken van leper Op Zondag 13 Juni a. s., zal leper de edele figuur herdenken van htm die gedurende een en twin'.ig jaar van 1897 tot 1918 de last en verantwoordelijkheid gedragen heeft der zielzorg over de stad en dekenij, leper. Tien jaar zijn vervlogen sedert zijn godvruchtig af sterven in 1927, tc Maredsous, maar onlangs werd «ter stichtende en zalige gedachtenis» van deken de Brou wer een grafmonument aan o ïze Kathedraal geschon ken. 't Is een milde gift van de fami i: de Brouwer en het heerlijke werk, in Renaissance-stijl, van den Gentschen kunstbeeldhouwer De Bcule. De plechtige inhuldiging zal plaats hebben op Zon dag 13 Juni. Onder de H. Mis van 11 Va u-> opgedragen tot ziele- lafenis van Monseigneur de Brouwer, zal Z. E. H. Deken Vermaut een gelegenheidstoespraak houden; en, na het H. Misoffer, zal het gedenkteeken gewijd worden. De plaats ontbreekt ons. in de Tuin klokke, om uit te weiden over het verdienstvoile leven van onzen gewezen pastor-deken. Hieronder geven wij een korte levensschets welke voorzeker in de smaak zal vallen van onze lezers en lezeressen. Zoon van Jan de Brouw er-Van der Ghote, werd Frans Maria te Brugge geboren, op 10 Mei 1846, uit een voornaam en indiep katholiek gezin dat twaalf kinderen heeft gehad. Vader Jan, die advokaat was en bestuur der der Brugsche Gazm ratschap;.i;, si erf schielijk te Tienen op 9 Oogst 1856, nauwelijks 40 jaar oud. Zijn leven lang droeg Frans den stempel mede zijner herkomst. Bezie maar zijn wezenstrekken, zelfs op ge- vordenden ouderdom, daar is een sneê die niet alle- daagsch is en die is gepaard met een alles winnende goedheid, zoowel voor de minsten en de armsten als voor de rijken dezer aarde.

Tuinklokke (1930-1940) | 1937 | | pagina 2