Naar school Benoemd Gedecoreerd Beroepsschool Bedevaart Uit onze Kerkregisters Vader en moeder, ge ziet uw kinderen gaarne. Te recht zijt ge bekommerd met hun gezondheid, met hun opleiding, met hun toekomst. Ge wilt dat uw kinderen goed leeren, en g'hebt gelijk. Maar ge wilt ook dat ze deugdzaam blijven en christelijk öpgrotien. Een neutrale school kan u geen vo'doening geven. Zij verminkt de chiisteüjke vorming die zoo noodig is, of werkt haar tegen, met vrijzinnig gedoe. Uw oogen open, vader en moeder 1 Laat uw kinderen gaan naar een volledig chris telijke school, en onthoudt dat de klassen herbeginnen: Op Donderdag 9 September. Voor de leerlingen van St Aloytiusschool. Hondstraat. St Michielsschool, Elverdingestraat. H. Harteschool Lamo'.te Capucienenstraat. Mariaschool Lamorte Rijselstraat. Sl JozefsscholenMeenensteenweg, Kalfvaart, Potijze. O. L. Vrouw van Tuineschool, Beluikstraat. Op Maandag 13 September, Voor de leerlingen der lagere Afdeeling van 't Col lege, Bollingstraat. Op Dinsdag 21 September, Voor de leerlingen der hoogere Afdeeling van 't Col lege Bollingstraat) Moderne Humaniora en Oudere Humaniora voor de leerlingen van de H. Familie, de Stuersstraat Kindertuin, Lager Onderwijs, Middelbare Afdeeling, Middelbare Beroepsschool, Leerwerkhuis. voor de leerlingen van de Rousbrugge-Dames Ma- loulaan Kindertuin, Lager Onderwijs, Middelbare Af deeling. Moderne en Oudere Humaniora. Voor goede en trouwe diensten gedurende een loop baan van ruim 25 jaar in het vrij onderwijs, werd! de burgerlijke Medaille van 1 stc klasse ver leend aan dh. Maurice Desramault, de sympathieke en wakkere bestuurder van de St-Aloysiusschool dh. Arthur Garain, de stille en noeste werker van 't vierde studiejaar, St Aloysiusschool dh. Amand Boudewijn, de brave meester van de St-Michielsschool (hij neemt ontslag na de vacantie E. Zuster Marie-Jozef, de kranige meesteres van de Lamotteschool, Rijselstraat Hun decoratie is wel verdiend en we bieden aan de vcreeremerkten onze beste gelukwenschen. Een hoogere decoratie, het burgelijk Kruis van ts'e klasse, werd toegekend, voor een schit terende loopbaan van ruim 35 jaar, aan dh. Albin Cornillie. In hem wordt vereerd en gehuldigd de wijze man, de voorbeeldige onderwijzer, de ijverige bestuurder van de St-Michielsschool xgehecht aan zijn school en zijn jongens met een grenzelooze toewijding. We brengen hier een welgemeenden eeresaluut aan onzen duurbaren meester Albin Cornillie 1 Z. Hoog. Excellentie de Bisschop van Brugge heeft bepoemd tot Onderpastor op de Hoofdkerk te Brugge, E. H. Van Ryckeghem, onderpastor op St-Jacobs te leper. Onderpastor op St-Jacobs te leper, E. H. Nolf, leeraar aan de Normaalschool te Torhout. Onderpastor te Deerlijk, E. H. Flamand, onderpas tor op St-Niklaas te leper. Onderpastor op St-Niklaas te leper, E. H. Dclanote, onderpastor te Langemark. De plechtige proclamatie en uitreiking der diplo ma 's aan de leerlingen der Vrije Beroepsschool bè- stuurd door E. H. Socquet, zal plaats hebben op Maan dag 16 Oogst te 4 u., in de feestzaal van «het Christen Volkshuis St Jacobsstraat. Vrije toegang eri iedereen welkom I De jaarlijksche Bedevaart der Congreganisten naar Dadizeele, het gezegend oord van O. L. Vrouw, zal plaats hebben op Maandag 13en September. De reis wordt gedaan per autocar. Men vertrekt te 81/2 u. op de Groote Markt (bij 't Gerechtshof), als ook aan «de Bascule». Tc tou., plechtige Hoogmis, waarna Processie. Alwie begeert mee te gaan, gelieve zijn naam op te geven aan een der raadsleden der Congregatie. Door het doopsel herboren. 15 Ju!i, Henri Vandaele, z. v. Albert en Juliette De- puydt. Hondstraat; 18 Juli, Jenny Bruneel, d. v. Florent en Bertha De Sacdeltire, Pennestraat25 Juli, Gilbert Dehaerne, z.v. Joseph en Hélène Lemahieu, Pennestr; 2 Aug.. Jacques Lacante, z.v. Fernand en Louise Cos- tenoble, Rijselstraat8 Aug., Charlotte Lemaire, d. v. Charles en Louise Mormentyn, Botcrstraat. Door het huwelijk verbonden. 24 Juli, Leopold Vandaele en Simone Pil, Lange Meersch; 26 Juli, Jos. Beun en Irma Sinnaeve, Kalf vaart; 4 Aug., Pierre Salomé Lommc, Frankrijk) en Jeanne Salomé. ABCstraat; 7 Aug., Robert Mattan en Irène Mortau, Diksmudestraat10 Aug., Gaston jEeckhout, w' v. Marg. Albert Blois, Frankrijk en Marie-Lucie Martcin, Noordlaan. In den Heer ontslapen. 29 Juni, Florimond Carron-Delahaye 1859 Neer- stad1 Juli, Maria Pillaert-Donck (1861 Groote Markt; 4 Juli, Valère Berghman-Pattyn 1887 Kleine Pennestraat; 11 Juli, Leontine Declercq-Laevens (i8 60), Surmontstraat12 Juli, Charles Depourcq-Vande- putte (1855 Korte Meerschstraat13 Juli, Maria Hoet-Vanderschaeghe (1868), Pennestraat; 28 Juli, Thtophile Duprez-Buseyne 1867 Vandenpeéreboom- plaats; 10 Aug., Auguste Vermeersch-Duron (1869), Elverdingestraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1937 | | pagina 2