Hebt gij bet paradijs gevonden 21 Mei, 11 u. Maandintentie Uit onze Kerkregisters Hebt gij het paradijs gevonden, gij allen die van bij Christus weggeloopen zijt Waarom Weet gij het zelf Gij hebt gedaan gelijk anderen het u voordeden. Gij hebt geluisterd naar menschen die er zelfs niets van wis ten. Gij hebt gemeend, dat gij alzóó gelukkig zoudt wor den dat gij alzóó het paradijs op aarde zoudt vinden. Wij verwijten u nietsmaar wij hebben deernis met u. Omdat gij zóó armoedig zijt, zonder Christus. Zegt het nu eens rechtuit, in uw hart... Sinds gij niet meer naar de kerk komt, niet meer bidt, leeft zon der God of gebodzijt gij nu gelukkiger dan vroeger Hebt gij nu het paradijs op aarde gevonden Gij woont in een schoon huis, vol gerieflijke meube len. Gij verdient uwen kost, en goed. Maar gij leeft gelijk het u aanstaat, niet gelijk Chris tus het wil. Als gij niet getrouwd zijt, doet gij uw goesting, in alles, om uw lijf deugd te doen. Als gij getrouwd zijt, doet gij nog uw goesting, maar zonder er last van te krijgen. Als gij geld wilt winnen, ziet gij niet nauw, als er maar geen ongemak uit voortkomt. Als gij plezier wilt hebben, pakt gij het waar het ligt, en kan 't u niet schelen of het verboden is of niet. Zijt gij nu gelukkig Hebt gij nu het paradijs op de aarde Neen, gij zijt niet gelukkig. Kunt gij, mans, uwe vrouwen ten volle vertrouwen En kunt gij, vrouwen, uwe mans ten volle vertrouwen ^eleefl gij plezier aan het éénig kind, dat gij nog laten komen hebt Hebt gij nog iets te zeggen aan dat eenig kind, dat zijn eigen goesting wil doen, gelijk gij uw eigen goesting doet Zijt gij ooit heelemaal voldaan Zult gij ooit heele- maal voldaan zijn? Neen, nooit; want «dood is dood» zegt gij, en daarachter komt er niets meer. Och, kondt gij eens acht dagen leven in een huis, bij echt kristen menschen, voor wie Christus de koning is 1 Wat zoudt gij uw oogen opentrekken en zeggen «Dat is een ander leven!... Die menschen zijn geluk kig, zelfs bij tegenslag... Want die weten, dat alles terug op zijn plooien komt 1 Och, arme sukkelaars toch, die leeft zonder God of gebod 1 Laat staan, dat gij zelf nu nog ongeveer eerlijk, oprecht en treffelijk zijt, omdat uw vader en moeder u zóó opgebracht hebben en er van de eerste opvoeding toch altijd iets overblijft... Maar uw eigen kinderen Hoe zullen die zijn Die zullen naar niemendalle meer omzien, Die zullen liegen, bedriegen, oneerlijk zijn. En waarom niet.? Waarom zouden zij anders doen, als zij naar God' en zijn gebod niet moeten omzien Die moeten enkel oppassen, dat zij niet vallen in de handen van de gendarmen. Dat jong volk kweekt gij op tot een hoop wilde mans. Wildemans die misschien schoon zullen gekleed zijn, maar toch wildemans. Zóó zal de wereld worden, als gij voortgaat, zonder Christus. Doch, dkt, neen, dat kan de weg niet zijn. Gij loopt verkeerd, gij allen die zonder Christus leeft. Wij hebben deernis met u. Komt terug naar ons en naar Christus. Het is zóó goed bij Heml T. V. T. De plechtigheid, in de Kathedraal, belooft schit terend te zijn. Het programma vermeldt onder meer: Onthulling van de Gedenkplaat door Z. Maj. Koning Leopold III. Wijding van het Roosvenster door Z. Exc. Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge. Gelegenheidstoespraak gehouden, in 't Engelsch en in 't Vlaamsch, door Monseigneur Colle, Aalmoezenier aan 't Koninklijk Hof. Het muzikaal gedeelte zal uitgetoerd worden door het zangkoor van St Maartens onder leiding van dh. Maur. Baert en het orgel bespeeld door dh. Hanoulle. VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS April. Alg. intentie: opdat de vrouwen zich ijverig op het familieleven toeleggen. Missie-intentie voor de Afrikaansche Mis sies die aan Mahomedaansche streken grenzen. Mei. Alg. intentie het Internationaal Eucha ristisch Congres van Budapest. Missie-intentie opdat de leerlingen der Ka tholieke scholen tot hun missieplicht zouden opgevoed worden. Door het doopsel herboren. io Maart, Luc Pannekoucke ,z. v. Raphaël en Jeanne Delecluse, Boterstraatio Maart, Monique Wenes, d. v. Gerard en Jeanne Vanoverberghe, Vanden Pe're- boomplaats17 Maart, Eric Caeyzeele, z. v. Gerard en Maria Dellobel, Rijselstraat19 Maart, Christiane Vandenberghe, d. v. Omer en Irène Deschildre, Van den Peereboomplaats 20 Maart, Roland Cardinael. z. v. Raymond en Yvonne De Loddere, Vanden Peereboom plaats. In den Heer ontslapen. 26 Maart Valère Lefieuw-Bekaert (1886), A. B. C. straat; 28 Maart, Laura Berlamont (1894), De Haer- nestraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2