Goddelijke Diensten Tentoonstelling Zielmissen 's Zondags Mel. Zondag 15. Alg. Communie voor de school kinderen. 's Namiddags, vergadering der Congre gatie. Zaterdag 21. In de Kathedraal, te iiVgu., plechtige inhuldiging en wijding van het groote Roos venster. Gedurige aanbidding in de kapel der Zusters van den H. Jozef Meenensteenweg Zondag 22. 's Namiddags, te 4 u., vertrekt uit S* Maartenskerk de Bedevaart der Congregatiën naar de kapel opgericht ter eere van O. L. Vrouw van Thuyné, op Brielen-Watermeulendaar zal een toe spraak gehouden worden. Maandag 23, Dinsdag 24 en Woensdag 25 zijn de Kruisdageningesteld om Gods zegen te bekomen, inzonderheid voor de vruchten der aarde. Telkens vertrekt de Kruisprocessie te 7 Vz u. de hoofdkerk en de sol. Kruismiswordt gecele breerd om 8 u.den Maandag in St Jacobs, den Dins dag in St Nicolaas, den Woensdag in StMaartens. Donderdag 25, Hemelvaart van O. L. Heer. Al de goddelijke Diensten gelijk 's Zondags. Gen. Ab solutie voor de Derde-Ordelingen. In St Maartens, plechtige herdenking van den wereldbrief Rerum No varum» tonder de Hoogmis {iou.l, feestpredicatie door E. Pater Aerts, Predikheer. Op V r ij d a g 27 begint de Noveen ter eere van God den H. Geest. Het «Veni Creator» wordt luidop gelezen vóór iedere H. Mis en het «Veni Sancte Spi ritus gezongen onder het Lof. Die Noveen is verrijkt met bijzondere aflaten. Zondag 29. Alg. Communie vóór den H. Harte- bond der christetie vróUwén en jonge dochters. Maandag 30. 's Namiddags te 5 u., vertrekt uit St Nicolaaskerk de jaarlijkschë Bedevaart der stad leper naar de kerk der Paters Capucieneri, alwaar O. L. Vrouw Middelares aller genaden bijzonder ver eerd wordt. Dinsdag 31. Gedurige aanbidding in de ka pel der EE. PP. Capucienen. Juni. Op Woensdag 1 en Donderdag 2 wordt O. L. Heer thuis gedregen ter gelegenheid van den a. s. Hoogdag van Sinxen naar de zieken en kranken der parochie: Woensdag buiten stad en Donderdag binnen stad. Donderdag 2. 's Avonds, te 61/2 'n St Maartens, zegenrijke oefening van het «Heilig Uur». Vrijdag 3, eerste Vrijdag der Junimaand. Te 7u., Sol. Mis ter eere van het H.Hart van Jesus. 's Avonds, te 61/2 u., plechtig Lof en Kruisweg. Zaterdag 4. Vigilie of vooravond van Sin xen geboden vasten en vleeschderving. Te 6 1/3 u., plechtige wijding der Doopvont, en te 7 u., Sol. Mis. Vandaag is er Gedurige aanbidding in St Nicolaas kerk. Zondag 5, Hoogdag van Sinxen. Volle aflaat, te verdienen op de gewone voorwaarden, mits een parochiale kerk te bezoeken en de beloften van het H. Doopsel te vernieuwen deze beloften zullen van op den predikstoel onder al de HPI. Missen voorgelezen worden. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen Te 7 u., alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 3 u., Sol. Vespers en plechtig Lof met sermoen. Maandag 6, tweede Sinxendag. Te 9 u., Hoogmis. Te 6 i/t u., Sol. Vespers en Lof. Dinsdag 7. Te 7 u., zielmis v. de Heereik Armand en Roger Persvn. Woensdag 8, Vrijdag 10 en Zaterdag n> zijn Quatertemperdagen gebodeta vasten en vleesch derving. In een zaal van de Zwarte Zusters, Rijselstraat, zullen een aantal voorwerpen bestemd voor de armé kerken en Missielanden ten toon gesteld worden. Wanneer Dinsdag 17 en Woensdag 18 Mei tel kens van 10 tot 12 u., en van 2 tot 4 u. Iedereen wordt uitgenoodigd en de toegang is kosteloos. In St-Maarten\ 15 Mei, te 8 u., v. Jufvr. Marguerite Dcsramault. Te 11 1/2 u-, v. de familie v. dh. Alfons Delvoye. 22 Mei te 11 1/3 u., v. dh. Alfons Gillioen-Rotsaert. 26 Mei, O. H. Hemelvaart te 11 t/ju., v. Mevr. Comyn-Vandromme. 29 Mei, te 11 1/3 u. v. dh. Frangois Denys. C Juni, të 11 1/2 u-> v. Mevr. Jeanne Barcz-Dambre. in St-fieters 15 Mei, té 8 1/2 u., gez. Mis v. Henri Vetschoore. 22 Mei, te 8 u., gez. Mis v. Octavie Bóerhaeve, hsvr. Jan Matthys. 26 Mei O. H. Hemelvaart te 8 '/j u., zielmis v. Valère Morel. Te 10 u., v. Constant Baert. 29 Mei; te 8 1/2 u., zielmis v. w* Ar.hut Dewitte. 5 Juni, té 8 V2 u., zielmis v. Octavie Dêjaegher, hsvr. v. Achille Degfoote, 6 Juni (2e Sinxendag te 9 u., zielmis v. Henri Peekei, zijne huisvrouw en hunne dochter Marie. In St-Jacobs 15 Mei, te 7 i/2 u., v. Alois Louwagie. Te 8 1/2 Jaarmis v. Henri Gaston Denecker, echtg. Vandevoorde. 22 Mei, te 7 1/3 u., v. Marie Delva, hsvr. Cyr. Donck. Te 8 1/2 u., v. Mevr. Irène Devos-Dewanckel. 26 Mei O. H. Hemelvaart te 7 1/2 u., Jaarmis v. Jean Duthoo. Te 8 1/2 u., v. de overl. familie van Pe trus Vandeputte en v. Celina Vanbeselaere zijne hsvr. 29 Mei, te 8 1/2 u., v. Auguste Deruttere en zoon Henri. 5 Juni, (Sinxen), te 7 1/3 u., v. Emile Everaet en kinders. Te 81/2 u., v. Leonie Rabaey, hsvr. Plat- teeuw. 6 Juni, (2e Sinxendag te 7 1/2 u., v. Jules Bartier. In St-Nicolaas 22 Mei, te 9 u., v. Juffr. Georgette Van Damme, St- Godelievestraat. 29 Mei ,te 9u.,v. Mr Jules Van Eenaeme, Popennge- steenweg. 5 Juni, te 8 u., v. Mr Julien Verrue, M. Fochlaah. 6 Juni 2« Sinxendag), te .9 u., v. Mr Charles Frant- zen, Dikkebuschsteenweg. Drukk. Boekb. P. Boudry-Temperman, leper, Tel. 247.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 4