Plechtige Communie Uit den mond der kleinen H. Sacramentsprocessie Feestavond O. L,. Vrouw v. de Vesten Zondag 12 Juni... Een groote dag voor leper, een blijde dag in vele familiën Hieronder vindt gij de namen onzer Eere-Commu- nicanten, in orde van a. b. c. Onze jongens 1. Baert Willy, St Jansstraat. 2. Bagein Ivan, Patersstraat. 3. Berten Joseph, Vcurncsteenweg. 4. Bulckaen Alfred, Kiekenmarkt. 5. Cambier Mr reel, Korte Tou ou's'raat. 6. Christ'aens Karl, Noordlaan. Dekaesemaeker Camille, Minnepfein. 8. Deltombe Cam'lle. Veumesteenweg. 9. Dcprost Ivan. Groote Markt. 10. Deprost G lbert, Groote Markt. 11. Dcscamps Jacques, O. L. Vrouwstraat. 12. Desegher Roger, Rijselstraat. 13. Devos Frans, Surmontstraat. 14. Duflou André, Brakkestraat. 15. Fauvaert Lucien, Boezingesteenweg. 16. Gekiere André, Pilkemstraat. 17. Horrez Cesar, De Montstraat. 18. Horrez Claude, De Montstraat. 19. Landtsheere Gerard, K. Touroutstraat. 20. Louwyck Robert, Kaai-West. 21. Maerten Jean, Kiekenmarkt. 22. Mcnnens Paul, Lange Meerschstraat. 23. Mennens Roger, Lange Meerschstraat. 24. Notebaert Michel, De Haernestraat. 25. Ollevier Gustaaf, Diksmuidestraat. 26. Scynhaeve Oscar, Diksmuidesteenweg. 27. Tiberghem Camille, Kaaistraat. 28. Titeca Roger, Veumesteenweg. 29. Wallaert Roger, Pennestraat. 30. W.nckelmans Fernand, Elverdingestraat. 31. Winckelmans Roger, Elverdingestraat. 32. Wyckaert Jan, Minneplein. Onze meisjes 1. Becquaert Yvonne. Surmontstraat. 2. Beirnaert Cécile, Rijselstraat. 3. Berten Thérèse, Veumesteenweg. 4. Blootacker Cécile, K. Touroutstraat. 5. Bonduwe Marguerite, Pilkemstraat. 6. Descamps Julienne, Boterstraat. 7. Devos Albertine, Kaaistraat. 8. Dumon Blanche, Pennestraat. 9. Dumon Jacqueline, Elverdingestraat. 10. Duprez Lea, Pennestraat. 11. Hollebeke Godelieve, K. Touroutstraat. 12. Pype Madeleine, Oude Veumestraat. 13. Robijn Thérèse, Patersstraat. 14. Rossey Jeanine,, Veumesteenweg. 15. Rouly Simone, Elverdingestraat. 16. Rouly Thérèse, 17. Souxdorf Raymondë, Boterstraat. 18. Truwant Simone, Diksmuidesteenweg. 19. Tyteca Astrid, Veumesteenweg. 20. Van Gheluwe Clara, 21. an Gheluwe Paula, 22. Van Wonterghem M-Ant., Diksmuidesteenw. 23. Waterblee Godelieve, Diksmuidestraat. 24. Werrebrouck Christiana, Groote Markt. 25. Wouts Jacqueline, Surmontstraat. Klein Marieke 8 jaar mocht met moeder mee naar de markt. Onderweg gingen ze een kerk binnen om enkele oogenbllkken te bidden. Moeder gaat recht) naar het beeld van St. Antoniusdan naar 't beeld van de H. KL Theresiaen dan terug naar buiten, zonder een groet voor 't tabernakel. Op straat vroeg Marieke nieuwsgierig «Woont Onze Lieve Heer niet in de kerk, moeke?», Jawel kindje. Hij woont in dat schoon huisje boven het altaarEn is Hij niet grooter dan St. Antonius en de KL H. There. ia Waarom hebben twe Hem geen goên dag gezegd Op Zondag 19 Juni, wordt de plechtigheid gevierd van het H. Sacrament; en te tou., gaat de Processie uit, waarin talrijke geloovigen we twijfelen er niet aan het Allerheiligste met brandend licht zullen ver gezellen. In de Processie zal de groep van het H. Hart niet onopgemerkt voorbijgaan. Hij omvat nu de twaalf beloften van het H.Hart van Jesus, de werktuigen van de Passie des Heeren en, «last not least», een prach tig H. Hartebeeld (in stuc) dat wij te danken hebben aan de kunstvaardigheid van beeldhouwer De Beule, van Gent, en aan de milde vrijgevigheid van Weled. Heer G. Tack, voorzitter der kerkfabriek van StMaar- tens. Al de vrije scholen van leper richten gezamenlijk een luisterrijken feestavond in, op Zondag 19 Juni, te 4 1/2 u. stipt, in de Stadsschouwburg. Een keurig en uitgebreid programma, met zang en spel, muziek en declamatie, werd opgesteld en zal door de leerlingen zelf, jongens en meisjes, uitge- gevoerd worden. Alwie een blijk van sympathie wil geven aan het edele werk der christelijke opvoeding van de Iepersche jeugd, zal er aan houden het kunstfeest van 19 Juni bij te wonen. Prijs der toegangskaarten 2 fr. voor kinderen 1 fr. Er zijn ook steunkaarten te verkrijgen tegen 5 fr. voor de kinderen, 2 fr. De plechtige Octaaf wordt gevierd in St Nicolaas- kerk, en begint op Zaterdag 2 Juli, feest van O. L. Vrouw Bezoeking. Van af Maandag 4 Juli 's morgens, te 6 1/2 ti., onderrichtingte 7 u., pl. Mis voor de levende en afgestorven leden der Broederschap; 's avonds, te 8 u., Rozenkrans, groot Sèrmoen en Lof. De Sermoenen zullen gepredikt worden door E. Pater Uten, Redemptorist. Op Zondag 10 Juli, gaat de parochiale Processie uit, te 4 u.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2