De techniek in dienst van het Evangelie Nieuwe Ex positie troon Naklank Maandintentie Uit onze Kerkregisters Er zijn nu luidsprekers in St Maartens. En 't was noodig ook hoe wilt gij andera, in een zoo ruime kerk, dat de predikant overal gehoord en verstaan worde De installatie wfd toevertrouwd aan den technischen dienst der firma Mega en behendig uitgevoerd door onzen stadsgenoot dh. Beirnaert. Ziehier hoe de vcrsterkingsinstallatie werd opgevat De versterker amplificateur is in den preekstoel ingewerkt. Hij voedt de 20 luidsprekers diffuseurs die geheel de oppervlakte der kerk bewerken. De luidsprekers zelf zijn aan de pilaren gevestigd en in arduin geschilderd. Als men naar het autaar gekeerd is, zijn de luidsprekers volstrekt onzichtbaar. Wat de microfoon betreft, dusdanig is hij gemaakt dat hij, niettegenstaande zijn kleine afmetingen 4 cm. op 4 de minste intonatie der stem weergeeft. Van zelf s'aat hij steeds op de beste plaats, want de predikant draagt den microfoon op zich, onopgemerkt. En 't resultaat Overal wordt de stem duidelijk waargenomen, zonder inspanning, en we mogen de in stallatie begroeten als een weldaad der «techniek in •dienst van het Evangelie Zij zijn niet te tellen, de kunstvoorwerpen die ons •christen volk aan de kerken schonk ter eere van het H. Sacrament. Onze Kathedraal bezat ruimschoots haar deel er van. Midden de verwoesting van den oorlog is nog veel, God zij gedankt, kunnen gered worden monstrans, kelken, gewaden, standaard, processielantaarns. Bij dien kunstschat moet thans gevoegd worden de zeer mooie Expositietroon (of Expositorium. onlangs vervaardigd toor onze Kathedraal door den Gentschen beeldhouwer Leo Speiser. Op de kolonnetjes uitgevoerd in ma honiehout (acajou) s'aan vier engelen die, met gebogen hoofd en in biddende hou ding, op het H. Sa crament neerzien; en de vier engelen in esschendoorn schra gen een prachtig ge beeldhouwde kroon die 't al overhuift. Dit kerkmeubel blijft in de norm der tra ditie, en toch voelt men er in den stem pel van onzen tijd. De engelen zijn puur- fijn uigewrocht envoi religieuse expressie. Het geheel geeft blijk van voornaam heid en kunstige vin dingrijkheid. Uitvoerig hebben dag- en weekbladen verslag uit gebracht over de schitterende plechtigheid van 21 Mei in de Kathedraal. Allen spraken er met lof en eer over. De meeste Engelsche bladen, met geestdrift en bewondering. Als naklank van de plechtigheid die ook met de aanwezigheid van H. Maj. Koningin Elisabeth vereerd werd moge het hier volstaan de woorden aan te halen waarméé Z. Maj. Koning Leopold zijn hooge voldoening betuigd heeft: «het was een eenig- mooie en indrukwekkende ceremonie VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS Juni. A 1 g. intentie voor een levendiger ziele- zorg onder de arbeiders, landbouwers, werkloozen en armen. Missie-intentie voor de Katholieke Missies onder de negers, in de V. - S. van Amerika. Juli. Al g. intentie: opdat de kinderen van jongs af tot de H. Communie voorbereid en ge bracht worden. Missie-intentie voor den bloei der Missies onder de 42 millioen Javanen. Door het doopsel herboren. 10 Mei, Jacques Denys, z.v. Celest en Maria Breyne, Elverdingeslraat18 Mei, Yvonne De Vuyst, d. v. Gust taaf en Maria De Backer, Minneplein; 22 Mei, Ignace Declercq, z. v. Victor en Georgette Garreyn, De Mont- straat; 23 Mei, Regine Peel, d. v. Joseph en Hélène Vandewalle, Rijselstraal23 Mei, Emile Donche, z. v. Michel en Maria Demoor, Lange Touroutstraat25 Mei, Fabienne Stubbe, d. v. Gustave en Agnes Pan- necoucke, Boterstraat; 26 Mei, Martha Samyn, d. v. Julien en Antonia Lussaert, Janseniusstraat29 Mei, Norbert Anne, z.v. Richard en Irma Minnekeer; Dik- smuidestraat2 Juni, Jacqueline Demoor, d. v. Pierre en Martha Logghe, Boterstraat; 6 Juni, Jan Vanhaute, z. v. Jozef en Maria Pyck, Slachthuisstraat. Door het huwelijk verbonden 14 Mei, Georges Wolters en Julia Coene, Minne plein; 4 Juni, Valère Debreuck, (Elverdinge) en Mar- cella Bouttelegier9 Juni, Albert Titeca en Gabrielle Delreux, Boomgaard straat. In den Heer ontslapen. 17 Mei, Marie Versailles-Dieu, 1872 Boterstraat; 30 Mei, Anna Legein 1881 Korte Meerschstraat. Zoo leven dat we steeds achteruit zien zonder blozen. Doe niet voornaam, maar wees het. Wees heer van uwen wil, en knecht van uw geweten.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 3