Goddelijke Diensten Juli. Zielmissen 'sZondags Zondag 17. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor de schoolkinderen Te iou,, pl. Hoogmis ge celebreerd door E. H. Jos. Behaeghel, onlangs priester gewijd te Tours (f rank ijk zijn Weled. familie woont thans op St Maartensparochie, Veurnesteenweg. Dinsdag 19, feestdag v. d. H.Vincentius a Paulo. Te 7 u., in St Maartenskerk H. Mis voor de leden en weldoeners van 't werk der Damen van Barmhar- heid. Geduiige aanbidding in de kapel van StVin- centiuscollege. Donderdag 21. Te 11 1/2 u., pl. «Te Deum ter gelegenheid van den Nationalen Feestdag. Zondag 24. Missiepreek en omhaling door den broeder v. onzen koster-orgelist, E. Pater André Baert, der Congregatie van Scheut, die op 16 Augustus ver trekken zal naar de Missie van China. Kw. vóór 4 u., vergadering der Maria-Congregatie. Maandag 25, fees:dag van den H. Jacobus, apos tel. Te 9 u., in St Maartenskerk, gel. Mis met toe spraak en offerande, van wege 't werk der christene moeders Gedurige aanbidding in St Jacobskerk. Zondag 31. Alg. Communie voor den H. Harte- bond der chris.en vrouwen en jonge dochters. Augustus. Maandag 1. Dezen namiddag en Dinsdag heel den dag, aflaat van Portiuncula te verdienen onder de gewone voorwaarden, telken male men St Maartens kerk bezoekt of de kerk der Paters Capucienen, of ook de kapel der Arme Claren en daar bidt, volgens de intentiën van Z. H. den Paus 6 maal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij den Vader. Dinsdag 2. Te 7 u., zielm's voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 4. 's Avonds, te 6 Vs u., in de Sa- crakapel van S; Maartens, «Heiig Uur». Vrijdag 5. Ter eere van het H. Hart van Jesus te 7 u., Sol. Mis en akte v. Toewijding. 's Avonds, te 6 1/2 u., pl. Lof en Kruisweg. Zaterdag 6. Openingsplecht'gheid der Tuin feesten in St Maartenskerk, 's avonds, kw. over 6 u. Zondag 7. Plechtigheid van O. L. Vrouw van Tuine, patrones der stad leper. Te 7 u., alg. Com munie voor den H. Hartebond der mannen en jonge lingen. Te 9 u., Hoogmis. Te 4 u., Sol. Vespers en pl. Lof. Maandag 8. Te 9 u., Sol. Jaargetijde voor de overledene parochianen. Dinsdag 9. Te 9 u., Sol. Jaargetijde voor de gesneuvelde Iepersche soldaten, van wege den Vlaam- schen Oud-Strijders'oond, met omhaling ten voordeele van de Fundatië. Vrijdag 12, feestdag van de H. Clara. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Zaterdag 13. Gedurige aanbidding in het O. L.Vrouw Hospitaal. Zondag 14. Te 7 u., alg. Communie voor de Ma ria-Congregatie. Maandag 15, O. L. Vrouw Hemelvaar!. Al de Goddelijke Diensten gel jk 's Zondags. Gen. Ab solutie voor de Derde-Ordcl ngen. Te iou., plech tige Hoogmis, met uitvo-'ring van de vierstemmige Mis van Goller begeleiding van orgel en quintet Te 4 u., gaat de parochiale Processie uit van St- Jacobs, langs de Mcenenstr., Kauwekijn en Lange Tou- routstraat benedictie in de kapel van het O. L. Vrouw Hospitaal Basculestr., en Frenchlaan, Bol- lings'r., Aalmoezeri rstr. en St Jacobsstraat. Woensdag 17 en Donderdag 18, wordt O. L. Heer thuis gedragen naar de zi ken en kranken Woensdag buiten stad en Donderdag binnen stad. In St-M aar lenste 11 1/2 iu 17 Juli, v. Mevr. Plancqueel-Ver Eist. 24 Juli, v. Mevr. Van Wichelen-Amcel. 31 Juli, v. Mevr. Versailles-Dieu. 14 Aug., v. dh. Firmin Dejonckeere. In St-Pieters, te S 1/2 u. 17 Juli, zielmis voor Arthur Kerrinckx. 24 Juli, gez. Mis voor Henri Caillau. 31 Juli, gez. Mis v. Alcxe Dieusaert, we Vandamme. 7 Aug., gez. Mis v. Henri Caillau. 14 Aug., zielmis v. Pauline D pyekere, we Devos en Jeanne Devos. Maandag 15 Aug., O. L. Vr. Hemelvaart, gez. Mis v. Lucie Busschaert en Adele Vcrlez, huisvrouwen van Amand Deruyter. In St-Jacobs. 17 Juli, te 7 V2 u-> v- Alois Louwagie. Te 8 V2 u., v. Henri Gcldof, M-Louise Six, zijne hsvr. en hunne overleden kinders. 24 Juli, te 7 1/2 u-> z- Jaarmis v. Ach. Nuytten, echtg. Vanacker. Te 8 1/2 u., v. Henri Lauwcrs, z. v. Marcel en Rachel Vaneenaeme. 31 Juli, te 8 V2 u., v. Celine Leleu, hsvr. Bouten. 7 Aug., te 7 1/2 u., v. Juliana Acke, hsvr. Dewagter. Tc 8 1/2 u., v. Cyrille Ostyn, echtg. Crombez. 8 Aug., te 7 V2 u-> Mis v. Heer De Beek. 14 Aug., te 7 1/2 u., v. Leonard Masschelein, Stephanie Carissimo en Jeanne Cappaert. Te 8 1/2 u., v. Louise Breyne, hsvr. Vancappel en v. Anna Vancappel, hsvr. V antroostenberghe. 15 Aug., te 8 Vau-, 2- Mis v. Philomene Vereecke. In Sl-Xicolaaste 9 u. 17 Juli, v. Mr Henri Mesure, Capronstraat. 24 Juli, v. Z. E.H. Deberdt, gewezen pastoor van Heule, van wege zijn broeder Nestor Deberdt. 31 Juli, v. Mr René Decan, Doorgangstraat. 14 Aug., v. Mevr. Marie De Gendt, echtg v. Mr De- quick, Kruisstraat. 15 Aug., v. Mr en Mevr. Lamoot-Pannekoucke. Tempelstraat. Drukk. Boekb. P. Boudry-Temperman, leper, Tel. 247.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 4