Zoo moet het Met wie trouwen Ongegeneerd Slim Mleke "Voor "de Tuinklokke Het altaar v. St Anna Men redeneert niet met den wind men sluit een voudig vensters en deuien. Men redeneert niet met 't vuurmen giet er water op. Men redeneert niet met den regen men opent z n parapluie. Zoo ook redeneert men niet met den duivel, men keert hem den rug redeneert men niet met de beko ing, men vlucht ze; redeneert men niet met een slecht boek of blad, men werpt het weg: redeneert men niet met zijn plicht, men vervult hem, eenvoudig-weg. Is zc diep christelijk Is ze opgeruimd van karakter en ook gelijkmatig van humeur Is ze gezond Houdt ze van mee-aanpakken in 't huishouden, zóó dat moeder haar niet graag missen zou Is ze proper op baar kleeren, en eenvoudig in haar opschik i Zien de broertjes en zusjes haar gaarne Staat ze zedelijk hoog, zoodat ze eerbied afdwingt Ja Nu... kijk dan maar ni?t verder om naar 'n betere. En zorg dat ge haar waardig zijt 1 Een Brusselaar kwam, onder het verlof, bij een vriend in het Iepersche. Hij vond het daar heel goed en... bleef 'n heele week. En nog maakte hij geen aanstalten om er van door te gaan. De vriend wilde hem dan ook wijs maken dat het lang genoeg geduurd had en vroeg Zullen uw vrouw en kinderen het niet te lang vinden Ze moeten erg naar u verlangen Ja, antwoordde de Brusselaar, ge hebt gelijk. Ik ga hun schrijven, dat ze naar hier komen. Op een avond toen Mieke's moeder zei, dat het tijd was om naar bed te gaan, zei Mieke Ja, maar moeder, dat is eigenlijk niet juist iederen avond vertelt u me, dat ik nog te klein ben om langer op te blijven, en 's morgens zegt u, dat ik al te groot ben om langer in bed te blijven 1 Overal wordt de Tuinklokke gegeerd en geerne gelezen, door groot en klein. Tienmaal 's jaars ver schijnt zij en wordt u met veel liefde ten huize besteld. In den loop van Septembermaand zal een ijveraar ster, vriendeii:k en beleefd, naar uw jaarlijksche bij drage komen vragen. Wij verzoeken u haar een goed onthaal te willen verleenen. Welhebbende parochianen zullen er aan houden een steun-abonnement te betalen laat ons zeggen 20 fr. om de minder goed bedeelden hun bijdrage aan te vullen. Een gewoon abonnement kost 5 fr. Voor de waarlijk onvermogenden. kost het... niets. Pas enkele dagen geleden werd, in onze Kathedraal, het zesde en laatste altaar geplaatst. Het werd opgericht ter eere van de II. Moeder Anna, en 'tis het laatste werk van zaliger Ingenieur Coomans wellicht een zijner best geslaagde werken. Sober van lijn, wars van alle overtollige versiering, massief zooals de omgeving het vereischt, weelderig van materiaal, dit rijke St Anna marmer is het ge- wenschte voetstuk voor de kunstgroep in wit marmer van Italië, die het altaar domineert en bekroont. Het onderwerp is meesterlijk, en diep persoonhjk, behandeld St« Anna wordt ons voorgesteld, een tros druiven aanbiedend aan het Kindeke Jesus, dat op den arm gedregen wordt dooi Onze Lieve Vrouw. Prach tige groep die eere doet aan het talent van den Gent- schen beeldhouwer Sinia. Beziet die fijne, teedere we zens beziet die drie hoofden, en luistert naar de ge heime taal die zij spreken 't zijn pure zielen in een lichaam gehuld. Echt godsdienstige kunst Onder die schitterende groep prijkt, in massief brons, een heerlijke Calvarieberg, dien wij te danken hebben aan de bekende beeldhouwers De Beule en Van Hecke. Als Retabel heeft hun jonge stadsgenoot, kunst schilder G. Hermans, twee merkwaardige paneelen aan gebracht, op koper geschilderd rechts, het huwelijk van Joachim en Anna links, de heilige dood der groot moeder van den Zaligmaker. Vóór den oorlog was S'e Anna vereerd in haar stem mig kapelleke, en was zij de geliefde patrones der aan staande moeders. Moge nu die traditionneele devotie heropbloeien bij ons christen volk I

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2