Een geleerde beetgenomen Uit onze Kerkregisters Triduum Vóór eenige jaren, trok een Duitsche geleerde door de woestijn. Als gidsen had hij eenige Arabieren mee genomen. Wanneer de zon onderging, legde een der Arabieren een tapijt op den grond en deed zijn gebed. Wat doet ge daar Ik bid. Wie bidt ge Allah I God 1 De geleerde glimlachte Hebt ge God ooit gezien Neen. Hebt ge God ooit met uw handen aangeraakt Neen. Ge moet gek zijn om te gelooven in een God dien ge nooit gezien of gehoord hebt, dien ge nooit met de handen aangeraakt hebt 1 De Arabier antwoordde niet. Den volgenden morgen, voor zonsopgang, kwam de geleerde uit zijn tent en zegde tot den Arabier In de nabijheid is voorzeker een kameel. Hebt ge den kameel gezien Neen. Hebt ge den kameel met uw vingers aangeraakt? Neen. Ge moet gek zijn om te gelooven in een kameel dien ge niet gezien, niet gehoord, niet gevoeld hebt I Ja maar sprak de geleerde, ge kunt z'n sporen in het zand ontwaren. In volle schittering rees de Afrikaansche zon in al haar praal. De Arabier wees in de richting van het Oosten. Ontwaart gij de sporen van den Schepper niet Weet wel dat er een God bestaat, een God dio blijk geeft van zijn vernuft, in deze wonderbare natuur, in deze sterren, in de wezens die ons omringen. Ik zie God niet, maar ik zie zijn werken. Door het doopsel herboren. 28 Aug., Marie-Rose Huysentruit, d. v. Georges en Simone Callens, Kalfvaart; 1 Sept., Maria Lewyllie, d. wan Georges en Zoë Leroy, Veurnesteenweg; 18 Sept., Nicole Vierstraete, d. v. Marcel en Maria Vandevoorde, Bruggesteenweg27 Sept., Lutgarde Allegaert, d. v. -Omer en Godelieve Warenborg, Rijselstraat. Door hef huwelijk verbonden 6 Sept., Amaat Van Cleven Assebrouck en Cecile Berlamont. dc Haernestraat; 14 Sept., Emile Schoon- heere en Martha Beele, Oude Veurnestraat. ,vv >c.>— In den Heer ontslapen. 19 Aug., Emerence Vandenbroucke-Vermeersch 18- 67 Weverijstraat3 Sept., Emiel Ceulenaere-Sampers, (1892), Surmontstraat12 Sept., Jerome Vandenbroucke- Vermeersch (1876), Weverijstraat; 18 Sept., Julia Van- demaele (1882), Adj. Masscheleinlaan19 Sept., Si- donie De Jonckheere-Fieu (1863), Rijselstraat. In onze Kathedraal, op de heerlijke triomfboog tegen den Westgevel, prijkt het reuzenbeeld van den Verlosser der wereld, Salvator Mundi, (zie Tuin- klokke, 1937 Nr 6 't Is een prachtige voorstelling van Christus-Ko ning wiens feestdag we vieren op den laatsten Zon dag van Octobcrmaand. Als voorbereiding tot Allerheiligen worden in St Ni- colaaskerk, op Woensdag 26, Donderdag 27, en Vrij dag 28 October 's avonds te 7 u., sermoenen gepredikt door een Eerw. Pater Capucien. Alle geloovigen zijn uitgenoodigd tot dit Triduum, dat ingericht wordt door de zorgen van de Broederschap der Goede Dood. Wat kinderen vertellen. Mijn vader kan zich scheren zonder zijn sigaar uit zijn mond te nemen. En mijn vader kan de nagels van zijn teenen knip pen, zonder zijn kousen uit te doen. Juist. Papa, wat hadden de menschen eigenlijk, vóór er luidsprekers waren Rust I

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2