Spiritisme Uit onze Kerkregisters Goudkorreltjes Drie brandvensters li <85 tv ,t li De Engelsche Dorainikaner Pater Knapp heeft een nationale faam. Hij heeft dit hieraan te danken, dat hij aan spiritisme doet. Hij roept geesten op en, door middel van mediums, doet hij boodschappen overbren gen uil het hiernamaals. Soms is het akelig en griezelig om te aanschouwen hoe witte gedaanten verschijnen, hoe tafels beginnen te dansen, hoe onderaardsehe geluiden opstijgen. Dit alles schijnt uit de geestenwereld af komstig te zijn. Pater Knapp geeft zijn publiek iets meer te zien dan de gewone spitieten. Zoo b. v., wanneer de eigenlijke oproepingen en verschijningen gedaau zijn... herbe gint hij zijn experimenten. Maar nu in het volle licht 1 en hij geeft uitleg omtrent de goocheltoer au v;tn deze spiritisclie wonderen Het publiek mag dan zelf oordeelen van welke waarde de voorstellingen zijn van diegenen die in vollen ernst beweren de geesten op te roepen. Door het doopsel herboren. I Oct., Arthur Verleure, z. v. Louis en Anna Le- fever, Diksmuidesteenweg2 Oct., Nadine Dubois, d. v. Lucien en Eliane Ollevier, Pennestraat; 16 Oct., Na dine Dombrecht, d. v. Hector en Jeannette Wuylens, Diksmuiaestraat17 Oct., Jenny Titeka, d. v. Jerome en Ivonne Masscho, Pennestraat; 22 Oct., Jacqueline De Kaezemaecker, d. v. Cvriei en Martha Deleu, Padde- vijverstraat28 Oct., Christophe Pauwels, z. v. Jean en Martha Svs, Surmontstraat30 Oct., Henri Deltom be, z. v. Gaston en Martha Bauw, Veurnesteenweg. Door het huwelijk verbonden 26 Oct., Maurice Lacante en Maria Bouckaert, Vee markt; 27 Oct., Marcel Noyez Zonnebeke en Marie- Antoinette Callens, Korte Torhoutstraat; 29 Oct., Jules Costenoble, wr v. Emma Lorrain, en Maria Craye, wede v. Emiie Lameire, Oude Veurnestraat. In den Heer ontslapen. 12 Oct., Juliette Drolez 1868 Wallestraat; 15 Oct., Julia Verhaeghe-Verhaeghe (1888), Boomgaard straat Drie lieve kindjes, wier namen hier vermeld staan onder de gedoopten, werden vroegtijdig aan de liefde van hun ouders ontrukt, en ten Hemel opgenomen 22 Oct., Jenny Titeka geb. 10 Oct.). 27 Oct., Arthur Verleure (geb. 28 Sept.). 30 Oct., Christophe Pauwels geb. 23 Oct. De beslissende gevechten van het Christendom wor den in het openbaar leven gestreden. Mgr. Poels. Liefde voor de waarheid moet steeds gepaard gaan met liefde voor de. dwalenden het is in den grond één en dezelfde liefde. Eerbied voor het eigen geweten moet steeds eerbied inboezemen voor elk mensche- lijk-oprecht geweten. L. Arts, S. J. O EfiStWi 'iW, IlsrAÏf iwA&n ffiiMMïiVftmi De drie brandvensters boven het T r i- forium, in de heerlijke Sacrakapel van onze Kathedraal, zijn het werk van dh. Colpaert, glasschilder te Brussel, volgens de teekening van een Engelschen kunstenaar, dh. Easton. Zij stellen voor In 't midden, Sint Maarten IV de eeuw de glo rierijke patroonheilige van kerk en parochie, gevierd op 11 November. Zijn levensbeschrijving verscheen in de T uinklokke 1936, Nr 9. In onze brandvenster gift van Graaf en Gravin de Laubespin, Elverdinge wordt Sint Maarten voor gesteld als jonge officier in 't Romeinsch leger, toen hij, op een wintermorgen, tegen den ingang van de stad Amiens waar hij in garnizoen lag, zijtl mantel in twee sneed en den helft er van gaf aan een armen suk kelaar die half bevroren was van de kou. Links, de H. Aartsengel Michael (of Michieldie ten allen tijde op een bijzondere wijze vereerd is ge weest als aanvoerder van het hemelsch heir, dat met hem de wacht houdt over Gods voik en de H. Kerk. In den liturgischen feestkring komen twee feesten van den Aartsengel Michaël voor op 8 Mei, en vooral op 29 September. Die groote vereering vond ook in de kerkelijke ge beden haar uitdrukking: in het «Confiteor» en de «Litanie van alle Heiligen» wordt hij vermeld, onmid- delijk na de Allerheiligste Maagd Mariain het Of fertorium van de H. Mis der overledenen, wordt ge vraagd dat «de Vaandrig de H. Michaël de zielen der afgestorvenen opvoere naar het heilig Licht in de ge beden na de H. Mis (voorgeschreven door Paus Leo.

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 2