PAROCHIEBLAD VAN ZONDAG 18 DECEMBER :nr In St Jans Godshuis of "S,e Godelieve" Gouden Priesterjubileum Kerstavond NEGENDE JAARGANG 1938 NUMMER 10 DE TUINKLOKKE De Tuinklokke Inzonderheid van Sint-Maartens Administratie verschijnt tienmaal 's jaars Janseniusstraat, Niet zonder weemoed hebben we 't zien gebeuren, enkele dagen geleden op 9 December 1938 heeft op gehouden te bestaan, kerkwettelijk, de eeuwenoude Kloostergemeente der Zusters van 't Gasthuis yan den H. Joannes -Bap.ista, te leper 't Was een vrome en schoone instelling, opgericht door de mildadiglui.1 van Petrus Broederlam en Bea trice zijn huisvrouw, in 'tjaar 1279, den 19 Juni. De Zusters zoo luidt de H. Regel zullen de oude menschen dienen en oppassen naar ziel en lichaam, met veel goedheid, liefde en verduldigheid, zonder den moed te laten zinken om hunne lastigheden die de hooge jaren meebrengen En dat hebben die brave gedaan, door de eeuwen heen, in hun lief en schilder achtig St Jans' Godshuis, tot het einde toe. Hoe is het einde gekomen Slechts drie zusterkes waren overgebleven, en alle hoop bleek te moeten op gegeven om er nieuwe bij te krijgen.... Dan hebben twee onder hen aan de Kerkelijke Overheid gevraagd en ten slotte bekomen te mogen overgaan naar het O. L. Vrouw Hospitaal. De kleeding van beide c Novicen zal reeds plaats hebben, in de kapel van 't Hospitaal, op Donderdag 22 December, om 8 t/j u. Op denzelfden dag wordt de derde zuster, op haar ver langen, als «Novice» aangenomen in ons Belle-Gods huis. Wat zal er van de oude vrouwtjes geworden Goddank, zij zullen voort, in hun mooie Godshuis van de St Katharinastraat verblijven en er met veel goed heid, liefde en verduldigheid verzorgd worden. Er is immers tusschen de Commissie van den Openbaren Onderstand en Z. Exc. den Bisschop van Brugge over eengekomen dat de oude kloostergemeente welke thans ontbonden is en afgeschaft, dadelijk vervangen wordt door de verdienstelijke Zusters der Congregatie van den H. Vincéntius a Paulo, van Kortemark. En die Zusters van Kortemark zijn geen onbekende te leper zij zijn het die sedert 1897, met bijzondere toewijding, de oude menschen dienen en oppassen naar ziel en lichaam in ons prachtig gesticht voor oude mannen, het Nazareth 't Is vijf jaar geleden dat hier is komen wonen, als rustend pastoor, een godvruchtige en geleerde priester, afkomstig van Heule (30 Januari 1865), Z. E.H. Jos. Devos. Op.olgcnlijk was hij schi terende leeraar van de Rhetorika, aan 't college te Meenen (Sept. 1889), ge zagvolle Principaal van 't College te Veurne December 1898 en ijverige pastoor van Heestert waar hij, van Maart 1910 tot April 1933, zijn rijke gaven van geest en van hart ten beste gaf aan de hem toevertrouwde kudde. Thans herdenkt Z. E. H. Devos de 50s,c verjaring van zijn H. Priesterwijding 22 December 1888 Onze christen bevolking zal hem gaarne haar eerbiedige sym pathie betuigen, met aanwezig te zijn in de plechtige Jubilé-Mis welke l ij zal opdragen, op Woensdag 21 December, te tou, in de St Maartenskerk. Aan 't Evan gelie der H. Mis wordt een toespraak gehouden door E.H. Verhaeghe, Principaal van 't College, en, aan de Offerande, zullen gedachtenissen uitgedeeld worden. Den gevierden, en steeds dienstvaardigen, priester jubilaris bieden wij onze eerbiedige en hartelijke ge- lukwenschen aan. Moge Onze Lieve Heer hem nog lange jaren verletnen lange en gelukkige jaren, ge wijd aan studie en gebed, in onze goede Iepersche stede 1 Spijts de duisternis van den winter, blijft Kerstmis het helderste feest en de warmste viering van het jaar. De vrede en de vreugde van Kerstnacht daalt een stonde over het aardrijk neder. Geen luidruchtige geest drift, doch stille ontroering voor het Kerstgeheim 't Tooneel is ook zoo aanminnelijk en aandoenlijk Stille nacht, heilige nacht... wakende herders en zwe vende engelen... 'n arm stal en 'n ruwe kribbe... een jonge moeder en een goddelijk wicht Vereeniging van Hemel en aarde. Verzoening van God en mensch. Zalig Kerstfeest!

Tuinklokke (1930-1940) | 1938 | | pagina 1