Een Missionaris Lastige menschen Missie naai krans en Missiepenning- LJit onze Kerkregisters Op 8 Januari is alhier teruggekeerd, om een tijdje te rusten ten zijn krachten te herstellen, een vooraan staande Iepersche zendeling, E. P. Georges Seys. Wij zeggen hem hartelijk welkom in zijn geboortestad, welke hij verlaten had op to October 1911. Gedurende 27 jaar heeft hij «alles» en ook «zich zelf» geslachtofferd voor het heil der zielen, in het ongure en onveilige China. Daar be stuurt hij, met kracht en goedheid, sedert 16 jaar, het bloeiende Klein Seminarie van Sung Shutsoeitze, Provincie Jehol, in Manchuria. We zijn gelukkig te mogen aankondigen dat E. P. Georges Seys, een Plechtige Hoogmis zal celebreeren in onze Kathedraal, op Zondag 29 Januari, te 10 u. Vele Ieperlingen zullen eraan houden die gelegenheid te baat te nemen om hun eerbiedige genegenheid ie betui gen jegens den ijverigen Missionaris alsook jegens zijn hooggeachte familie, die aan het Missiefront drie zonen, drie gebroeders, edelmoedig geschonken heeft. De jongste van de drie, E. P Maurice Seys, is ge sneuveld op het eereveld van de Missie, op 27 Febru ari 1918. En wat den oudsten betreft, E. P. Albert Seys, die vertrok naar Oost - Mongolië in 1907, steeds werkt en zwoegt hij op het harde missieveld van Manchuria. Hoe dikwijls hoort ge niet zeggen Voor hem of voor haar is 't nooit gepast 't is altijd te lang of te kort, te dik of te dun, te zwaar of te licht 1 Ja, ge hebt van die menschen, die nooit te voldoen zijn onverdragelijk. Welnu, deze onverdraaglijke mannen of vrouwen waren, in hun kinderjaren, te veel verwend of bedor ven, te veel in de bloemen gezet, te veel bestoeft. De schuld van de ouders 1 Vader en moeder lieten hun kind altijd maar zijn goesting doen, vader en moeder wilden nooit hun kind contrarieeren Integendeel Zij hebben altijd hun jongen of meisje ingevolgd, en nu smaken de vruchten die ze plukken, heel zuur. Vaders en moeders, doet uw plicht I Staat sterk om het slecht karakter te bekampen dat doorstraalt bij uw schoon Marieke of bij uw lief Fons- ke. Ge bewerkt op die manier het geluk van uw/ kin deren. Onlangs werd hier een Missienaaikransgesticht, zooals er een bestaat in talrijke steden en dorpen van ons Bisdom. Velen onder u Dames en Juffrouwen, huisvrouwen en werkmeisjes zullen willen een handje toesteken entwat van hunnen tijd en van hun vlijtigheid ten dien ste stellen om hetzij kerkgewaden te vervaardigen, het zij eenvoudige kleedjes te maken voor de kinderkens, of broek en vest voor de leerlingen der inlandsche Se- minariën. Een uitstekend werk van christelijke naas tenliefde. Al de benoodigheden worden u geleverd, alsook de modellen. In de onkosten echter wordt voorzien door den Missicpenring die hierin bestaat dat wij iederen dag 5 centiemen sparen voor de Missies. Een «soutje» daags En maandelijks zullen die spaarcentjes inge zameld worden door de ieveraarsters. Men weze edelmoedig, en de Missiepenning wordt dan een machtige steun voor onze missionarissen en missiezusters. Door het doopsel herboren. 25 Dec., Antoine Cnockaert, z. v. André en Rachel Vandenberghe, Oude Houtmarktstraat; 1 Jan., Pierre Vanassche, z. v. Gaston en Martha Defever, Diksmuide- straat; 2 Jan., Godfried Samyn, z. v. Joris en Esthclla Geysen, Oude Houtinarktstraat8 Jan., Simonne Lignel, d. v. Maurice en Palma Noliet, Slachthuisstraat; 8 Jan., Renée De Gandt, d. v. Florent en Maria Goupillie, We verijstraat 15 Jan., Jacqueline Vande Velde, d. v. René en Esther Sclieire, Recolettenpoort. Door het huwelijk verbonden 24 Dec., André Milleville en Yvonne Bouckaert; Vee markt; 27 Dec., Joseph Vanlimburg en Martha Wenes, Diksmuidestraat4 Jan., René Debuysere Westouter), en Rachel Carreyn, Diksmuidesteenw.5 Jan., Robert Waterbley en Maria Vandaele, Kaaistraat7 Jan., Geor ges Tresy en Leontine Staessen, Penneetraat. In den Heer ontslapen. 14 Dec., Marie Pautard-Dayras (1867Korte Meersch- straat 21 Dec., Gaston Van Robays-Desmaret (1865), Patersstraat 27 Dec., Augusta Schoonheere-Gelein (1904), Pennestraat; 27 Dec., Henri Roosebeke-Fas- seel (1862), Bruggesteenweg30 Dec., Maria Van Nieuwenhuyse-Parret (1841), Groote Markt; 1 Jan., 1939. Emile Bouckaert-Dewachter (1888), Veemarkt; 2 Jan., Louise Legrand-Ghys (1859), De Haernestraat; Op 12 Jan., werd, als een engeltje, ten hemel'opge nomen, Marielte Catteeuw, (geb. 22 Juli 1938) doch tertje van Albert eu Martha Vanneste, Blauwe Leliestr. Menschen zijn slechte betalers. God is een rijke belooner. Zoo leven dat we steeds achteruit zien zonder blozen.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 2