Qoddelijke Diensten Maandintentie Zielmissen 's Zondags Januari Zondag 22. 's Namiddags, vergadering dei- Maria- Congregatie. De «Internationale Bidweek» gaat van 18 Januari (feestdag van S' Petrus' Stoel te Rome tot 25 Januari (feestdag der bekeering v. den H. Paulus zij wordt gehouden om de Eenheid van Christus' Kerk te ver krijgen den terugkeer der afgescheiden Christenen en de bekeering der niet-Christenen. Vrijdag 27. fe 7 u., Sol. Mis ter gelegenheid van het patroonleest v. den Z. E. H. Deken, die deze Mis zal opdragen tol geestelijk en tijdelijk welzijn zijnet p parochianen. Zondag 29. Alg. Communie voor den H. Harte- bond der christen vrouwen en jonge dochters. Te 10 u., Hoogmis opgedragen door onzen stadsgenoot- missionaiis, E. I'. Georges Seys. Februari Donderdag 2. O. L. Vrouw Lichtmis en Op dracht van Jesus in den Tempel. Gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Te 6 u. 40, plechtige wijding en ui reiking der keersen daarna Processie en te. 7 u., Hoogmis. In St Maartens, 's avonds te 6 1/2 u-, zegenrijke oefe ning van het Heilig Uur Vrijdag 3. Eerste Vrijdag der maand. Te 7 u., Sol. Mis ter eere v. het H. Hart van Jesus. *s avonds, te ,5 u., pl. Lof en Kruisweg. Zondag 5. Te 7 u., H.Mis en alg. Communie v. den H.Hartebond der mannen en jongelingen. Dinsdag 7. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Ar mand eu Roger Persyn. Op Donderdag 9, wordt in St Jacobskerk de feestdag van de H. Apollonia gevierd, met Octaaf te 7 V2 u-> Kez- Mis voor de levende en afgestorven leden van de Broederschap. 's Avonds, te 5 u., Lof. Zegen met de Relikwie. Zaterdag 11. Eerste verschijning van O. L. Vrouw te Lourdes, in 't jaar 1858. Te 7 u., zielmis v. Jw. Augusta Beesau en de afgestorven Congreganisten. Zondag 12. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie v. de Congreganisten. Na de Hoogmis, wordt het «Te Deum» gezongen als feestviering voor de zeven tiende verjaring der Kroning van Onzen H. Vader, Paus Pius XI. Te 2 l/iu-, Vespers en Lof, met toespraak voor «de vrienden van Lourdes» en de Congreganisten. Zondag 19, Quinquagesima. Alg. Communie voor de schoolkinderen. Naar aanleiding van het «Veertig Uren Gebed», worden Vespers en Lof gezon gen te 5 u., met sermoen door E. H. Nolf. Vandaag, alsook Maandag 20 en Dinsdag 21, wordt het Allerheiligste Sacrament van 's morgens 6 u., tot na het Lof ter aanbidding uitgesteld. Woensdag 22. Asschen-Woensdag en begin van den Veertigdaagsche Vasten. Vóór de H. Mis van 7 u., plechtige Aschwijding. Aschkruisjes .worden gegeven alle kwartier-uurs, vanaf 6 u. tot 8 1/2 u- Telken jare, op dien dag, verricht de H. Kerk eenr eenvoudige doch roerende ceremonie zij kruisteekent ons voorhoofd met asch, en prent ons in 't geheugen deze ontzettende gedachte «Gedenk, o mensch, dat gij stof zijl en tot stof zult weerkeeren Laten wij dan om een aschkruisje gaan en den H. Vastentijd goed inzetten; het groote tijdperk van inkeer en boetvaardigheid. VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS Januari. Alg. intentie: voor de algemeene en bijzondere inzichten van onzen H. Vader. Missie-intentie opdat alle verdwaalden tot de éénheid der Kerk terugkeeren. Februari. Alg. intentie: opdat de Katholieke Actie overal moge vooruitgaan. Missie-intentie voor de heropleving en de uitbreiding van de door den oorlog verwoeste Chi— neesche Missies. In St-Maartens. 22 Jan., te 8 1/2 v. Jufv. Marie Dcmeersseman. Te 11 1/2 u., v. de familie Caencpeel. 29 Jan., te 8 1/2 u-, v. Jufv. Marie Demeersseman. Te 11 1/2 u., v. dh. en Mevr. Camiel Vandenberghe- Verbeke en zoon Georges. 5 Febr., te 8 t/s u., v. Mevr. Irma Devos-Segers. Te 11 1/9 u., v. dh. en Mevr. Dumortier-Dewiite en overl. familie. 12 Febr., te 8 1/2 u., v. dh. André Tant. Te 11 t/j u., v. Mevr. Sidonie Dejonckheere-Fieu. In Sl-l'it'lers. 22 Jan., te 8 1/2 u., z. M. v. Isidore Louage en hsvr. Elodie Hof. 29 Jan., te 8 1/» u., gez. Mis v. Jules Godderis. 5 Febr., te 8 1/2 u., gez. Mis ter eere van de H. Agatha, patrones tegen brand. Na de H. Mis wordt er gezegend met hare relikwie. 12 Febr., te 8 1/2 u., gez. Mis v. Cyrille Devolder. In St-Jacobs. 22 Jan., te 8 1/2 u., v. Virginie Nuytten, hw. Hoornaert. 29 Jan., te 8 1/2 u., v. de overl. familie v. Jeromei Declercq en Madeleine Caron en v. Celina Casier. 5 Febr., te 8 1/2 u., v. Emiel Vanderghote. 12 Febr., te 7 1/2 u., v. Jules Bartier. Te 8 1/2 u., v. Jeanne Cappaert, hsvr. Callewaert. 19 Febr., te 7 1/2 u., jaarmis v. Victor Carissimo. Te 8 1/2 u., v. Francis Vervisch en Julie Dewaele z. hw. In St-Nicolaas, te 9 u. 22 Jan., v. Mr Ernest Titeca, Nieuwe straat. 29 Jan., v. Mr Nestor Parret, Maarschalk Haiglaan. 5 Febr., v. Mr Jules Deltombe, Hommelhof. 12 Febr., v. Mr Roger Deduytschaever, G. de Stuers- straat. Drukk. Boekb. P. Boudry-Temperman, leper, Tel. 247.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 4