Maanclintentte Ooddelijke Diensten De Pauskeuze Zielmissen 's Zondags VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS Maart. Alg. intentie: bidden voor de Katho lieke Geestelijkheid. Missie-intentie opdat de rechten der Chris tenen in Palestina zouden geëerbiedigd en de vrede in het Rijk van Christus zou bestendigd worden. Februari Zondag 26, eerste Zondag v. de Vasten. Te 7 u., alg. Communie v. den H. Hartebond der chris- tene vrouwen en j. dochters. Te 3 u., Vespers en Lofeerste Passie-sermoen. Daarna oefeningen der Maria-Congregatie. Maart. Woensdag I. Gedurige aanbidding in de ka pel der Zwarte Zusters, Rijselstraat. Woensdag 1, Vrijdag 3 en Zaterdag 4; Quatertemper-dagen van de Vastentijd geboden vasten en vleeschderving. Donderdag 2. 's Avonds, te 6 t/j u., in St- Maartenskerk, «Heilig Uur», met uitstelling van het Allerheiligste. Vrijdag 3. Te 7 u., Sol. Mis en Akte van Toe wijding aar. het H. Hart van Jesus. 's Avonds, te 5 u., pl. Lof en Kruisweg. Eiken Vrijdag van de Vasten na het Lof, Kruis weg-oefening met Vollen aflaat. Zcndag 5, tweede Zondag v. de Vasten. Te 7 u., alg. Communie v. den H. Hartebond der man nen en jongelingen. Ter oorzaak van het Katte- feest Vespers en Lof met Passiesermoen, te 2 1/2 u. Maandag 6. Feestdag v. de H. Coleta gen. Absolutie voor de Derde-Ordelingen. Dinsdag 7. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Donderdag 9. Begin onzer Noveen ter eere van den H. Jozef. Zondag 12, derde Zondag v. de Vasten. Te 7 u., alg. Communie voor de Congreganisten. Na het Lof, oefeningen der Maria-Congregatie. Zondag 19, vierde Zondag v. de Vasten. Half-Vasten Gen. Absolutie. Alg. Communie voor de schoolkinderen. Maandag 20, feestdag v. den H.Jozef. Gen. Absolutie. Te 7 u., Sol. Mis (offerblok) en 's avonds, te 5 u., pl. Lol ter eere v. den H. Jozef. Zaterdag 25, feestdag van O. L. Vrouw Boodschap. Gen. A.bsolutie. Te 9 u., Hoogmis en Vespers. Te 5 u., plechtig Lof. Zondag 26, Passie-Zondag. Alg. Communie voor den H. Hartebond der christene vrouwen en j. dochters. 's Namiddags, oefeningen der Maria-Congregatie. Dinsdag 28, Woensdag 29 en Donderdag 30, zal de Paaschcommunie thuis gedragen worden naar de zieken en kranken der parochie Dinsdag en Donderdag bin nen stad, Woensdag buiten stad. Vrijdag 31, feestdag van O. L. Vrouw der Zeven Weeën. Onder de H.Mis van 7 u., Paaschcommunie voor de kinderen van S' Michielsschool en van de Stads meisjesschool der Rijselstraat. Binnen enkele dagen zullen de Kardinalen, plechtig in «Conclaaf» vergaderd, den nieuwen Opperherder der H. Kerk verkiezen. Naar aanleiding van die gewichtige gebeurtenis heeft Z. Excellentie Mgr Lantiroy, bisschop van Brugge, al de geloovigen verzocht te bidden om het licht van den H. Geest over het Conclaaf te bekomen. In de kerken zal men luidop het Veni Creator bidden, alle dagen na de bijzonderste Mis. En den Zondag die volgt op de verkiezing van den nieuwen Paus, zal een plechtig «Te Deunt gezongen worden om God te bedanken, in al de kerken van het Bisdom. In St-Maartcns. 26 Febr., te 8 1/2 u-, Sez- M. v. dh. Emile Hardv-Pou- paert. Te 11 1/2 u., v. Hr en Vr. Defever-Sennesaele. 5 Maart, te 8 t/su.,gez. M. v. René Butein. Te 11 i/s u., v. Dr Van Robaeys. 12 Maart, te, ui/ju., v. Mevr. Gillis-Tanghe. 19 Maart, te u 1/2 u., v. Mevr. Comyn. 26 Maart, te 8 1/2 u., gez. M. v. Jw. Marie en Made leine Leclercq, slachtoffers v. den oorlog. Te 11 '/j u., v. Mr Doolaeghe. In St-Pieters. 26 Febr., te 8 t/j u., gez. M. v. Helena Devroc, hsvr. Oscar Grimmelpon. 5 Maart, te 8 1/2 u., zielmis v. Petrus Butaye. Te 10 u., gez. Mis v. Leon Raeckelboom. 12 Maart, te 8 1/2 U;, zielmis v. Charles Claerebout, echtg. v. Victorine Decoene. 19 Maart, te 8 1/2 u-> zielmis v. Juliette Voisin, hsvr. Eugène Logie. 26 Maart, z. Mis v. Richard Geeraets, echtg. v. He lena Comeyne. In St-Jacobs. 26 Febr., te 8 t/j u., v. Georges Volckaert en hsvr. 5 Maart, te 7 1/2 u., v. Eniiel Van Huffel. Te 8 1/2 v. Marie De Meersseman. 12 Maart, te 7 1/2 u., v. Romanie Vandermeersch, wed. Desmet. Te 8 i/j u., v. Mevr. Rodolf Salomé. 19 Maart, te 71/2 u., v. M' Jean-Henri Mennens. Te 8 1/2 u-, v. Mr Charles Temperman-Heughebaert. 26 Maart, te 8 tyjj t>., v. Marie De Meersseman. In St-Nicolaas, te 9 u. 26 Febr., v. de overleden familieleden v. Heer en Vrouw Cesar Motrie-Mahieu, Maloulaan. 5 Maart, v. Heer en Vrouw Emiel Degrou, Eigen Heerdstraat. 12 Maart, v. dh. Michel Duprez, Poperingesteenweg. 19 Maart, v. dh. André Claeys, Poperingesteenweg. 26 Maart, v. Jufr. Georgette Van Damme, S. Gode- lievestraat. Drukk. Boekb. P. Boudry-Temperman, leper, Tel. 247.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 4