Het Roodborstje Paschen Retraite INiet klagen Uit onze Kerkregisters 't Was stil op Calvarië. En brandend heet... Geen windje bewoog de verschroeide palmbladeren, geen koeltje streelde de wangen van den Gekruiste. Aan het schandelijk kruis geklonken hing daar het slachtoffer der zwartste ondankbaarheid Jezus-Chris- tus, de Goede Herder, die stierf voor Zijne schapen. Een kroon van scherpe doornen omgaf het moede hoofd, waarop reeds de bleeke doodskleur zich ver toonde. Roode bloeddruppelen gleden voortdurend van Zijne wangen en vloeiden neer op Zijn bebloede borst, door geeselslagen wreed verscheurd. Jezus leed zoo bittere smarten als een roover was hij gevangen genomen, als een misdadiger geboeid, ge hoond, geslagen, stervend op een kruis. Hij, die God was Die doornenkroon was zoo zwaar, die wonden brandden zoo hevig en Hij versmachtte van de dorst. Maria, Zijne Moeder, stond weenend aan den voet van het kruis, nu haar Zoon zoo bitter leed en sterven ging. Tot den dood toe was Jezus bedroefd en nog was Zijn lijdenskelk niet geledigd. Een wéinig vertroosting mocht Hem echter nog ten deel vallen in het smartvol stervensuur. Daar zaten in een nabijzijnden palmboom twee kleine witte vogeltjes, stil teurend naar dat droevige schouw spel, naar Jezus aan het kruis, naar Maria en de schrei ende vrouwen, naar de spottende Joden en de onver schillige ruwe heidenen. Toen ze nu de zuchten des Zaligmakers hoorden, konden ze zoo niet langer blijven zitten ze vlogen dan heen naar het kruis en zetten zich daarop neder, aan iederen kant één. Eerst wilden ze Hem troosten door een mooi liedje te zingen maar daar waren ze te bedroefd voor. Zij spraken dan met elkander in hun vogehaal, en toen vloog het mannetje op 's Heeren hoofd, tusschen de doornen van Zijn kroon. Met zijn vleugels veegde het 't slijk van Christus's hoofd en hield zijn vlerkjes de brandende zonnestralen tegen. Zijn gaaiken staarde eerst Jezus meewarig aan, wreef met haar donzig li chaam het zweet en het bloed van Zijn aangezicht, en bleef dichtbij rondfladderen om koelte aan te brengen. Een zoete glimlach zweefde even om Jezus' lippen Hij hief de oogeti hemelwaarts en dan vlood Zijne ziel henen naar Zijn Vader in den Hemel. De vogeltjes vlogen nu weg naar een beek. Ze wil den zich gaan reinigen, maar... het bloed van den Ge kruiste bleef op hunne borst kleven, en het slijk da,t op Zijn aangezicht was geworpen, konden ze niet meer Van hunne veeren afwasschen. Sinds dien hadden de witte vogeltjes grauwe veeren en was hun borstje rood gekleurd, en al hunne kinder tjes en nakomelingen dragen ditzelfde kleed, als ge dachtenis aan Jezus' lijden en dood, en men noemt ze Roodborstjes De dood, ze dierf heur handen aan Jesus lichaam slaan maar Hij verbrak heur banden, Hij is weer opgestaan 1 Triomfe al in den Hoogen I o Christne njenschen, ziet, de Hemel voor uw' oogen staat open in 't verschiet I G. GEZELLE. De tweejaarlijksche Retraite voor de Congreganisten van leper, en al de jonge dochters die er aan willen deelnemen, zal plaats hebben vanaf Maandag 24 April, tot Donderdag 27 April in de stemmige kapel van St- Jacobs-congregatie St-Jacobsstraat, 26). De Retraite wordt gepredikt door E. Pater Prudent Janssens, Redemptorist uit Roeselare. De geestelijke oefeningen zijn geschikt als volgt Maandag 24, Dinsdag 25 en Woensdag 26 April te 6 t/; u., H Mis en Onderrichting. 's Avonds, te 7 u., Rozenkrans, Sermoen en Lof. Donderdag 27 April, sluiting der Retraite te 6 1/2 u., H. Mis met alg. Communie, laatste Onderrich ting en Pauselijke Zegen. Dierbare Congreganisten, allen op post, vanaf de eerste oefening Het ligt in de menschelijke natuur om te klagen. Als het ons slecht gaat, dan klagen wij van zelf. Gaat het ons goed, dan klagen wij nog, omdat het ons niet beter gaat... Klagen is bij velen een gewoonte geworden. Wat gedaan Niet kijken naar hen die boven ons staan, die het beter hebben dan wij Maar kijken naar hen die beneden ons staan, die het slechter hebben dan wij. Dat is een gulden levensregel. Door het doopsel herboren. 5 Maart, Liliane Liefhooge, d. v. Joseph en Bertha Bulckaen, Diksmuidestraat5 Maart, Jules Van Renter- ghem, z.v. Jerome en Rachel Gruwier, Bruggesteenw 12 Maart, Ida en Willy Descamps, d. en z. v. Mau rice en Yvonne Maselis, S'Janstraat; 15 Maart, Anne- Marie Demeere, d. v. Antoon en Hilda Declercq, Dik smuidestraat15 Maart, Willy Donche, z.v. Arthur en Martha Demoor, A. Stoffelstraat26 Maart, Jenny De- wachter, d. v. Camille en Jeanne Baelde, Surmontstr. In den Heer ontslapen. 26 Febr., Maurice Gillis-Devos (1888), Rijselstraat 1 Maart, Emma Clement-Decroix 1854 Jansenius- straat 3 Maart, Edouard Froidure-Térol (1864), Dik- smuidestr 5 Maart, Prosper Desaedeleire-Verschoore (i860), Kleine Pennestraat 17 Maart, Polvdore Van- doolaeghe-Desmyttere 1867 Rijselstraat 20 Maart, Camille Beens, (1922), Diksmuidesteenw.; 20 Maart, Maria Dollé-Florentyn (1864), Veemarkt; 24 Maart, Camille Vanraes-Vanpoucke (1870), Diksmuidestraat.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 2