Onze Missieweek Onze lepersche Missionarissen Mej. Marie-Jeanne Flamey Vuylsteke Het Comiteit is druk aan het werk om de groote Missieweek van 16 lot 23 Juli voor te bereiden. De lepersche Missienaaikrans, dank zij de Penning van den Missionaris heeft reeds een schoone hoeveel heid kleedingsstukken vervaardigd voor de heidenkin- derkens, seminaristen, hospitalen en moederhuizen in de Missies. Daarnevens heerscht een flinke bedrijvigheid in de naaikransen van al de parochies der Dekenij. Wat de; Missiekermis betreft een onderdeel der Missieweek stellen zich vele Dames en Juffrouwen gewillig ten dienste van het Comiteit. Aan de Missietentoonstellingzullen de volgende Orden of Congregatiën deel nemen de EE. Paters Capucienen, Karmelieten, Witte Paters, Scheutisten, Je zuïeten, Oblaten van Maria, H. Hart, H. Geest Minder broeders, Benediktijtlen van Lopem en Paters van Steenbruggealsook de Kanunnikessen van den H. Augustinus (Heverlé) en de Witte Zusters van O. L. Vrouw van Afrika. Alles laat een groot succes voorzien voor leper's Missieweek. Naar de bloeiende Missie van Kivu (Belgisch Con go is vertrokken op 28 Maart 1.1., geboren te leper den 23 Juni 1913. Zij behoort tot een diep-christelijke en hooggeachte familie dh. en Meyr. Gustaaf Flamey-Vandewynckel, Wenninckstraat Veelzijdig begaafd, was zij eerst werkzaam alhier als onderwijzeres. In het klooster ge treden der H. Familie van Helmet-Brussel, den 8 Sept. 1935, werd zij geprofest den 28 Maart 1939, Van harte wenscheti wij aan onze edelmoedige Mis siezuster een voorspoedige reis en daarna een vrucht baar apostolaat 'bij haar geliefde «zwartjes» in de -Missie van Kivu, te Costermansville. Deze gelegenheid nemen wij te baat om in de T u i n- klokke te vermelden de lepersche Missiezusters die deel uitmaken van de verdienstelijke Congregatie der -H. Familie van Heimet-Brussel. Mej. Julia Tamboryn, die als Ieperlinge mag gerekend worden, wegens haar lang verblijf alhier. Mej. Rachel Legon, voordien Moeder-Overste te Thielt, waar zij buitengewoon geacht en geprezen werd. Op de foio draagt zij een leeken-kleed, om dat kloosterkleederen niet toegelaten zijn in Guatemala. Eindelijk Mej. Eugenie Vuylsteke (*j- 1832) die als kloosterlinge beurtelings resideerde te Thielt, Leuven Brussel en Guatemala. Julia Tamboryn moeder franc1sca H. Familie van Heimet. geb. te Elverdinge 29 Dec., 1905 geprofest 26 Aug., 1929 vertrokken naar de Missie van. Kivu, Belgisch Congo 26 Sept., 1932. Rachel Legon Moeder Rachel H. Familie van Heimet. geb. te leper 28 Nov., 1882 naar het klooster, 12 Jan. 1904; geprofest 8 Dec. 1906 naar de Missie van Guatemala 16 Juli 1937. (Centraal-Amerika Eugenie Moeder Eugenie H. Familie van Heimet. geb. te leper, 2 Jan. 1850; naar het klooster 26 Sept. 1874; geprofest 27 Ju li 1876; naar de Missie van Guatemala 30 April 1899. C entraa 1-Amerik a '932. Overleden te Thielt, 20 Oct.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 3