*t Is er mee gedaan Priesterwijding Maandintentle De schoonste meisjes oogen Op school «'tis er mee gedaan.! zeiden de Joden wanneer zij Christus aan het kruis na gelden en hem zagen doodbloeden. Maar Christus Stond den derden dag glorieus uit zijn graf op. 't Is er mee gedaan!...» zei Keizer Nero. 't Is er mee gedaan», herhaalden na hem gedurende de drie eerste eeuwen der Kerk, de kerkvervolgers, die millioencn christenen doodmartel den. En de derde eeuw zag de Kerk in vrijheid en in vollen luister opstaan. 'tls er mee gedaan!... zei men in de vijfde eeuw, toen Barbaren 't Romeinsche Rijk ineensloegen, de Kerk zal vallen met dat Rijk. En de Kerk, in plaats van door de Barbaren vernietigd te worden, bekeerde en beschaafde de Barbaren. «'tls er mee gedaan!...» zoo meenden de ketters en de schismatieken van alle eeuwen. En Rome blijft nog steeds het middelpunt van de ééne ware Kerk van Christus. «'tls er mee gedaan!...» jubelde men, in 't begin der 19e eeuw, toen Keizer Na poleon Paus Pius VII in ballingschap voerde. Maar Pius keerde als Paus naar Rome terug, en Napoleon ging kwijnen en sterven op het eiland Ste Helena. Bismarck, de Rijkskanselier van de Hohenzollerns, verjoeg de bisschoppenmaar 50 jaar later zit de laatste Hohenzollern als balling in Doorn. «'tls er mee gedaan!...» roepen om ter luidst Stalin in Rusland en Hitler in Duilschland. En de tachtigjarige grijsaard uit het Vatikaan, Paus Pius XI z. g., aarzelt niet de valsch- heid te ontmaskeren, de verderfelijkheid aan te klagen van het communisme en van het rassisme. Meteen voor spelt hij, zegezekev, hun ondergang. «'tls er mee gedaan!...» en de Kerk verovert de heidenwereld in de Missielan den. Sterker dan ooit is zij ingericht; meer dan ooit, vol levenskracht. Elke eeuw had zij haar machtige vijanden, en zij overwint ze telkens. Elke eeuw heeft men ze als dood gewaand, en zij leeft immer voort. En leven blijft zij, ondanks alles en allen, omdat Christus met haar is tot het einde der eeuwen. Onze stadsgenoot E. Pater Michiel De Roo, der Mis sionarissen van Afrika Witte Paters wordt priester gewijd, op Zondag 30 April, te Heverlee, in de kapel der Missionarissen van Afrika. Zijn plechtige Eeremis zal hij opdragen, op Dinsdag 11 Juli, te 'o 1/3 u., in de parochiale kerk van St Jacobs. Wij bieden onze welgemeende gelukwenschen aan den jongen priester-missionaris, alsook aan zijn achtbare ouders, Mr en Mw Victor De Roo-Coulleit Meenen- steenweg, 96 voor het apostolaat des gebeds Mei. A1 g. intentie: opdat Maria, de hulp der christenen, ons bescherme. Missie-intentie voor meer missieroepingen in Engeland. Conférences Religieuses Unc «Retraite» pour Dames et jeunes filles sera donnée, enlachapelle des Soeurs Noires (rue de Lille), du lundi lr au jeudi 4 mai. Cette Retraite sera prêchée par le R. P. Mistiaen, de la Compagnie de Jésus. Toutes les personnes d' expression frangaise y sont cordialement invitees. Voici 1' ordre des exercices A 7 h. Ste Messe et Méditation. A 10 3/4 h. Chapelet et Conférence. A 5 h. Méditation et Salut. Dat zijn niet de geschminkte of geschilderde, met een zwarte streep als wenkbrauwen. 't Zijn de meisjesoogen die een zuivere meisjesziel weerspiegelen. 't Zijn de meisjesoogen, die spreken van durf en kracht en offervaardige liefde. 't Zijn de meisjesoogen, die, in hun open blik vol goedheid en zedigheid, het gemoed zullen trekken van "een fermen degelijken jongen. 't Zijn de meisjesoogen, die voor de zieken en ouden van dagen als balsem op hun wonden, als bemoediging op hun gebrekkigheid werken. 't Zijn de meisjesoogen, die eens als moederoogen, zich blij en zuiver zullen spiegelen in het kinderoog. 't Zijn de meisjesoogen, die eens vol moederlijke liefde, moederlijke waardigheid en ontzag zullen spre ken tot haar volwassen jongens en meisjes. Oogen, die ze nooit zullen vergeten Waarom komt ge te laat Wel, meester, moeder is te laat opgestaan. En gij waarom komt ge te laat Omdat ik gevallen ben, meester. En gij. Jan Er schoot 'n knoop van m'n broek en moeder moest dien er eerst aannaaien. En gij daar Ik vond mijn boeken niet, meester; m'n zustertje had ze weggestopt. En gij Meester... de anderen hebben alles gezegd; ik weet niet meer wat ik moet uitvinden.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 2