Naar 't Vacantieplein O. L,. Vrouw v. Tuine Uit onze Kerkregisters Maand intentie Naar Kortrljk Als we daarvan spreken, gaan de oogjes en hartjes open van 'n drie honderd brave meisjes... Opnie.uw zullen zij optrekken, blij en levenslustig van Dinsdag 25 Juli tot 30 Augustus naar het heer lijke speelplein, langs den Kemmelsteenweg. Daar vinden zij gezondheid en ontspanning in Gods licht en zonne, onder de zorgzame leiding van offer vaardige Juffrouwen, die zich ten dienste stellen van al die lieve kinderen De inschrijving geschiedt op Dinsdag 18 Juli, 's a- vonds van 5 tot 7 u. Inlichtingen te bekomen bij Jw. Lernould, Boezingestraat, N' 6. «leper Tuin» zal gevierd worden, naar oude traditie met de vereering en verheerlijking van O. L. Vrouw van Tuine, de glorieuse patrones der stad leper. Op Zaterdag 5 Oogst, openingsplechtigheid der Tuinfeesten, in St-Maartenskerk's avonds, te 6 t/2 u. wordt het wonderbeeld van O. L. Vrouw van Tuine, overgebracht naar het versierde rustaltaar van den beuk. Daarna, plechtig Lof. Op Zondag 6 Oogst, vertrekt de Processie uit St-Maartens te 10 u. Op den doortocht wordt de zegen met het Allerheiligste gegeven aan drie rustal- taren ingang der St-Michielsschool Elverdingest.raat), einde Cartonstraat en portaal van St-Pieterskerk. Binst de twee weken na Tuindag wordt dagelijks een sol. Mis te 7 u. gecelebreerd, O. L. Vrouw van Tuine ter eere, vanwege de verschillende wijken der parochie, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van die huisgezinnen. Eiken avond, plechtig Lof te 6 1/2 u. Door het doopsel herboren. 1 Juui, Ivan Coulembier, z.v. Oscar en Ivonne Decan, Elverdingestraat4 Juni, Jenny Wolters, d. v. Albert en Gabrielle Seghers, Brakkestraat4 Juni, Christiane Moerkerke, d. v. Alfred en Julia Vandenbroucke, We verijstraat 11 Juni, Hugo Erard, z.v. Karei en Maria Darras, Bruggesteenweg18 Juni, Gertrude Debouvere, d. v. Cyriel en Maria Valentin, Kalfvaartstraat21 Juni, Godelieve Dumont, d. v. Hilaire en Elisa Decousse- maecker, Pennestraat. Door het huwelijk verbonden- 10 Juni, Cyrille Devos, wedr v. Irma Seghers, en Vic- torine Lefever, Korte Meerschstraat21 Juni, Oscar Grimmelpon, wedr v. Helena Devroe, en Godelieve Van- overschelde, Oude Houtmarktstraat1 Juli, Maurice De Graeve en Yvonne Blanckaert, Kaai. In den Heer ontslapen. 3 Juni, Celina Vangheluwe-Legrand (1866), Veur- nesteenweg; 11 Juni, Remi Vandermarliere-Verbrugghe (1881Diksmuidestraat12 Juni, Henri Galle-Deta- venier (1879), Kalfvaartstraat; 29 Juni, Henri Wullus- Alexander i860), Lange Thouroutstraat. Als een engeltje werd, op 19 Juni, ten hemel op genomen het lieve kindje Roger Souxdorf (geb. 15 Juni 1939), z. v. Raoul en Margareta Donche, Lange Meersch. VOOR HET APOSTOLAAT DES GEBEDS Juli. A1 g. intentie: opdat het H. Vormsel meer moge gewaardeerd worden. Missie-intentie opdat de Mohammedanen Je- sus-Christus, onzen Verlosser, zouden erkennen. Z. Exc. Monseigneur SIX, Apostolisch Vicaris van Leo pw p o 1 d s t a d. Geboren te Vlamertinge in 1887. Missionaris in Congo sedert 1914. Bisschop gewijd in onze Kathedraal, op 14 Mei 1934. In hem vereeren en huldigen wij al de Missionarissen uit het Iepersche, «de besten onzer broeders». Onze H. Hartebonders gaan naar het Eucharistisch Congres van Kortrijk, op Zondag 30 Juli. In groot getal zullen zij deelnemen te 11 u., aan de Pontificale Hoogmis, op de Markt, te 3 u., aan den Optocht voor de plechtige hulde aan het H. Sacrament; te 6u, aan het godsdienstig Massaspel «Vred es- offer». Moge het Eucharistisch Congres van Kortrijk als blijvende vrucht, een trouwer en vuriger Zondags heiliging te weeg brengen in al de steden en dorpen van West - Vlaanderen

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 2