Programma van de Missieweek 16 tot 23 «Juli) In het Sint-Vincentiuscollege (St-Jacobsstraat) De Tentoonstelling wordt plechtig geopend op Zondag 16 Juli te 11 u. en is open eiken dag van 10 u. tot 12 u.en van 14 u. tot 19 u. «Ingang t fr. St Jacobsstraat. Bij den ingang: de standen der EE. PP. Karme lieten. en der Witte Paters; der Capucienen en der EE. PP. van de H. Harten Picpus der EE. PP. van den H. Geest en der Bentdiklijnen van Sint Andries Lop- pem der Benediktijnen van Steenbrugge en der Pa ters Salesianen van Don Boscoder Missionarissen van Scheut; der Drie Pauselijke Missiewerken en der Pa ters Jezuieten; der Oblaten van Maria; der Minderbroe ders Franciscanen. Bij den uitgang Bollingstraatde stand der Missiekanunnikessen van den H.Augustinus (Heverlee); der Missiezusters van O. L. Vrouw Ten Bunderen (Moorslede der Missienaaikringen van de Dekenij en van het werk der Arme Kerken. De Missiekermis met Restaurant is open eiken dag van 10 u. tot 12 u. en vau 14 u. tot 22 u. Het Massaspel O. L. Vrouw van Thuyne» door Bert Van Hees. Regie: E.H.F. Gadeyne. Middeleeuwsch decor. Wonder kleurbelichting. 500 uitvoerders. Het spel eindigt met de Ieper-Cantate, door O. Roels. Orkestleider Mr G. Van Overbeke. Het spel behandelt de belegering van leper door het Engelsch Kruisleger in 1383 en de bevrijding der stad door de voorspraak van O. L. Vrouw van Tuine. Het wordt uitgevoerd: Zondag 16 en 23 Juli, te 14.30U. Maandag 17 en Donderdag 20 Juli, te 21 u. Prijzen der p 1 a a t s e nSteunkaarten 20 fr. en 10 fr. voorbehouden en genummerde plaatsen Gewone kaarten 5 fr. en 3 fr. Kaarten te bekomen: gedurende de Missie- week, bij den ingang der Tentoonstelling. Op 13, 14 en 15 Juli, van 11 tot nu., en van 16 tot 17 u., in het S' Vincentiuscollege, Guidó Gezelleplein. Tekstboekje 2 fr. PROGRAMMA. Zaterdag i5 Juli 19 u., opening der Missieweek in de St-Maartens- kerk, plechtig Lof gecelebreerd door Z. Exc. Mgr. Six, met gelegenheidstoespraak door Z. E. H. J. Vermaut, pastoor - deken, en H. Sacramentsprocessie (binnen de kerk waaraan alle exposeerende Missionarissen deel nemen. Zondag 16 Juli Onder al de HH. Missen in de stad en in de Dekenij leper, Sermoen door een Pater Missionaris en omhaling voor het Missiewerk. 9. 30 u-, Pontificale Hoogmis in St-Maartenskerk door Z. Exc. Mgr Six, Apostoüsch Vicaris van Leopoldstad. 11 u. Plechtige opening der Missietentoonstelling en der Missiekermis, in aanwezigheid der Geestelijke en Burgerlijke Overheid. 14.30 u. Eerste Opvoering van het Massaspel: O. L. Vrouw van Thuyne 20 u. Cabaretavond «de Tyroolsche Boerinnetjes», zang met dans en gebaren alsook symphonie. Maandag 17 Juli 15 u. Priestervergadering. 21 u. Tweede opvoering van het Massaspel: O. L. Vrouw van Thuyne Dinsdag 18 Juli 10 u. en 14 u. Voor de meisjes leden der H. Kinds heid, opvoering van het sprookjesspel in 3 bedrijven Pierelierke en Ginneginneke Missie - kinderuurtje door E. P. D' Aussy. 13. 30 u., Lof en zegening der kinderen in St - Ja- cobskerk. 16 u. Vergadering van de V.K.S.J. en P. A. (Pro Apostolis Toespraak door E. P. Devos, O. F. M. 20 u. Cabaretavond door de Groep Vervisch. Woensdag 19 Juli to. 30 u. Jaarlijksche studievergadering van het Dio cesaan verbond der Missienaaikringen. 20 u. Cabaretavond symphonie en zang. Donderdag 20 Juli 10 u. en 14 u. Voor de jongens leden van de H. Kindsheid opvoering van Kabouters in Congoland 4 bedrijven. 13.30U. Lof met zegening der kinderen in St-Ja- cobskerk. 21 u. Derde opvoering van het Massaspel O. L. Vrouw van Thuyne Vrijdag 21 Juli Tentoonstelling en Missiekermis open lijk op de an dere dagen. 20 u. Cabaretavond door de Groep Vervisch. Zaterdag 22 Juli 10 u. Vergadering voor de K. S. A. en P. A. 14.30 u. Vergadering voor de Onderwijzers en On derwijzeressen, belegd door C. O. V. 20 u. CabaretavondSymphonie en zang. Zondag 23 Juli 9. 30 u. In St-MaartenskekPlechtige Hoogmis, opge dragen door Z. E. P. Seys, lepersch Missionaris van Scheut, met Pontificale Assistentie van Z. Exc. Mgr. Lamiroy, bisschop van Brugge. 11.30U. Bezoek aan de Tentoonstelling. 14.30 u. Laatste opvoering van het Massaspel: O. L. Vrouw van Thuyne 20 u. Cabaretavond door de Groep Vervisch.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 3