Goddelijke Diensten Juli. Zielmissen 's Zondags Zondag 9. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie v. de Congreganisten. Te 10 u., op aanvraag van het 11 Juli-comiteit, Hoogmis opgedragen voor de helden van 1302 (fundatie Meerseman), met gelegenheids toespraak door E. Pater Vandenbussche, Dominikaan. Te 4 u., op StNicolaas: parochiale Processie. Dinsdag 11. Te 10I/2U., in St Jacobskerk, plechtige Eeremis opgedragen door E. Pater Deroo, der Missionarissen van Afrika. Zaterdag 15. Naamfeest van Z. Exc. Mgr. Lamiroy,' en verjaardag der plechtige Consecratie onzer kerk (in 1930). Te 7 u., Sol. Mis v. 't geestelijk en tijdelijk welzijn der parochianen. 's Avonds, te 7 u., in St-Maartenskerk, pl. opening der Missieweek Zondag 16. Te 7 u., alg. Communie v. de school kinderen. Te 9 1/2 u., in St Maartenskerk, Pontificale Hoogmis door Z. Exc. Mgr Six, Missiebisschop van Leopoldstad. Woensdag 19. Te 7 u., H. Mis ter eere van den H.Vincentius, vanwege «het Werk der Damen van Bermhertigheid Vrijdag 21. Te 11 1/2 u., in St Maartenskerk, plechtig «Te Deum ter gelegenheid van den Natio- nalen Feestdag. Gedurige aanbidding in de kapel der Eerw. Zusters van Maria Lamotte Rijselstraat. Zondag 23. Te 9 1/» u., in St Maartenskerk, Sol. Mis door E. Pater Georges Seys, met Pontificale Assistentie van Z. Exc. Mgr Lamiroy, bisschop van Brugge. Dinsdag 25. Gedurige aanbidding in St Ja cobskerk. Woensdag 26, feestdag van de H.Anna, Moeder van O. L. Vrouw. Te 9 u., in St-Maartenskerk, H. Mis vanwege het Werk der Christene Moedersmet gelegenheidstoespraak, door E. H. Nolf. Zondag 30. Alg. Communie voor den H. Harte- bond der Christene vrouwen en jonge dochters. Augustus. Dinsdag I. Te 7 u., zielmis voor de Heeren Armand en Roger Persyn. Dezen namiddag en Woensdag heel den dag, aflaat van Portiuncula te verdienen onder de gewone voor waarden telkenpiale men de St Maartenskerk of de kapel der Zusters Arme Claren of de kerk der EE. Pa ters Kapucijnen bezoekt, en daar bidt, volgens de inten- tiën v. Z. H. den Paus 6 maal Onze Vader, Wees Gegroet en Glorie zij de Vader Donderdag 3. 's Avonds, te 61/2 u., in St- Maartenskerk, zegenrijke oefening van het «Heilig Uur». Vrijdag 4. Te 7 u., Sol. Mis ter eere van het H. Hart van Jesus. 's Avonds, te 61/2 u., pl. Lof en Kruisweg. Zaterdag 5. Openingsplechtigheid der Tuin feesten, 's avonds te 6 i/j u., in St Maartenskerk. Zondag 6. Feest en plechtigheid van O. L. Vrouw van Tuine, Patrones der stad leper. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie voor den H. Hartebond der mannen en jongelingen. Te 9 u., plechtige Hoogmis. Te 10 u., leper's Processie ter eere van O. L. Vrouw van Tuine. Sol. Vespers en Lof te 4 u. Maandag 7. Te 9 u., Sol. jaargetijde v. de over ledene parochianen. Dinsdag 8. Te 9 u., Sol. jaargetijde v. de ge sneuvelde lepersche soldaten, vanwege den Vlaamschen Oud-Strijdersbond, met omhaling ten voordeele van de Fundatie. Woensdag 9 en Donderdag 10, rwordt O. L. Heer thuis gedragen naar de zieken en kranken der pa rochie: Woensdag buiten en Donderdag binnen stad. Zaterdag 12. Feestdag van de H. Clara. Gen. Absolutie voor de Derde-Ürdelingen. Vandaag is er gedurige aanbidding in het O. L. Vrouw- Hospitaal. Zondag 13. Te 7 u., H. Mis en alg. Communie v. de Congreganisten, alsook v. de leden der Gilde van O. L. Vrouw van Tuine. Maandag 14. Vigilie of vooravond v. O. L. Vr. Hemelvaart: geboden vasten en vleeschderving. Dinsdag 15. Feestdag van O. L. Vrouw He melvaart. Gen. Absolutie v. de Derde-Ordelingen. Te 3 u„ Sol. Vespers en Lof. Te 4 u., parochiale Precessie van St Jacobs, ter eere van O. L. Vrouw. Zaterdag 19. Feestdag v. den H. Ludovicus. Gen. Absolutie v. de Derde-Ordelingen. In Sl-Maartens, te 11 lJ2u 9 Juli, v. dh. en Mevr. Pierre Van Wichelen-Ameel en zoon Joseph. 23 Juli, v. Mevr. Louise Plankeel-Verhelst. 30 Juli, v. dh. Sylvère Reynaert-Viaene. 6 Oogst, v. Mevr. Celina Van Gheluwe-Legrand. 13 Oogst, v Mevr. Helena Peel-Vandewalle. 15 Oogst, v. dh. Henri Wullus-Alexander. In St-Pieterste 8 1/2 u. 9 Juli, te 8 1/2 u., gez. Mis v. Alphonse Garreyn en huisvrouw. Woensdag 11 Juli, te iou., gez. Mis v. Louise Benoot,. huisvrouw van Jules Van Raes. Dinsdag 15 Oogst, te 8 1/2 u.,-gez. Mis v. Amand De- ruyter en zijne huisvrouwen. In St-Jacobs. 9 Juli, te 7 i/g u., v. Bertha Roels, hsvr. Demarez. Te 8 1/2 u., v. Adeline Onraet, hsvr. Pattyn, vanwege de Hofbouwmaatschappij «'t Belfort 16 Juli, te 7 1/2 u-> v. Heer Cyrille Lemahieu. Te 8 1/2 u., Jaarmis voor Cyrille Vandamme. 23 Juli, te 7 1/2 u., v. Heer Theophile Demaerel en de overl. familie zijner hsvr. Te 8i/ju., v. Leopold De- thoor en dochter Adrienne. 30 Juli, te 8 1/2 u-> v- Marie Demeersseman. 6 Oogst, te 7 V» u-, v. Heer Cyrille Lemahieu. Te 8 1/0 u., Jaarmis v. Cam.-Ach. Ossieur, echtgt v. Romanie Mouton 13 Oogst, te 7 1/2 u., v. Ch-Louis Dewilde en hsvr. Te 8 1/2 ti-, v. Jean Declercq. 15 Oogst, te 7 1/2 u., v. de overl. familie v. Maurice Devos en die zijner hsvr. Maria Vermaele. Te 8 1/2 u., v. de overl. ouders en broeder v. Arthur Legrand en de overl. vader zijner huisvrouw. Drukk. Boekb. P. Boudry-Temperman, leper, Tel. 247.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 4