Romebedevaart der arbeidersjeugd Verstandhouding Uit onze Kerkregisters Ons College De Paus en de H. Kerk verwachten heel veel van de Internationale Vredesbedevaart der Arbeidersjeugd (begin September 1939). Opdat die hooge verwachtingen niet worden teleur gesteld, zal een Noveen van voorbereiding gehouden worden, in al de kerken der stad, vanaf Dinsdag 22 Augustus, om te eindigen op Woensdag 30 Augustus, met een Rome-wakein St-Maartens, 's avonds, te 8 u. Eiken avond, onder het Lof, zal het gebed voor den vrede gebeden worden. En de plechtige Rome - wake moet dc inzet zijn van het meevoelen van allen, met de duizenden jonge arbeiders en arbeidsters die hun belofte van apostolaat en christelijke verovering, vóór de voeten van den H. Vader gaan neerleggen, in naam van ons allen. Wat wordt er speciaal aanbevolen opdat man en vrouw goed zouden overeenkomen Geen van de twee mag uit het oog verliezen dat hij of zij niet getrouwd is met een engel maar maar met een mensch. Spreek nooit kwaad over de aangetrouwde familie... Is de uwe veel beter Bijna overal is er iets. Wat er ook gebeure, spreek zelden of nooit met derde personen over de moeilijkheden die ge in uw huwelijk tegenkomt. Door het doopsel herboren. 9 Juli, Wilfried Bouchaert, z. v. Daniel en Madeleine Ververken, Adj. Masscheleinlaan 30 Juli, Gilbert Cail- liau, z. v. Joseph en Madeleine Merlevede, Diksmuide- straat 2 Aug., Gode'iieve Hellebuyck, d. v. Antoon en Juliana Van Hollebeke, Elverdingestraat 4 Aug., Mo nique Andries, d. v. Jozef en Jeanne Baelde, Drksmuide- straat 6 (Aug., Gracienne Minne, d. v. Albert en Jeanne Vanhevste, Seminariestr.10 Aug., Mireille Demuynck, d. v. Silvain en Maria Denys, Veurnesteenweg14 Aug., Arnold Seys. z. v. Oscar en Henriette Vercnocke, Dik- smuidestraat17 Aug., Georges Van Wassenhove, z. v. Maurice en Marguerite Desagher, Diksmuidestraat. Door het huwelijk verbonden. 12 Juli, Etienne Dupon en Gabrielle Cuvelie, Boter- straat 12 Juli, Valère Duthoy en Alice Dequecker, Dik- smuidesteenw eg 26 Juli, Raoul Lermytte Nieuw- kerke) en Suzanne Ollevier, Diksmuidestraat 26 Juli, Marcel Bekaert en Marie -Madeleine Buyse, Groote Markt 8 Aug., Henri Cherchye en Louisette Braem, Casselstraat 16 Aug., Edmond Tackoen (Schaarbeek) en Maria Logghe, Boterstraat. In den Heer ontslapen. 7 Juli, Irma Bonneel-Carlier (1878), Elverdingestraat; 11 Juli, Maria Boulanger (1862), Elverdingestraat; 21 Henriette Sevs-Vercnocke (1909), Diksmuidestraat; 14 Aug., Leonard Maerten (185;), wedr. v. Fl. Soetaert, Oude Houtmarktstraat. Op Zondag 27 Augustus, komt Z. Hoogwaardige Ex cellentie Mgr Lamiroy plechtig de nieuwe gebouwen van de Lagere Afdeeling van het Bisschoppelijk Col lege onzer stad inwijden. De mooie foto, die we hier geven, toont die loka len als een fonkelnieuw juweel, ingeschoven in het kun stige schrijn van de Iepersche prachtgebouwen. Moeilijk op te lossen vraagstuk toch klas- en studie lokalen te bouwen, die aan de meest moderne eischen voldoen en nochtans niet pijnlijk afsteken als een ge zochte nieuwigheid midden den statigeai luister van den traditioneelen bouwtrant onzer vaderstad. Die oplossing, die gelukkig mag genoemd worden, danken we aan den fijnen kunstzin van den Heer Ar chitect G. Gits die de plannen schetste, en aan de be voegdheid van den Heer J. Soete, die getrouw dien heerlijken kunstenaarsdroom in stevig bouwmateriaal wist uit te werken. De vele bezoekers van de laatste Missieweek hebben de uiterlijke pracht van dit gebouwencomplex kunnen bewonderen. Spijtig dat zij die lokalen niet zagen in hun eigenlijk doelmatig gebruik als frissche, in licht en lucht en zonnigheid badende klas- en studielokalen, waar onze dierbare kinderen den rozigen blos hunner jeugd bewaren bij het moeizaam aanwerven van verstan delijke bedrevenheid en zedelijke kracht. Terecht prijkt dit nieuw gebouw op de Tentoonstel ling van de Bouwnijverheid te Brugge als een pracht voorbeeld van moderne bouwkunst op schoolgebied. Om die kostbare aanwinst voor het College onzer stad weze hier oprecht dank gezegd aan den ijvervollen Heer Principaal, Eerw. Heer C. Verhaeghe. Een College bestaat echter niet alleen uit gebouwen Een bisschoppelijk college is een opvoedingsgesticht, niet alleen een onderwijsinrichting. Het is een denk- ep werkgemeenschap, waar aan onze Vlaamsche jonge lingen een verstandelijke ontwikkeling, zedelijk-sterke vorming en een kristelijke levensbeschouwing wordt me degegeven. Zoo ontstaat er een innige levensgemeen schap tusschen leeraars en studenten, en ook tusschen de verschillende studentengeslachten die elkaar zijn op gevolgd.

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 2