Eerst© Brandvenster Onze Iepersche Missionarissen Het is dan ook een gelukkig initiatief van den E. H. Principaal dien dag van de inwijding der nieuwe ge bouwen te maken tot een eersten Oud-Leer lingendag, waarop ons Oud-College met nieuwe gebouwentooi, als een milde Alma Mater, zijn oud-lee raars en oud-studenten uitnoodigt om in dit feest, op Zondag 27 Augustus, mede te vieren. Ziehier het programma 101/2 u., H. Mis in de kapel van het College. 11 u., inwijding der nieuwe gebouwen. 11 1/2 u., vergadering in de feestzaal. 12 Vl u., gezamenlijk noenmaal. Daarna, gezellig samenzijn. Mocht het blij wederzien van talrijke klas- en mede makkers de vriendschapsbanden tusschen oud-studenten van 't College nog inniger maken en doen verlangen naar vele volgende oud-leerlingendagen. In de kapel van' O. L. Vrouw van Tuyne. Over weinige dagen werd, in de kapel van O.L.Vr. •van Tuyne, het eerste brandvenster geplaatst. Het werd aan de kerk geschonken door de familie en de vrienden van Ingenieur Coomans zaliger, tot een blijvend aandenken aan 't grootsche werk van zijn leven, den heropbouw van St-Maartenskerk. Dit brandvenster zal, met het volgende dat bin nen kort zal geplaatst worden heel de geschiedenis van den Tuindag uitbeelden in tien tafereelen, voorge steld in tien medaillons. Den uitleg geven wij ire een volgend Nr van de Tuinklokke. Indien onze middelen zulks toelaten, of nog beter, indien edelmoedige zielen gevonden worden om de drie andere lancetten dier kapel met glasramen te vul len, zullen die vensters de vijf blijde, de vijf droe vige en de vijf glorieuse mysteriën weergeven. Mochten wij tot dien uitslag komen, dan zouden altaar en glasramen te zamen een ongeëvenaard kader scheppen voor leper's glorieuse Patrones. Wat nu het brandvenster betreft, hoeft men, om de stralende schoonheid ervan te genieten, zich te plaatsen bij de Communiebank van het hoogaltaar ofwel zich te plaatsen recht ervoor, wanneer het door dd zon beschenen wordt. In duister weer komt het wat don ker voor, omdat juist er achter zich een contre-fort bevindt. Gezien in gunstige omstandigheden, tintelen de taferee len van leven, en komen wonderschoon uit op den achter grond, waar rood en blauw zich mengen tot e e 11, zacht purper, 't Is, zooals iemand zich uitdrukte, als een raam van fluweel. Dit heerlijk gewrocht is waardig van de oude faam van den Heer Gustaaf Ladon, uit Gent, en ook van het aandenken dat het moet bewaren, van den Heer Jules Coomans, zonder wiens taaie wilskracht, de kathe draal nooit zou heropgebouwd zijn geweest. E. P. Jules Vang heluwe Missionaris van Scheut Al werd hij te Hand zame geboren den 16 Maart 1912 moet hij hier ver meld en gehuldigd worden, omdat va der en moeder, door iedereen geacht, te leper wonen Dik- kebuschsteenw., 180). Een broeder van hem is doctor in de godgeleerdheid en thans professor in de rhetorika aan St-Vincentiuscollege. Onze zendeling is in de Congregatie van Scheut ge treden den 14 September 1931, en werd priester ge wijd den 4 Augustus 1937. l"e Genua zal hij inschepen, op 29 Augustus, met bestemming voor het harde missieveld van China. Op 2 September a. s. vertrekt uit Antwerpen, een edelmoedige Iepersche Missiezuster, Mej. Gabrielle Santy in 't klooster Dame Marie-Martin Zij behoort tot een diep - christelijke en zeer geëerde familie Patersstraat, 16 en heeft zich jaren lang, als Regentes, verdienstel ij k gemaakt in het la ger onderwijs te Zil- ltbeke. Geboren te leper, den 2 Sept., 1911, is Jw. Santy in Nov., 1936 in 't klooster getreden der Kanunnikessen-Zen- delngen van den H. Augustinus, te Heverlee-Leuven. alwaar zij haar kloostergeloften uitsprak op 12 Mei 1939- Haar toekomstig Missiegebied ligt in de Phillipijnen (hoofdstad, Manilla). Vooraf echter gaat zij een paar jaren te New-York verblijven en studeeren. Moge Dame Marie-Martin, in haar offerleven ge steund worden door de genegenheid en gebeden van ons volk

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 3