Hen Eeremis In Indië en te leper. Sint Niklaas spelen Op 21 November aanstaande zal een onzer edelmoe dige stadsgenooten ver van huis en ver van land E. Pater Marcel Defoort, S. J. door Mgr. Sévrin, bisschop v. Ranchi, priester gewijd wor den in Kurseong, Indië. E. Pater Defoort werd geboren te Koekelare, den 23 Juli 1906 na voleinde hu maniora trad hij in het no viciaat der EE. PP. Jezu- ieien te Drongen, in 1926; na zijn noviciaat en zijn drie jaar philosophic, studeerde hij aan de Hoogeschool van Leuven een jaar tropicale geneeskunde, en gelijktijdig legde hij zijn examen af van eerste kandidatuur in opvoedkundeaan dezelfde Hoogeschool promoveerde hij tot doctor in de peda gogische wetenschappen, en vertrok in December 1933, naar de Missie van Indië. Hij werd er al spoedig met het schoolwezen belast. Hij deed daarna 2ijn theologische studiën in Kur seong, waar hij, als 't God belieft, 21 November aan staande tot priester gewijd wordt. Een Jezuiet die naar de Indiënmissie vertrekt, zegt voor immer vaarwel aan zijn land waar hij, tenzij bij groote uitzondering, nooit zal terugkeeren. De ouders van den nieuwen priester zullen dus niet de vreugde mogen smaken bij de wijding aan wezig te zijn, noch zijn eersten priesterzegen uit zijne hand te ontvangen, hij zelf zal 't genot niet hebben, dien zegen rechtstreeks te geven. Op Woensdag, 22 November, om iou., zal in Sint- Maartenskathedraal een plechtige dankmis opgedragen worden door E. P. Pauwels, S. J., oud missionaris onder deze Mis zal E. P. Declippele, S. J., dé geloovi- gen toespreken. Wij hopen dat vele Ieperlingen, veel parochianen, •deze H. Mis zullen willen bijwonen, om hun dankgebed met dit van den wijdeling en zijn ouders en broers en zusters te vereenigen, en Gods zegen over zijn missie werk af te smeeken. De opbrengst van schaal en offerande komt den missionaris ten goede. Dient nog aangestipt, dat, op een tiental dagreizen van Kurseong, de zuster van den zendeling, Zr Mar- cellita, Congregatie der Zusters van Liefde van Gent in de missie werkzaam is te Amritsar, Punjab, Indië. Zijn broeder, E. Pater Germain Defoort, S. J. is in de Missie van Tananarive, Madagascar, waar hij zich voorbereidt tot den dienst der melaatschen. God zegene den wijdeling, en late zijn werk rijke vruchten opbrengen Aan zijn achtbare ouders, dh. Schoolopziener en Mw. H. Defoort-Desimpel, (Deken Delaerestraatbiedt de T u i njc 1 o k k e haar beste gelukwenschen aan. Al lang is 't geleden 1 Eeuwen I Maar dien nacht 1 en veel nachten 1 waren ze zoo triestig slapen gegaan, de drie jonge meisjes, in hun kamerke vol armoe Droomden ze?... Blije droomen waren 't dan zeker niet want hun hart zat veel te veel vol kommer en miserie I Blijven duren kon 't niet een einde moest daar aan komen En, terwijl ze sliepen, smeet, in den donkeren nacht, een hand iets door 't venterke dat open stond En 'twas... een heele beurs geld 1 En 's anderdaags, en den dag naderhand, smeet die zelfde onbekende hand, in den donker, keer op keer zóó,n beurs door dat venster 1 Weg nu, alle ellende en verdriet en kommer Denkt met welk een zingend hart die drie welstellende meisjes nu 't leven konden instappen Wie had dat geluk getooverd Dat wist O. L. Heer, die alles ingaf en buiten Hem wist het niemand dan de daderzelf en dat was een vrome jonge man van Patara, die later bisschop Sint-N iklaas werd Nu, die gewoonte heeft hij behouden zoo, in 't holle van den nacht, zonder dat iemand 't ziet, geluk kigen en heel gelukkigen 1 te gaan maken 1 Vraag het maar aan al wat kind is 1 Kijk, daar zouden wij ook ons geliefkoosde be zigheid moeten van maken van Sint Niklaas te spe lenEn dat niet enkel één dag, zoo rond 6 December, maar ook alle dagen, en ons leven lang I Zóó rondloopen, tusschen de menschen, met beur zen vol gouden die smijten hier en daar, zonder dat iemand weet vanwaar 't komt Ja, veel gelukkigen maken, en dat allemaal, zonder dat ze ook maar kunnen gissen vanwaar 't hun zou kunnen komen Een handzijn, in 't holle van den nacht, die «goud» smijt en iederen keer zoo goed gemikt, dat 't terecht komt in een kamerke waar echt veel nood woont 1 Hoe is dat mogelijk Ook voor u die over weinig of geen geld noch goud beschikt Ge kunt toch bidden, bidden op alle manieren, voor eiken nood die gij kent 1 Bidden zoo écht, en uit heel uw hart, dat het den hemel geweld aandoet, en ge O.-L.-Heer om zeggens dwingt om van zijn beste rijkdommenin uw hand te leggen, die gij dan moogt gaan smijtenwaar geen ander redding meer is dan die 1 En dht allemaal maar gekend tusschen O.-L.-Heer en u of eenige getrouwe zielen die de kracht van üw gebed helpen vergrooten 1 Hoe heerlijk 1 Rondloopen tusschen onze broeders en zusters en, met ons vurig-liefdevol gebed Sint Niklaas spelen1

Tuinklokke (1930-1940) | 1939 | | pagina 3