LIT DE STREEK NIEUWS Vernissen en lakken H. Degrave Teruggave op Uw Kolen bij de Firma II. SLABBINCK Iets over Westkerkedtohem i Middelkerke Plaats te begeven te Oostende Schoonheid Snaaskerke Ettel gem Eernegem Den Haan Toelatings- examen Oostende Vlissegem De Handelsdrukkerij Ha) Koninklijk Atheneum W5, Torhout steenweg, 105 Oostende Tel. 714.34 firma THOMAS KYNDT-NEYTS p.v.b.a. West-Vlaamse o n Zandvoorde 1 aanvaardt alle drukwerk Werkhuis Honoré Borgersstraat, 31 Nieuwpoort steenweg, 90 Tel. 725.20 OOSTENDE Tel. 726.62 O VERLOREN EN TERUG GEVONDEN O IT Een mooie Ardennese schouw zoals deze te Luik in het Museum van het Waalse Leven is samengesteld politieke en WO- 1949 R.M. De Studieprefect van 19 tot van lood- Bureel en j i hem bij dhr. bracht die hem met zijn naar de ouders voerde. Birmanes» mour. grote voor Telef. prijs van ming. van Ro de on- te Er CINEMA’S RETHORIKA 22 Aug. DUIVENSPORT Lokaal «Elk zijn recht» Breteuil, oude duiven Van Hee M., Den Haan Gigli Perreau, is de in Ameri ka zeer bekende Franse 8-jari- ge filmspeelster, die pas enke le tijd geleden voor het eerst in Frankrijk kwam. Het fabrikeren van sen en lakken steunt DUIVENSPORT Breteuil van Zondag 7 Au gustus bij J. Rotsaert. 162 dui ven. 1) Mommerency G. 2) Pan- necoucke E. 3) Vanhixe A. 4) Rotsaert J. 5) Lycke Gbrs’ 6) Desmedt T. 7) en 8) De- fraye J. 9) Vandermaes A. 10) Coene H., Zevecote. Arras van Zondag 7 Augus- tus bij Tyberghien Alf. j 1) Vandecasteele L., Snaas kerke 2) Deschuyter O. 3) Vandecasteele L., Snaaskerke 4) Huyghe A.» Snaaskerke 5) (>,.,-.4 Goethals Ch., Snaaskerke 6) BOTSING Zondag omstreeks 10 u. deed zich in de Jos. Casselaan aan het Hotel Exelsior een botsing voor tussen een tramrijtuig ko mende van Oostende en een personenwagen. Gelukkig werd niemand gekwetst alhoewel de stoffelijke schade van de auto aanzienlijk is en het verkeer een klein uur diende stilgelegd te worden. BURGERLIJKE STAND Geb. Daniel Sen? v. Mauri ce en Rachel Suzanne Yvette Dekeyzer v. Cyriel en Yvonne Pitteman Lutgiarde Lammer- tyn v. Camiel en Rosa Neyens. Huw. André Vanhee met Rachel Muylle Valere Le- naerts; met Raphaelle De Ceu- leneer. In de film «Are de Triomphe», naar het boek Maria- Erich Remarque, zijn Charles Boyer en Ingrid Bergman part ners Vandecasteele L., Snaaskerke; 7) Tanghe V., Snaaskerke 8) Reynaert Edm., Snaaskerke 9) Deschuyter O. 10) De- grande A., Snaaskerke. NIEUWELINGEN B.W.B. Niettegenstaande het wan kelbaar weder verschenen Ker- mis-Donderdag 56 renners aan de start. De talrijke premies waren oorzaak dat er vanaf de eerste ronde bitsige strijd ge leverd werd. Cyriel Rosseel was hierbij de grote uitblinker want de helft der premies stak hij op zak. Na heel wat ont snappingen was het tenslotte een peleton van 11 renners die voor een spannende eindspurt zoiigde en waarbij Decuypere zijn zoveelste zege in de wacht sleepte. Uitslag 1) Decuypere Roger (Eernegem) 2) De- scheemacker 3) Joseph Rog.; 4) Verplaetse 5) Demunster; 6) Rosseel Cyr. 7) Demeyer; 8) Carton 9) Ghyllebert 10) Van Rompay 11) Lowie 12) Deketelaere 14) Van Massen- hove1 15) Tuytens. voor de aanvaard Op ver en WERKLOZENSTATISTIEK Der vorige week Volledig 125 mannen, 9 vrouwen. Ge deeltelijk 4 mannen, geen vrou wen. BRADERIJ Zaterdag, Zondag en Maan dag a.s. wordt het de grote dag voor de P. De Smet de Nayer- Kerk- en Slijpestraat, Oostend- se en Nieuwpoortse stwg. Im mers een grote braderij heeft er alsdan plaats waarbij de in richters alles tot in de punt jes hebben verzorgd. Mocht het zonnetje nu maar van de par tij wezen, dan zou het een overgrote volkstoeloop worden en de handelaars en nering- doeners zouden zich de handen mogen wrijven. BURGERLIJKE STAND Juli Geb. Rita Dobbelaere Maurits en Maria Galle land Vanhooren v. Lodewijk en Rosette Van Poucke Lucien Ramon v. Maurits en Yvonne V anr y ckegh em Sterfgev. Leo Vanhessche, wed. Elisabeth Crabeels. Huw. iafk.: André Knockaert Roskem met Brigitte Vivey, Bekegem. VERKEERSONGEVAL Ten einde een botsing te ver mijden met een bilcar, langs de koninklijke baan, moest de autobestuurdster Dozo M., uit Verviers, plots bruks zwenken, waardoor haar wagen kantel de. De inzittenden liepen lichte verwondingen op. en de a’. to ■werd beschadigd. De bilcar be stuurd door H. Vervliet, uit Antwerpen, kwam er in een gracht met de schrik van af. pers aan de onze kust- oliezuur lood- of wordt onder matig in lijnolie opgelost, gebruikt men een VOETBALNIEUWS De knappe voorzitter Samaey van S.K. De Haan, zal toeko mende Zondag zijn moedige haantjes, als eerste oefenwed strijd in lijn zetten tegen de niet te versmaden S.K. Wen- duine. Onze haantjes die met enkele nieuwe elementen op treden en dit op hun nieuw veld, aan de Wegwijzer, zullen aan hunne bezoekers heel ze ker een lastige kant hebben, temeer dat de Wenduinenaren thans over een flink gedrilde ploeg beschikken. Een gelijk spel is dan ook onze pronos- tiek. GROTE PRIJSKAMP VOOR STAMBOEKVEE Op Woensdag 7 September wordt op de weide van de kin- ders Houben in het dorp een grote prijskamp voor stam- i boekvee gehouden begunstigd met 20.000 fr. prijzen. CINE ASTRID Van Zaterdag 20 tot Maan dag 22 Oogst, om 20,30 u.: Bud Abbott en Lou Castello, in «De twee snullen vliegeniers». Van Dinsdag 23 tot Donder dag 25 Oogst, om 20.30 u. Maureen O’Hara: en Charles Langhton, in «Mijn Land». Daarbij de laatste actuali teiten en tekenfilm. Kind. toeg. BURGERLIJKE STAND Sterfgev. Dekien Clément, 25 j., v. Henri en Snelders Ma ria Deweerdt Jeanne, 61 jaar, echtg. Houppertz Julien. Geb. Devriendt Albert van Marcel en Haélewijn Clara Vangraefschepe Raphael v. Maurits en Tatyn Godelieve. Afk. Servaes Edouard, bed. Gent en Verheyden Marlette, z.b. Hosten Georges, auto-ge- leider en Rollier Marie-Louise, z.b. Gheeraert August, werk man en Buysse Yolande, z.b., Westende. ZEER GESLAAGDE HONDENDEMONSTRATIE De knappe plaatselijke hon denclub «De Zeehond», heeft zoals verleden jaar. eraan ge houden een prachtige demon stratie in te richten op de Marktplaats, voor afgerichte politie- en verdedigingshonden (V.A.V.). De beste honden der clubs «Mijn Vertrouwen», van de Opex en «Getrouwe Waak hond», uit Steene, namen deel aan deze welgeslaagde feest avond, Evenals de «Speurhond» uit Klemskerke, welke twee prachtige «Groendaelexempla- ren», voorstelden. Niettegenstaande het slecht weder, was de belangstelling buitengewoon groot. Ruim een duizendtal toeschouwers waren geti ige van het puik werk van i Rony, aan Lust Joseph, Tarzan I van ’t Hofstedeke, aan Veldhof I René, Hasard aan Costenoble Alois, alle 3 van de club «Mijn «Kindermeid» met Vertrouwen», Opex, en Valseur je, een druppeltje en een glaas je bier. De oudste van zijn kinderen is 76 jaar en de jongste 60 jaar. Deze verdienstelijke eeujwe- ling, die een noeste werker is geweest, is nooit ziek geweest. Zijn gestel is nu nog ijzer sterk; sinds enkele weken heeft hij een ongemak aan een zij ner handen, doch ook dit hoopt hij te overwinnen. Hoe wel wat hardhorig heeft hij nog een kloeke stem en beeft niet het minst. Hij heeft zijn gezin opge bracht in de tijd van de lange werkuren én de lage lonen en zonder bescherming van socia le wetten, en toch klaagt Pet- te Vanborm nooit dat hij het lastig gehad heeft. Hij is zeker de verpersoonlijking van het taai- en kloek Vlaams ras. Door zijn talrijke familie wordt hij werkelijk vertroeteld en door de ganse bevolking ten zeerste gewaardeerd. Naar men ons meedeelde be zit Van Borm niet het minste ereteken, het ware zeker ge wenst dat deze ouderling, die zich in de samenleving, zo ver dienstelijk heeft gemaakt, ten blijke van waardering een ere teken zou toegekend worden. Dit zou stellig gunstig ont haald worden, zowel door de ganse bevolking als door zijn talrijke familie. Algemene ondernemingen van VERWARMINGS GEZONDHEIDSINSTELLINGE LENGEN Speciaal ingerieht voor het plaatsen van MAZOUTBRAN- DERS OP CENTRALE VERWARMING private en industriële inrichtingen Tel. 718.98 - H.R. 2409 - Rogierlaan, 67 OOSTENDE FEESTELIJKHEDEN Zondag 21 Oogst, om 11 u., groot wandelconcert en om 20 uur, op de Marktplaats, prach tig kunstconcert door de mu ziekmaatschappij «De Vrije Kunstvrienden» uit Izegem. c) Naar keuze practische kennis van het vak of theore tische kennis. Tussen die twee keuzevakken moet door de can- didaten worden gekozen vóór de dag gesteld voor het afne men van het examen. De datum waarop het verge lijkend examen zal worden af genomen zal bijtijds ter ken nis gebracht worden van de candidaten. De benoemingen worden ge daan onder voorbehoud van een proeftijd van zes maan den. Dit is echter niet van toe passing voor de tijdelijke werk lieden in stadsdienst sedert minstens één jaar en die alge hele voldoening hebben ge schonken. Alle aanvragen, vergezeld van de nodige bewijsstukken moeten toegezonden worden aan het College van Burge meester en Schepenen vóór 5 September 1949. FEESTELIJKHEDEN Zondag is de Kon. Harmonie «De Eendracht» uit Wevelgem uvllikcv Ue gkLtst. Tc Tl \x. ka w wandelconcert en te 16 u. een groot kunstconcert in de ten nis. Het wordt gewis iets uit de bovenste Iade want er inag niet uit het oog verloren worden dat bovengenoemde vereniging meer dan 100 uitvoerders telt. Dinsdag te 10 u. worden op het strand de grote zandforten- wedstrijd ingericht door het dagblad «Le Soir». Aan het tennisplein heeft Donderdag te 15 u. een wedstrijd plaats in papieren klederen. DUIVENSPORT Uitslag Kampioenschap met jonge duiven, in de maat schappij «De Verenigde Vrien den» bij Frans T’Jonck. 1) Huyghe Ach. 2) Caura Fl. 3) Melis V. 4) Vanbelle O. 5) Ciappelier C. 6) Tan ghe V. 7) Vandecasteele Ls 8) Boens R. 9) Goethals Ch.; 10) Degrande A. 11) Dreser Em. 12) Vandermaes O. 13) Goes M. 14) Willem M. 15) Vincke C. 16) Castelein H. BURGERLIJKE STAND Geb. Magda Saelens v. Hen ri en Julia, Vuylsteke Eric Kerckhove v. André en Simon- ne Deleye Ronny Schoutteet v. Victor en Agnes Deschacht; Magdalena Verbeke v. Daniel en Gabrielle Janssens. Sterfgev. Julie Devisch, 68 j., echtg. Karei Aneca; August I Vanmullem, 22 j. v. Georges en Felecie Denys. Robert Young, O’Hara en Clif ton Webb. Van 23 tot 25 Aug. «Slach ting te Furnace Creek» met Victor Mature, Coleen Gray en Glenn Langan. PALACE: van 19 tot 21 Aug. «L’Evadé du Bague» klucht met Gino Cervi. Van 22 tot 25 Aug. «La Ci- té Perdue» gevolgd door «Nuits met Dorothy La- EEN MOOIE UITGAVE Onder de auspeciën van de provinciale Westvlaamse ver eniging voor toerisme, kwam bij Dessart te Brussel en De Reyghere te Brugge een prach tige foto-album van de dat totaal gewijd is schoonheden van provincie. De Nederlandse inleiding is van Jan Schepens. Na Jan Schepens hoogge stemde bijdrage, schetst Char les d’Ydewalle de kunstgeschie denis van zijn provincie in sierlijk Frans en geeft dh. W. F. Mainland an Impression of Westfl anders. Feitelijk is dat drietal inlei dingen overbodig. Het over vloedige fotomateriaal zal de toerist veel welsprekender over tuigen het Brugse belfort bij valavond, de oude huizen spie gelend in de reien, de oude bruggen die Vlaanderens ge schiedenis van de ene naar de andere straat fluisteren, de doeken van Memlinc en Van Eyck Damme en het bloeiende Zwin vol purper heidekruid, de brede witgekalkte hoeven, de populieren langs de eindeloos (vervolg voorgaande kolom) afgeleverd vaccinatiebewijs of het gezondheidsboekje. De zeer bijzondere aandacht van de ouders wordt gevestigd op het feit dat de wet van 14- 8-1947 bepaalt dat alle middel bare studiën van de hogere graad voortaan zes jaren moe ten omvatten om recht te ge ven op homologatie (geldig eindgetuigschrift). Hierdoor wordt de regeling die vroeger reeds bestond voor de Oude Humaniora en de Handelshu- maniora uitgebreid tot de We tenschappelijke afdeling. Leerlingen die van de 4de graad komen kunnen dus niet meer naar de 5de overgaan, in dien ze een gehomologeerd ge tuigschrift wensen te bekomen, hiertoe dient de leerling zijn studiën in de zesde klasse van een middelbare onderwijsin stelling aan te vangen. De inschrijvingen Kostschool worden van 20 Augustus af. zoek worden inlichtingen r prospectus graag verstrekt. De vrouw van Richard Goet hals, werkman in de Union Chimique Zandvoorde en nende Zerkegem, was dees week met haa,j| vijf kinderen naar Oostende gegaan opdat de klei nen zich ook een dag op het zeestrand zouden kunnen ver maken. Zeker ogenblik was de kleine Marcel, 6 jaar oud, bar- voets verdwenen. Hij was de Westkant der stad ingetreden, had van Petit Paris zonder iemand aan te spreken de Tor- houtse steenweg gevolgd tot aan de Kalsijdebrug in Snaas kerke. Bij toeval kwam daar een inwoner uit Snaaskerke- dorp die de knaap aansprak en bij dhr. Burgemeester auto de l’Opéra, aan Decoutere A., «Getrouwe waakhond», Steene. Bloes Jerome, «Getrouwe Waakhond» Steene, met zijn prachtige Mechelse schaper «Van Silverstar», mocht een ongekende ovatie in ontvangst nemen, wanneer hij het volle dig programma op onberispe lijke wijze en zonder enkele fout wist af te werken. Wat in ’t bijzonder de aan wezigen in verrukking bracht, was het onverschrokken en ge vaarlijk werk, welke de Kam pioen van België «Rella de Ia Fraternité», onder leiding van bekwame meester Em. Faict, (De Zeehond) uitvoerde. Deze hond sprong verschillende ma- len door een brandende haag en voerde aanvallen uit op 1 een aanvalsman die zich ver- dedigde met een brandende fakkel. Het bewaken van het voorwerp (verdedigen van een kind), viel bijzonder in de 1 smaak. Als laatste nummer voerde deze prachtige en beste bouvier van België, op zeer puike wijze een onderbroken aanval op een burger, die met blote armen zijn aanvaller stond af te wachten. De talrij ke aanwezigen volgden met spanning en met beklemd hart I deze laatste en zeer gewaagde proef, en toen dhr. Faict, op amper één meter afstand van de burger, zijn hond bevel gaf de aanval te staken, zagen al len met opluchting de hond zijn prooi ontwijken. Dit kra nig stukje werd ook langdurig toegejuicht. Deze welingerichte en ge slaagde demonstratievoorstel- ling, welke bijzonder in de smaak viel van de honderden vreemdelingen, strekt tot ere van de plaatselijke hondenclub «De Zeehond». VERNISSEN Lijnolie met lood of man- gaan of met lucht bereid en I dus rap drogende heet «ver- nis». Tegenwoordig gebruikt men weinig loodvernis. Men be kwam het door bijvoegen van 3 t.h. loodoxyde of loodwit met een hitte van 35°. Loodvernis is donker van kleur. De algemeen aangewende manier is nu een harszuur lood of mangaan ofwel lijn mangaan verhitten Zeer veel oplossing van de lood of mangaanzou- ten in terpentijnolie. Deze vernissen dienen tot het vervaardigen van olieverf door het bijvoegen van kleur stoffen. Vernissen verkregen door in blazen van lucht worden even eens dik. Voor boek- en steen druk gaat men uit van zeer verdikte lijnolie waar men roet aan toevoegt voor zwarte kleuren, of chroomgeel, oker, enz... voor kleurendruk. Bij gewone drukinkt voegt men kolophonium, zepen en I harsoliën toe. LAKKEN Wij onderscheiden a) ver- nislakken en b) vluchtige lak ken. a) Vernislakken Dat zijn oplossing van har sen in vernis en terpentijn. Als'., beste hars gebruikt men kopal en soms barnsteen. Kopaalhars wordt gemakke lijker oplosbaar na het smel ten waardoor waarschijnlijk depolymerisatie plaats grijpt. b) Vluchtige lakken Dit zijn oplossingen van har sen in vluchtige oplosmiddelen zoals terpentijnolie, spiritus, enz... Als spirituslakken heeft men die met schellak voor meube len. Caoutchouc in benzine lak voor landkaarten. Sapoulak celluloid, amyl- lumacetaat, acetone, spiritus, en zoveel andere. Het hoofd bestanddeel van «linoleum» is linoxyn. Linoxyn wordt ver smolten met kolophonium en gekneed met korkafval en mi nerale kleurstoffen. Men brengt de massa pulverig op sterk ju- teweefsel en perst met warme walsen. Alle toestellen voor Ma- zoutinstallatie en auto matisch stoken, vindt u bij de Firma M. VAN- BESIEN ta Den. Haan. 200. Bijzondere voor Installateurs Centrale Verwar- rechte kanalen, de naakte mi litaire begraafplaatsen, de Noordzee met haar vrolijke badsteden en gouden deemste ring... Honderden beelden die ons met ontroering en liefde ver vullen en die de buitenlander bewondert en alom gaat prij zen. DE TRAVESTIESTOET Begunstigd door een uitgele zen weertje mocht de traves- tiestoet die Zondag plaats had in een enorme bijval genieten. Talrijke afzonderlijke deelne mers stapten in de optocht. Daar de gekende maatschap pijen «De Gilles der Zee» Oost ende, «De Klakkertjes», Heist, «De Aloi’lde Sicambers», Roese- lare, en «De Matrozen», Bree- dene, hun medewerking ver leenden, werd het succes aldus danig volledig. Na de stoet voerden genoemde verenigin gen, nog allerhande volksdan sen uit die ten zeerste in de smaak vielen van de talrijke badgasten. De travestiestoet van 14 Augustus was gewis een feestelijkheid uit de bovenste lade.. vernis bijzon derlijk op het princiep der dro gende oliën. Onder deze laat ste benaming verstaan wij zulkaardige plantenoliën welkt blootgesteld aan de lucht, spoedig onder opname van zuurstof tot hars opdrogen. De bijzonderste dezer oliën voor het geval dat ons nu be zighoudt, is «lijnolie», die men door persen uit vlaszaad ver krijgt. Lijnolie bevat veel slijmerige stoffen en kleurt zich donker. Zij wordt gereinigd door toe voeging van klaarmiddelen als loodsulfaat, keukenzout af al kaliën. Als samenstelling kan men opgeven 10 t.h. vaste glyce- riden, welke bestaan nevens de vluchtige oliezuren en de nog minder verzadigde linol-, lino- leen- en isolinoleenzuren. Zij bevat ook 0,5 a 1 t.h. onver- zeepbare stoffen. Benevens lijnolie moeten wij nog onder de drogende oliën noemen katoenolie, en onder de langzame drogende nootolie (walnoot), sojaboh- nenolie, zonnebloemolie. Zo men lijnolie in niet te dikke lagen aan de lucht bloot stelt duurt het weinig dagen eer zij verharst is. De onver- aadigde zuren worden geoxy- deerd, en grijpt polymerisatie plaats. Dit verdrogingsproces zoals wij het voorstellen wordt be spoedigd in grote mate door lood- of mangaanzouten wel ke zuurstof concentreren om dan af te zetten op de olie. Het vast produkt draagt de naam van linoxyn. EEN 102-JARIGE Op Vrijdag 19 Augustus, heeft de oudste inwoner dezer gemeente, dh. Pieter Van Borm de leeftijd van 102 jaar be reikt. Men zal zich nog herin neren dat in 1947 het eeuw feest met luister werd gevierd. Pieter Van Borm, algemeen bekend onder de naam van «Pette Vanborm» werd geboren te Leffinge. Op 10-jarige leef tijd was hij reeds werkzaam op de steenbakkerijen. Zijn leven lang heeft hij zwaar werk ver richt. Op 76-jarige leeftijd was hij nog stoker in een inrichting te Snaaskerke waar hij 60 jaar heeft gewond zijn werk als stoker is voor hem het lichtste geweest. Hij is 64 jaar gehuwd ge weest, en woont sinds het over lijden van zijn echtgenote in 1932, in de Mosselstraat bij zijn schoonzoon dh. Richard Deghoote. Het gezin Van Borm heeft 10 kinderen gehad waarvan er nog 9 in leven zijn. Daarenbo ven heeft hij een reeks klein kinderen en achterkleinkinde ren tot in het vijfde geslacht. Hij houdt nog van een pijp- CINEMA CONCORDIA Zaterdag, Maandag te 8 u., Zondag te 2,30, 5 en te 7,30 u.: «Jody en het Hertejong» Een zeer aandoénlijke kleur film met Gregorie Peck, Jane Wyman en Claude Jarman jr. Nogmaals een mooie film waar over men spreken zal. Woens-, Donderdag te 8 u. «Een flinke Vrouw» Een welgeslaagde film met Loretta Young, Robert Preston en Edward Arnold. Daarbij als tweede film «Maanlicht over Cactusen» Een geestige komedie met Leo Carrillo en Elyse Knox. Toekomende week «AMBER» Een betrekking van handlan ger bij de Vissershaven is te begeven. Voorwaarden 1. Belgische nationaliteit be zitten. 2. Burgerlijke rechten genieten. 3. Getuigschrift van goed ge drag, zeden en bukgertrouw. 4. voldaan hebben aan de voorschriften van de militie- wet. 5. Niet aangetast zijn door enige ziekte of gebrek welke hen ongeschikt zou maken om het gepostuleerde ambt waar te nemen. 6. Minstens 21 en maximum 30 jaar oud zijn. Voor de rechthebbenden op voorkeur (invaliden, weerstanders, gede porteerden, enz...) wordt de ouderdomsgrens gebracht op 35 jaar. Voor de tijdelijke personeels leden in dienst van de stad Oostende is de maximum-ou- derdomsgrens terug te brengen tot de datum hunner indienst treding bij het stadsbestuur. 7. Gedurende ten minste één jaar als werkman bij een ge meentebestuur werkzaam zijn geweest. 8. In de bevolkingsboeken te Oostende ingeschreven zijn op 1 Mei 1949. De voorwaarden gesteld ne vens punten 7 en 8 zijn niet van toepassing voor diegenen die aanspraken op voorkeur recht kunnen laten gelden.. De naderhand benoemde kan didaten jzullen echter ambts halve als ontslagnemers wor den aangezien zo zij ten laat ste van af de vierde maand na hun aanstelling ingevolge on derhavige oproep het grondge bied der stad Oostende niet bewonen. Er zal een vergelijkend exa men van de candidaten worden afgenomeij gaande over het volgend Standajardprogramma: a) Dictée. b) Rekenkunde (4 hoofdbe werkingen) het Koninklijk Atheneum te Oost ende, heeft de eer te laten we ten dat de toelatingsexamens voor de 4e Voorbereidende, de 6e Moderne en de 6e Latijnse klassen, zullen afgenomen wor den op Donderdag 1 en Vrijdag 2 September te 8 u. De inschrijving van de nieu we leerlingen zal plaats heb ben op het Secretariaat, 31 St. Petersburgstraat, Oostende, op Maandag 29 en Dinsdag 30 Au gust; van 8 tot 12 en van 14 tot 16 u. Het gezinshoofd of de voogd wordt verzocht aanwezig! zijn bij de inschrijving, moet voorgelegd worden 1. [ het trouwboekje van ouders of een uittreksel op gezegeld papier uit de geboor teakte van de leerling. 2. een getuigschrift vanwege het hoofd der laatst bezochte instelling. 3. zo mogelijk een onlangs 1) 2) Devos Gebrs 3) idem 4) La- sat C. 5) Dusoir G. 6) Van Hee M. 7) Dusoir C. 8) Van I Hollebeke Alf. 9) Dusoir C. l| 10) idem. Jonge duiven 1) Van Hee M. 2) Dauw C. 3) Van Hee M. 4) Pockele R. 5) Dusoir C. 6) Dauw C. 7) Devos Gebrs 8) Pockele R. 9) De vos Gebrs 10) Sandele R. Toekomende Zondag, prijsvlucht uit Breteuil, jonge en oude duiven afzon derlijk. Inkorving bij J. Rot saert, Zaterdag van 12 tot 15 u.

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 6