Het Internationaal IIe Internationaal Congres Geneeskunde Festival Een Oud-VIaams Visser ter ere Van de hak de lak op Een g©ei punt Minister Deveze schouwt onze Marinesoldaten De Bolle weer aan uit binnen- en buitenland kwamen te Oostende te Oostende sanrn Op luisterlijke wijze besloten II. Deur ave te Oostende De Zeemacht aan de eer A Het Koninklijk Chalet 3 Talrijke geleerden 7 rollen WEEKBLAD PRIJS TWEE FRANK VIJFDE JAARGANG Nr 36 ZONDAG 4 SEPTEMBER 1949 L'J O en wetenschap te de de die beweringen gen om (vervolg op bladz. 4) «3ème (Vervolg op bladz. 3) H.D. HENRI DEGRAVE. Dh. De Vlieger die met de inrichting van het Festival dient gelukgewenst in gezelschap van de heer Minister en Mevrouw Van Glabbeke en Mevrouw De Vlieger (Foto Michaël) nam geen nu In de hittegolf stalen die- Wij zijn overtuigd dat in dien het Land rustig aan koopkracht weddetrekkenden, evenredige vertegen- het nationale zal ten Doe deel gaf zijn mofoonplaten gemaakt heeft voor een Britse firma, waar de aanbidder werkzaam is als mu- ziekbestuurder. Ras Monoloeloe, de Ethio pische vorst, die welbekend is op de Engelse renbanen, water hij «tuyaux» verkoopt was te 7..-. (J Deze hoofdzakelijk voordele van tweede van te j Bij de politie van Detroit werd Edward F. Borchardt al gemeen beschouwd als specia list in het terugvinden van ge stolen auto’s. Hij werd verle- De Vrijheidsech Telefoon 725.20 KtrthOT VERANTWOORDELIJKE UITGEVER H. DEGRAVE Nieuwpoort steenweg, 90 Posteheckrekening 42.38.93 Telefoon 725. De Engelse filmspeelster. Merle Oberon, was Woensdag getuige van de dood van haar verloofde graaf Giorgio Cini wiens vliegtuig is te pletter ge stort op het vliegveld te Can nes kort nadat het gestart was. Het zal nu echter blijken dat de verlaging der belastin gen toch geen mythe, geen be wering zonder grond is. Maar wel iets dat mogelijk is en ver- regering geen deel meer uitma- wezenlijkbaar en Een verbl’ üfend gooche laar heeft het gekund goud te veranderen in aluminium. Dit werd met verbazing vastgesteld in een bijhuis van de Bank van Lyon, die een postpaket ont ving, dat 15 staven goud moest bevatten. Het kistje is onder weg heel eenvoudig opengebro ken en uitgeschud geweest. De directeur van de bank vond er 15 blokjes aluminium in. Het lijkt er wel naar dat de durvers die vorig jaar van wal zijn gestoken met de inrichting van internationale geneeskun dige congressen in het kader van het Thermaal Instituut te Oostende, volledig in hun streven zullen slagen en bereiken dat die congressen een traditie verwerven die de faam van DE ACADEMISCHE ZITTING De genodigden die op ere- wijn onthaald werden, teken den dan het Gulden Boek voor aleer naar het Thermaal Insti tuut te gaan, waar de Acade mische zitting zou plaats grij pen en waar nog enkele per sonaliteiten zich bij voornoem de voegden nl. de provincie gouverneur ridder Van Outry- ve d’Ydewalle en rector Beau- guiet van de Brusselse Univer- siteit. Donderdag 11. kwam Minis ter Van Glabbeke op bezoek met de heer Lefebure, secreta- ris-generaai in het Ministerie van Financiën. Zij werden ont vangen door burgemeester Ser- ruys die hen naar het konink lijk chalet leidde. Ter plaatse werd overgegaan tot een nauw keurig onderzoek met het oog op een oplossing Voor dit ge bouw dat niet langer in de hui dige toestand mag blijven. EEN VERLAGING VAN BELASTINGEN TEN VOORDELE VAN ALLE LOONTREKKEN DEN VOOR HET LAATSTE KWARTAAL VAN 1949 VOOR GESTELD sociaürten ver- dat De h. Devèze, minister van Landsverdediging, bracht Za terdag een bezoek aan de Bel gische Zeemacht te Oostende. In afwachting van de komst van de minister stelden de troepen zich op nabij het kur- saalgebouw op de zeedijk, ter- van de Gezondheidsdienst heb- le» in i ben dit toegeschreven aan de hington. verbeterde geneeskundige ver zorging en aan het feit, dat bijna iedereen sedert 1940 werk heeft gehad. inderdaad, door hun groot aantal, het grootste gezamen lijk bedrag aan belastingen op. De nieuwe Minister van Fi nanciën, het liberale kamerlid dh. Liebaert, had tijdens het kuur. Bij voorbaat rekenen zij debat over de regeringsverkla- er op dat zij versterkt uit de 1-- oppositie zullen komen, echter te betwijfelen valt. sen Ondertekend door de partij, aan zou vakbond, mutualiteiten en coó- men, I peratieve maakten de socialis ten een i-- - - veel uitroepingstekens en waar in de nieuwe regering er een van sociale reactie betiteld wordt «die haar naam i. durft zeggen» en wier uitge sproken intentie is de belastin- Vooraf had een ontvangst Congressisten, meester Serruys, omringd van de hh. schepenen Vioome, Van den Driessche en De Kinder. kort zijn dat we ons nog niet kunnen uitrusten hebben om onze chronische zieken te ver zorgen en dat wij fel ten ach ter staan in de herscholing van onze invaliden, acht ik mij ge rechtigd te besluiten .dat er nog grote krachtinspanningen dienen gedaan. Zij zijn niet ontmoedigend, wel integendeel; en ik stel met genoegen vast dat mijn voorgangers er allen hWn grootste aandacht aan besteed hebben. Doch het sa nitair verweer kost veel en de financiële mogelijkheden van een land, dat zijn begroting in evenwicht wil houden, zijn be perkt. Wij moeten bijgevolg De socialistische woorden schat is rijk genoeg aan dema- om aan rode sullen uit te liegen uat als vil minder belastingen moeten be- talen dit niet in hun voordeel is. De meeste van onze landge noten hebben echter gezond en weten dat het juist andersom is en dat ver- j van de belastings- stellig ten goede komt ten stadhuize plaats van de waar burge- om kunst dienen. Na het muziekfestival komt de wetenschap aan de beurt en na gewezen te hebben op de mogelijkheden welke het Ther maal Instituut biedt, bracht dh. b’.xrgemeester een passen de hulde aan zijn voorganger Dr Moreaux die de schepper is van dit Instituut. De heren schepen Van den Driessche en Vroome, Minister Van Glabbeke, burgemeester Serruys endr. Georges Duhamel tij dens de ontvangst van de congressisten ten st.ionuize. (Foto Luc) DE UITREIKING DER PRIJZEN dit kunstgedeelte werd tot de uitreiking Op het verhoog Van Glabbe- de gevangenis had doorge bracht, heeft rich op het poli tiebureau aangeboden en ver zocht opnieuw in zijn vroegere cel te worden opgenomen, om dat hij geen werk vond. Na overgegaan der prijzen, namen naast dh. ke, minister van Volksgezond heid en van het Gezin, dh. Ser ruys, burgemeester, de hh. Vroome, Van den Driessche en stel als ik zie dat de tuber culose en de kanker jaarlijks veel meer slachtoffers maken dan de moorddadigste bom bardementen van de oorlog, als ik weet dat de venerische ziekten die, vóór de oorlog om zo te zeggen op de tabellen van onze besmettelijke ziekten niet meer voorkwamen, bij ons op nieuw welig tieren, als ik het abnormale hoge cijfer van on ze kindersterfte noteer als ik vaststel dat ruim het derde van onze bevolking over geen drink waterbedeling beschikt en dat ganse streken periodiek ver pest zijn door onwelriekende uitwasemingen als ik daar aan toevoeg dar onze middelen tot controle der eetwaren - der melk in het bijzonder - ontoe reikend zijn, dat er in België verscheidene duizenden ver pleegsters en ongeveer honderd duizend gezonde woningen te De zij bij de laat- g 1 ste verkiezin- Jj® gen zijn ach- |M| I I W teruitgegaan 'Bw' en dat hun vroegere part ners nu de leiding bleven op eisen bij een nieuwe regerings vorming. Volgens de woorden van hun voorzitter zelf, dh. Buset, heb ben de uitslagen der verkiezin- Te Bristol werkte Gilbert Britton bij een kraan als een grote nagel hem tussen zijn trouwring vatte en mee de hoogte insleurde. Toen David Richardson, 50 jaar geleden naar Zuid-Afri ka vertrok, om aan de renoorlog te nemen, hij aan zuster Martha een doos prali nes, die hij, zoals ieder soldaat van Koningin Victoria ontvan gen had. Een dezer dagen is Richardson te Gosport (Enge land) zijn zuster, die hij sinds 50 jaar niet meer gezien had, gaan bezoeken. Zuster Martha gaf hem de doos, ongeopend terug. Het lintje was er nog rond binnenvaren. gevolg dat de Het tweede internationaal Congres van Thermale Ge neeskunde te Oostende werd Vrijdag 11. onder ruime belang stelling in het Thermaal Insti tuut geopend. NOG DE IJZERBEDEVAART We vernemen dat driekleu rige strikken die rond sommi ge bloemengarven waren aan gebracht die tijdens de bede vaart nabij het zgn. «herrij zend puin» werden neergelegd, door onbekenden werden weg genomen. De krans van minister Se gers zou aldus van zijn «natio naal» uitzicht beroofd zijn. Tevens werd de Franse tekst van het voor de Belgische en VREEMDE toeristen bestemde drietalig opschrift boven de «Dodengang» te Kaaskerke met teer besmeurd. Jammer dat Grammens over deze heldendaden moet horen spreken zonder er te kunnen aan meew erken i nu nog wel in ken. de eerste plaats voor het groot- Met die beweringen zullen ste gedeelte van de bevolking, de socialisten zeker weinig bij- voor val oogsten, omdat de 1 het anders zullen laten blijken. trekkenden, voor het kwartaal van 1949. De tijd ontbreekt om de nieu we barema’s, die hiertoe moe ten opgemaakt worden, nog tijdig te bezorgen aan diege- het moderne nen, die belast zijn met de af- tegen houdingen aan de bron. Men maar zal daarom de belasting stop naar zetten gedurende een periode een van drie tot vier weken, zoda- loon- nig dat de belastingverminde- voor De 89-jarige Ben Jenkins van Vernon, Texas, verwacht de geboorte van zijn 24e kind, van de derde vrouw Jenkins, Drie kelnners verrasten te die 35 jaar oud is. Boulogne-s-Mer, drie Engelsen die trachten de plaat te poet sen zonder hun gelag te beta len. Zij zetten de achtervolging in, en konden hen inhalen aan boord van de paketboot «Csn- terb: fy» waar zij hun geld konden innen. Toen zij zich weer aan wal wilden begeven bevond het schip zich reeds in de voorhaven, met het gevolg den week aangehouden om zelf dat zij de reis tot Folkestone een auto gestolen te hebben Een 21-jarige Brusselaar De Duitse hoedenmakers ^ie wnde dienst nemen in het gaan de failliet tegemoet in de vreemdelingenlegioen en dacht Westerse zones want de vrou- dat hij daarvoor een ernstige wen willen er geen hoeden misdaad moest gepleegd heb- meer dragen. ben beschuldigde zich van een verzonnen misdaad in Frank rijk. Tijdens de ontvangst na het concert dat het festival besloot, onderhielden de Minister van Volksgezondheid en. van het Gezin en Mevrouw A. Van Glabbeke zich met de laureaat van de klavierwedstrijd de Amerikaan Grant Johannessen. (Foto Michaël) Ieder dag ging een 20-ja- rige man van New-York met zwarte bril langs de straat. De goedhartige voorbijgangers hadden iets over voor de blin de. Tot iemand hem in een moesten medemaken. auto zag stappen en zijn bril Een Londense zakenman, afnemen en wegrijden, heeft zijn geliefde, die zich 18.000 km. ver, namelijk te Sydney (Australië) bevindt, per telefoon haar ja-woord ge vraagd. De toekomstige echt genote is de bekende Weense opera-zangeres1 Elizabeth De 90-jarige Richard Schwarzkopf, die talloze gra- Thompson van lona, Verenigde gemaakt heeft staten, moest zijn valse tan den uit zijn mond halen Daar ze in de weg zaten van vier de braderie die plaats heeft. Een 63-jarige Amerikaan, Oostende en te Waregem op de die 30 jaar van zijn leven in grote paardenrennen aanwezig. Te Chicago is een 10-jari- ge jongen gedood bij een twist om een pak biscuits van 500 gram. Hij behoorde tot een «bende» kereltjes van zijn leef tijd. die een overval beraamd had op een snoepkraam. De eigenaar haalde een revolver te voorschijn en vuurde op de snaken. Het ongelukkige slacht offer hield het pakje biscuits nog steeds in de hand gekneld. over ringen duidelijk te verstaan wat gegeven dat hij de verbintenis door de liberalen aange- r trachten na te ko- hoeveel moeilijkheden er ook oprezen wegens het nade- manifest bekend met saldo van de begroting door de vorige regering van socia als listen en CVP nagelaten. In hun pers hadden de so- njet cialisten maar weinig aandacht voor die woorden en ze noem den het eenvoudig ijdele belof- gen te verminderen maar dan ten. weinig voor de arbeider, terwijl ■daarenboven ook nog de socia le wetgeving in gevaar zou ver keren, nu de socialisten van de maakten vroeger de hoofdscho tels uit. In onze lage landen nabij de zee was de bevolking - bij ge breke aan wild en tafelolie - op vis - en in de eerste plaats op haring aangewezen. Van meer dan zestig gekende ha- ringsoorten, verspreid over al de wereldzeeën en bijzonder talrijk in de tropische gewes ten, komen er maar twee va riëteiten in de Atlantische Oceaan voor de gewone blau we met zilverkleurige buik (Clupea harengus) en de ge streepte haring uit de Zwart" en de Middellandse Zeeën. Vol walsen haringen zwemmen in banken of scholen van mil- lioenen individuen van Noord naar Zuid om in het Winter seizoen kuit te schieten - ieder wijfje kan tot zestig duizend eitjes leggen - in het Kanaal of in de Noordzee. De perio dieke visverhuizingen hangen grotendeels af van het al dan niet voorhanden zijn van eet bare plancton deze hoogst beweeglijke banken uit milliar- den allerkleinste schaaldiertjes bestaande en die het geliefd 2» van Chopin Impromptu» van Opnieuw sprak burgemeester Serrdys een hartelijke wel komstgroet uit, waarna dh. Van Glabbeke uiting gaf aan zijn vreugde van in hoedanig heid van minister van Volks gezondheid en \an het Gezin, de Congressisten namens de Regering te kunnen begroe ten. De Minister zei o.m. «Als ik de ongelooflijke nood van onze ziekenhuizen vast- De verlaagde barema’s voor het laatste kwartaal zullen la ter worden overgemaakt aan de belastingontvangers om bij de herziening van de inkom stenbelasting volledig te wor den toegepast. belasting verlaging uitvallen de kleine loon- trekkenden. Deze laatsten bren gen de socialisten ontgoocheld, ^en en het is met een zucht van opluchting dat zij zich aan hun verantwoordelijkheid hebben onttrokken om nieuwe krach ten te putten in een oppositie- en die de faam Oostende en van de ganse kust zal ten goede komen Onder de aanwezige perso naliteiten bemerkte men dh. A. Van Glabbeke, minister van Volksgezondheid en van het Gezin, oud-burgemeester Dr Moreaux, Mgr. Van Wayen- rector magnificus van Leuven, generaal Lefebvre, inspecteur- generaai van de Gezondheids dienst van het leger, dh. Rain- dle, consul van Engeland, dh. Van Cutsem, consul van Fin land, de voorzitter van de C.O.O. en mevrouw M. Qua- ghebeur. Mevrouw Ernest Van Glabbeke, Commandant Cou- teaux, dh. Devreese, ere-voor- zitter van de Handelskamer, dh. Suys, studieprefect, dh. Van Eygen, bestuurder van V. C.B. te Zandvoorde, en verder verscheidene der geleerden die op het kongres het woord zou den voeren nl. Prof. Digby Chamberlain uit Leeds, Sir Henry Tidy, Prof. Polorovsky uit Parijs, Prof. G. Roskam uit Luik, Prof. Maisin uit Leuven. De voornaamste ere-gast was echte cis Frairsto let terkundige Dr Georges Duha mel, die in groot ornaat van lid der Academie Francaise, vergezeld van Dr Graveline zijn intrede deed in de raads zaal waar minister Van Glab beke en burgemeester Serruys hen te gemoet gingen om hen te begroeten. In zijn welkomstrede wees dh. Serruys er op hoe Oosten de niet alleen oekommerd is om toerisme maar ook in beslag genomen is door het streven Fauré. Ten slotte vergastte hij het publiek nog op «Contente- ment de Soi» van Poulenc. Dh. Claude Hector, eerste prijs voor opera-zang deed zich gelden in het aria «Jean» uit «Herodiade» van Massenet en in «Pourquoi me réveiller». Het orkest onder de mees terlijke leiding van dh. René Defossez zorgde voor een pas sende begeleiding van de solis ten. Toen kwam dh. De Vlie ger terug om de maatstok over te nemen en het kunstgedeelte te sluiten met de ouverture «Maitres Chanteurs» de Wag ner. Het sluitingsfeest van het in ternationaal Zang- en Klavier - festival, greep Zondagavond plaats in tegenwoordigheid van een puik en talrijk publiek dat er aan gehouden had laureaten toe te juichen. Na de uitvoering van Brabanconne door het orkest, onder leiding van dh. Emile De Vlieghei’, bestuurder van het Conservatorium te Oostende, kreeg men een schitterende verklanking te noren van Thijl Uilenspiegel van Richard Strauss. Het was in een aria i van «Le JFHvux xtc/p ren Doni- zettl en in een uittreksel van «Werther» van Massenet dat men vervolgens in de gelegen heid was het talent van Me- juffer Marguerite Geirnaert, tweede prijs voor Operazang, te waarderen. Met dh. Grant Johannessen, eerste prijs voor klavier, kwam de werkelijke openbaring van de wedstrijd aan de beurt. De jerigdige Amerikaan oogstte een overweldigende bijval met «Concerto nr. en ter zich de journalisten die aan de zeetocht deelnamen voorstellen. Minister Devèze verklaarde zeer tevreden te zijn over de vooruitgang van de zeemacht. Tevens betoogde hij, dat de zeemacht volgens het voorzie- wijl tegenover de Louisaramp ne programma een i -loontrekkenden, die de feiten socialisten zo gaarne tegen de regering in ’t harnas zouden En reeds worden de socialisten willen jagen. in het ongelijk gesteld met de De socialistische bekendmaking van de eerste oiitworpftn f'i'rlnij-hiifr/j van dc termen belastingen die uitsluitend de loontrekkenden ten goede ko men en die heden Vrijdag aan de Kabinetsraad voorgelegd worden. In het cabinet De Amerikaan van leeft gemiddeld twee jaar lan ger dan in 1940. Ambtenaren ven een hele voorraad «antige- binnen enkele verhoog was opgetimmerd, jaren over dertig eenheden zal waarrond talrijke afgevaardig- beschikken. den van vaderlandslievende De eerste nieuwe eenheden verenigingen met hun vaan- zulen in October te Oostende dels post hadden gevat, onder aankomen. leiding van majoor De Taye, Na deze zeereis, die plaats voorzitter van de Oostendse had bij een uitzonderlijk kal- oudstrijdersverenigingen. me zee, begaf de minister zich De minister werd verwel- ten slotte nog naar de gene- komd door commodore Tim- raai Mahieu-kazerne. waar hij mermans en zijn staf, alsmede een bezoek bracht aan de man door de hh. Serruys, burge- schappen en de lokalen, meester Vroome, Van den Driessche en De Kinder, sche- EEN HACHELIJK OGENBLIK penen. De minister die door de be volking geestdriftig een garage van Was- Op het ogenblik dat de «Vic- begroet tor Billiet» de haven wilde bin- werd en vergezeld was van zijn nenvaren dobberde een klein cabinetschefgeneraal Beer- yacht heel rustig aan het hoofd naert, nam vervolgens plaats en scheen er niet van bewust op het verhoog, om onder het dat het schip van de Zeemacht spelen van de mars der zee- moest binnenvaren. Dit had macht de legerafdelingen in voor gevolg dat de «Victor ogenscho'. *7 te l emen. Ook de Billiet» in de mening verke- leerlingen van de Ibisschool rende dat het yacht zou uit namen aan de optocht deel. wijken, op het nippertje moest zwenken om het yacht te ont- BEZOEK AAN DE WRAKKEN wijken en anderdeels niet op Na afloop van de wapen- het Oosterstaketsel terecht te schouwing begaven de minister komen. en zijn gevolg zich naar het De yachtmen schenen z ch Kaaistation, waar men op het van het gebeurde geen reken- kustwachtschip «Victor Billet» schap te geven, wellicht waren inscheepte. Onder het bevel de knappe dames aan boord van kapitein Delforge koos het van het yacht meer bekom- schip koers naar enkele wrak- merd om de officieren van on- ken, ter hoogte van Blanken- ze Zeemacht toe te juichen en (berge en Zeebrugge. zich in hun mooie «deux-piè- Tijdens de reis liet de minis- ces» te laten bewonderen. Zundage ist were serieus an de gang en gun ze were met du wenden gon kieken no 22 poar bénen die achter bolle lopen. D’offichielle competiche van den union beige begunt en tmannevolk en ook wel vrouw volk gon were weten woarover ruge maken en ze gon azo we re enigte cingjes an de pronos- tiek hangen. Ze gont nateur- lik were oliemate best weten en pas op vo de dee di missen. Kpeinzen do bi op die hèèren van de selekche, die azo were entwa nor under hoofd gon kriegen ost toengeluk wilt dat met under ekiepe tegen sloat. Ter gon ook were spelers ut- gescholden worden deur sup porters diezelve nooit tegen ’n bolle gestampt en mo de dee die nateurlik in de gevoarlik- ste positie stoan da zin d’arbi- ters en ken ol met die sukke- loars kompache ossek oren wat datter in Buenosiaires in Ar gentinië is gebeurd met ’n ar biter die ’n foul zag ost ’t volk gen foul zag. Gelik of da mis sen ni menchelik ’n is ensae dien arbiter bekogelt met ol danze oender under handen krègen en twierd toen ’n ghele vechtpartie worbi dat de pliche heur wapens most gebroken en troangoaze om weer orde te krigen. Khopen dat da nooit bi us gebeurt, ni allèène dat da ni deftig is, mo je kan wel ver- stoan dat osje in zo’n ramutse- linge zit, je do ni zoender kleer scheuren utkomt en got ton azo ’n kè nor us, tzoe kunnen Dassen d»n ze dor ook rne‘ do bustel achter je zitten. In deze naoor logse periode van vreemde conserven, be- vrozen vlees, ingevoerd vee en opgelegde vis, waarbij de uitstalramen onze» grootwarenhuizen per manente tentoonstellingen uit maken van de delikatessen uit de vijf werelddelen, kunnen we ons maar moeizaam de beperk te keus en de geringe afwisse ling van de middeleeuwse spijskaarten indenken. Wij zijn immers van kindsbeen gewoon aan tafel koffie uit Kongo of Brazilië, boter uit Denemar ken, kaas uit Holland, vlees vit Argentina, bananen uit Jamai ca, oranjeappelen uit Spanje, pampelmoezen uit Palestina, benevens een overgroot inge voerde producten te zien ver schijnen. Wij zouden het thans maar moeilijk stellen met de vier van oudsher terugkerende voedingswaren melk, brood, groenten en fruit. De mangel aan verkeersmid delen, het tijdrovend en koste lijk vervoer en het gemis aan voedsel der haringen uitmaken, koloniale waren verplichtten Sinds onheuglijke tijden wor- onze voorouders er toe uiterst den haringen - de term is van sober te leven en weinig geva- Oud Germaanse afkomst - bij rieerde spijzen te gebruiken, millioenen gevangen en ook Amerika werd eerst in 1492 verbruikt door rijk en arm. ontdekt en het duurde tot de door oud en jong het kaken, tweede helft der XVIIIe eeuw zouten, vlammen en roken zijn vooraleer aardappelen bij de toebereidingspraktijken voor burgerij op tafel verschenen, het eerst in de XlVe eeuw be- Gortepap, groenten en vlees- kend. natsoep, spinaz’e benevens vis. (vervolg op bladz. 4) vlees en bovenal nat'.Vrbrood, GLYF. van Finan- verstand ■ciën hadden immers besprekin- plaats tussen de minister mindering en hoge ambtenaren van het druk s. departement om het ontwerp aan alle klassen van de samen gereed te maken. Het voorziet leving. een verlaging met ongeveer 16 Wij zijn overtuigd dat in- t.h. ten voordele van alle loon- dien het Land rustig aan de voor het laatste arbeid wordt gelaten, de rege ring dank zij de liberale in vloed nog gunstiger maatrege len zal kunnen treffen en dan zal het ook meteen blijken dat liberalisme niet sociale vooruitgang is, een bestendig streven een hoger levenspeil en hogere koopkracht van en een ring in ieder geval nog dit jaar woordiging van voor de betrokkenen merkbaar inkomen, zal zijn.

De Vrijheidsecho (1945-1947) | 1949 | | pagina 1