HOFSTEDEN, BEESTIALEN, Eene patrimoniëele HOFSTEDE, Burgerstand van Dixmude. Groote Prijsschieting, Hingsdag 30 Juli 1967 om 3 ure juist, aan de pers van de liberale vrienden der maatschappij Willem Teil, ter herberg de Keizer, Dixmude-voorslad. Inleg 1 fr., terug 50 centiinen of een allerschoonsten prijs. Aan de heeren liefhebbers zal men dien dag lekkere hesp aanbieden en wal er mede behoort ge- eten te worden. Ten 7 ure, plechtige begraving van het hespebeen. Muzikale Avondstond, gegeven door twee vermaarde vreemde arlisten, op Oiogsdag naast, ter estaminet St Nikolaas, bij Benoit Candaele, Kiekenstraat te Dixmude. Studie van den Notaris SCHOTTEN TE DIXMUDE. Definitieven Overslag, f° Woensdag 3ft Juli f867, 3 ure na middag, ter herberg de Manége, Beerst. Woonhuis en Land in Vladsloo, gebruikt bij Louis Vuylsteke en andere. Met tusschenkomst van den Notaris He Seek, te Beerst. Overslag zonder uitstel 2° Vrijdag; 9 August! fl 867,om 2 ure na middag, in de te verkoopen herberg genaamd het Gildhofvan Sint Andries, te Eessen. Gemeente Eessen. Eerste koop. Eene HERBERG en BIERBROU WERIJ, met Schuur, Stallingen, ovenbeur, Wagen stal en afhangelijkheden en 26 aren 54 centiaren LAND daarmedegaande, te Eessen-dorp. Prijzie ongeblekte boomeu 22 franks. Ingesteld 4000 franks. Tweede koop. Zuid aan den voergaanden koop, 49 aren 10 centiaren BOOMGAARD. Prijzie ongeblekte boomen 23 franks. Ingesteld 2000 franks. Derde koop. Zuid aan den leslvoorgaanden koop, 44 aren 23 centiaren BOOMGAARD. Prijzie ongeblekte boomen 32 franks. Ingesteld 2000 franks. Vierde koop.West aan koop een, 5 aren 75 cen tiaren HOVENIERHOF. Ingesteld 500 franks. Vijfde koop. Noord niet verre van de voorgaande koopen, 58 aren 98 centiaeen ZAAILAND. Prijzie ongeblekte boomen 12 franks. Ingesteld 2000 franks. Alle de voorschreven goederen zijn bewoond en gebruikt bij de medelicitante Barbara Coleta Maes en worden verkocht om in gebruik te komen van de landen met 1 October, de garzingen met 11 november, beide des loopende jaars 1867, en de huizingen en gebouwen met 1 Mei 1868. Alles bij affichen breeder vermeld. kantoor Notaris Bieryckx, te Thourout. Verkooping in eene zitting Woensdag 3 ft Juli ft 867, ten 3 ure na middag, in d'herberg het Kanon, te Thourout, by de Peerdemarkt, Van bestaende in een sterk gebouwen Huis, Peerd-, Koei en Zwynsstallen, Scbuer, Wagenkot, Privaet, Water pomp en verdere gerieven benevens H. 14-88-21 C. Zaeiland, Meersch en weinig Bosch, gestaen en gele gen te Thourout, wyk Maegdeveld, ten gebruike van Coleta-Sophia Hostens, weduwe van Knrel Farasyn, lol 1 October 1868, ten pryze van 1200 fr. 's jaers en de lasten. Deze verkooping geschied ten overstaen van den heer Vrederegter van het kanton Thourout. Z^lTvCCS» Notaris FRAENS, te Brugge. Overslag, zonder uitstel, ZATERDAG 3 AU- GUSTY 1867, om 2 1/2 ure 's namiddags, inden Hollander, Huidenvettersplaets. te Brugge, van 2 schoone HOFSTEDEN, een blok uitmakendegroot volgens kadaster H. 11205—97 C., gelegen te Oostduinkerke, by Nieuport, gebruikt door Fredericus Ryckeioaert en en Benediclus De Croos, aen 13,6U0 fr. 's jaers, boven de lasten. Staet nog maer op 366,000 franks. Door 't ambt van den Notaris Fraeys, te Brugge, en met tusschenkomst van den Notaris Aail Meer- lieeck, (e Mechelen. STUDIE van den NOTARIS DE SECtf, TE BEERST. a. INSTEL op Maandag 5 August! ft 867, 3 ure na middag, te Dixmude, Ier herberg bewoond bij Francis Blomme, van een WOONHUIS, BOUW- en CIJNSGRONDEN, gelegen te Dixmude, iu de Kas teelstraat, nagelaten door Sophie Bonvarlez en bij affiche verdeeld in 6 koopen. Alles bij plakschriften breeder vermeld. B. Op Maandag 5 August! ft 867, om 3 ure na middag te Caaskerke, ter herberg het Fort, nabij Dixmude, schoone venditie van gezaagd TIMMERHOUT. Groote Verkooping. Bynsdag 6 Augusty ft 867, ter her berg de PreekboomINSTELen Uynsdag SO derzelve lliaend, in d'herberg St. Jacob, OVERSLAGbeide te Clercken, telkens om 2 ure juist na middag. Van twee schoone en fjoede TE CLERCKEN EN WOUMEN. De eerste groot ft. 17—98—50 C., gebruikt door Francis Soenen, te Clercken, tot October 1872, mits I,600 franks 's jaers. De tweede groot H. 20—1103 C., gebruikt door Philippe Castelein, te Woumeu, tol October 1871, aen 2,050 franks 's jaers. 4/2 ten °/4 te winnen voor hoogsten tnslelprys. De veilvoorwaerden ten kanioore van den Notaris Eaurent Proot, te Woumen, naby Dixmude. Dy uitscheiding van bedryf. Merkweerdige Venditie van Menagievoor werpen, Landbouwershalaem, HoutStrooiHooi Vruchten en TE ZARREN, naby Zarren-Linde. Door het ambt van den Notaris LAURENT PROOT, te Woumen resideerende. Dynsdag 30 en Woensdag 31 Julias 1867, ten 1 ure juist na middag, op de onlangs verkochte hofstede, ten verzoeke en in behoeve van d'heer Karei Willaert, landbouwer en eigenaer te Zarfen; zuid niet verre der kerk. Menagiegoederen. Schoon koper-, tin-, aerd-, yzer-, gleis- en glaswerk, stoelen, tafels, kassen, kom- moden, beddebakken met matrassen, pluimen en andere bedden, wolle en andere sargien, bedlakens, slaghorlo- gie met kas, kaders, spiegels, 40 graenzakken, keern met loebehoorten, smout en boterpotten, enz. Landbouwershalaem. 2 wagens met yzeren assen, (breed en smal beslag), 2 driewielkarren waervan een met breed beslag, 3 ploegs, zole met loebehoorten, 2 oeselaers waervan een met yzeren tanden, 6 eggen korlewagen, 2 aelkai teelen, 4 aelkuipen, veel andere kuipen en standen, seulen, windmolens, graenrispe, vlasreepezolderwagen 6 graenziften, raepmolen, schroopeerd schalen met gewigten, molenunster vleeschblok, pekken, zeissen, vorken, rakels, houwen, spaden, groepen, drietand en meer ander landbou wershalaem. Vruchten te velde. H. 700—00 C. tarwe, H. 1-50-00 C. rogge, H. 3—40—00 C. haver, II. 150— 00 C. boonekruid, H. 02000 C. beeten, H. 4—86—60 C, nagras en klaver, H. 15000 C. aerdappels. Voorts 3,000 busschen en ameloozen en veel ander brandhout, 7 hekkens of balien, 600 gleijen, 2,000 bondels sucrioen en ander strooi. Beestialen. Schoon baid-rouaend peerde hengste kachtel, 9 melkkoeijen van de schoonste der streek, 2 jaerling vaerzen, 3 kalvers, 1 overjaerszwyn 8 schotelingszwyns en het pluimgedierte. Op gewoone voorwaerden en lyd van betaling mits begoede medekoopers of borgen te stellen, en de koopen tot en met de 10 franks gereed te betalen, en de overige te voldoen ten kantoore van den Notaris Proot voornoemd, die eiken Donderdag voor middag byzonderen zitdag houdt. Schikking der venditieden eersten dag, menagie goederen, landbouwershalaam, enz. Den tweeden dag, de vruchten, beestialen, enz. Seheefer-Desbuquois heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat hij zich als MANSKLEERMAKER, te Dixmude in de Eessen- straat, gevestigd heeft, en zich tevens gelast met het maken van nieuwmode vrouwmanlels. Hel publiek mag zeker zijn naar den laatsten smaak te zullen ge diend worden, daar hij zijn ambacht langen tijd te Parijs heelt uitgeoefend, welke stad om hare voor treffelijke moden befaamd is. Met de bestezorgzal het bem toevertrouwde werk uitgevoerd worden, hetgeen hem de algemeene genegenheid en trouw van het publiek doet verhopen. Holloway aan <le handelswereld. O Lsfïinghe gaat in dezelfde hoedanigheid over naar Oudenburg, «n wordt te Lcflloghe vervangen door C. Buysschaeit, 1* commies in Westvlaanderen. De heer Van Sieleghem, ontvanger d«r registratieve Nieuportis in dezelfde hoedanig heid te Waarschot benoemd. Dinsdag is het kamp van Beverloo gelicht geworden «u de troepen zijn terstond naar hunne garnizoenen terugge keerd. De milicianen die voorloopig onder de wapens geroe pen waren, zijn terug naar hunne haardsteden gezonden. Een ongeluk is dezer dagen voorgevallen ter gemeente Dentcrgbcm. De plankenvloer der statie van het gebouw der kongreganisten, in 1865 gehouwd, is ingestort, in zijnen val een 60tal dochters kongregauisten nederdrukkende. Ver- scheide hebben zware kneuzingen bekomen. Etne van baar beeft zich bet been gebroken. De andere hebben bet ontkomen met eenige schrobbingen, de vrees of hunne kleederen ge scheurd. Den 20 dezer hebben zich nieuwe gevallen van runder pest voorgedaan te Contich (prov. Antwerpen), waar de vee ziekte sedert drie maanden niet meer was waargenomen, namelijk in een stal die vijftien hoornbeesten inhield. Alle deze dieren zijn afgemaakt. Men schrijft uit Weenen dat de koningin der Belgen er zou in gelukt zijn hare schoonzuster, princesse Charlotte, te overhalen, om naar haar geboorteland terug te koeren. Weldra zal de dienst der begrafenissen ophouden op de kerkhoven, welke in de stad Parijs gelegen zijn. Deze kerkhoven zullen worden vervangen door een enkel kerkhof, welke zich buiten de hoofdstad zal bevinden. Om deze stad der dooden te vestigen, heeft men een ter rein uitgekozen van ongeveer 850 bektaren oppervlakte, niet verre van Pontoise. Op deze plaats bevinden zich tegenwoordig de Poel en de Maubuisson bosschen en de hoeve van Monaroy. Het zal de naam dragen van kerkhof van Mery. Het zal zich bevinden op 22 kilometers 814 meters van bet kerkhof van Moutinartre, vanwaar de doodtreinen zullen vertrekken. Een municipale ijzerenweg zal speciaal worden gelegd voor de vervoer der douden van Moutinartre naar Mery. Deze speciale ijzeren weg zal ongeveer 8 miljoen kosten. De aankoop der terreinen voor het kerkhof bestemd zal neerkomen op 1 1 [2 miljoen. De voornaamste statie van Parijs met gronden en gebou wen zal neerkomen op 3 1 (3 miljoen. De totale uitgave is op 13 miljoen geschat. Hoeveel tijd zou inen rioodig hebben, om op de tentoon stelling te Parijs alles te bezichtigen Het aantal vitrinen, waarin de meeste voorwerpen zijn tentoongesteld bedraagt 45,000. Gesteld nu dat men vijf minuten voor elke vitrin blijftstaan, dan bedraagt dit 225,000 minuten uitmakende 3,750 uren, 154 dagen en 9 uren. Wanneer het dus mogelijk ware dagen nacht zonder rust daarmede voort te gaan, dan zou men meer dan vijf maanden, in het geheel noodig hebben. Daar nu het tcntoonstellingspaleis slechts van des voor- middagsIO ureot 'savonds 6 ure, en dus slechts 8 ure daags, geopend is, zou hel 15 maanden 20 dagen en 2 uren aan houden, eer die bezichtiging «as afgeloopcn. Het is dus letterlijk onmogelijk alles te bezichtigen. HOLLOW AY'S PILLEN. Bevredigende uitkomsten. Als het bloed vuil is. de maag in wanorde of de ingewanden onregelmatig werken, blijken deze Pillen onfeilbare geneesmidde len te zijn. Velen, die jaren lang geleden hadden, hoewel zij do geneeskundige hulp hadden ingeroepen, schrijven menigmaal, dat >ij de uitwerking, die de medecijnen op beu hadden, niet konden beschrijven. Zij dreven meer gal af en maakten dat zij zich luchtiger en opgeruimder gevoelden, dan al de medecijnen, die tij vroeger hadden ingenomen. Ilolluwuy's Pillen verstuiken de maag, wekken den geest op en geven veerkracht beide aan lichaam rri geest. Iii ziekten van het hoofd, liet hart en do,nieren zijn deze Pillen onschatbaar niet alleen in het verwijderen der gevaar lijke kenteekenen. maar nok in het afweeren van de verschrikke lijke uitwerkselen, die dikwijls het gevolg zijn van eene verkeerde behandeling. GEBOORTEN. 19 Juli. Camille Henri Houvenaghel. zonn van IIijppolitus en van Melania Timperman. (Kleinen dijk). 20 id. Rcinilda JMario Celina Joanna Mareels, dochter van den heer Joannes Baptisteeri van jufvr. Celina Philomena Vanlhuyne. (Wilgendijk). HUWELIJK. 15 Juli. Leopoldus Slcphelmanjongman, kleermaker, oud 32 jaren, 7 maanden en 2 dagen,geboren en wonende Ie E- sseti, met Melania Stefania Lelong, jonge dochter, dienstmeid, oud i'3 jaren, 10 maanden en 22 dagen, geboren te Vormezeelo en wonende te Dixmude- OVERLIJDENS. 20 Juli. Romania Dowulf, oud 9 maanden en 26 dagen, dochter vao Albertus eu van Sofia Willuert. (Urooghof.) 24 id. Anna Maria Cecilia Vandegenachte, bijzondere, oud 70 jaren, 7 maanden en 25 dagen, geboren te Nieuport en wo nende te Dixmude, dochter vuil wijlen Adriar.us en van wijlen Anna Schattinck weduwe tonder kiaders vuii Franciscus Vitalis Vanviaoe. (Piooidstraal). VAN DEN VAN DEN llut is met genoegen dat wij melden dat de zoo recht beroemde, eerlijke en iiiimunlende heer Holloway wiens namn en stand zoo alom befaamd zijn, niet uiteen in fiet moederland maar de geheele wereld door. een gedeelte van zijn gesticht te Londen bestemd heeft tot den aankoop en verkoop van koloniale en andere waren. Wij welen stellig dat U. Holloway altijd groote kapitalen be schikbaar heeft voor verschutten op bestemming. Zijne positie, zijne ondervinding, zijne rechtvaardigheid die wel gekend ia en de nauwgezetheid in zijne zaken zijn, laat er ons niet aan twijfelen, genoegzame waarborgen voor al dezen die zich tot zijn huis wenden. The Times, St John's Newfoundland 2U april 1867.

Weekblad van Dixmude (1845-1879) | 1867 | | pagina 3